بدون نظر
 
اطلاعات تازه درباره ارتباط موسسه میزان و پدیده
تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۴ در ۷:۲۴ ب.ظ
 
سه‌شنبه بیست و سوم ماه جاری جلسه‌ای با نمایندگان موسسه میزان، وزیر دادگستری و رئیس کل بانک مرکزی به منظور تعیین تکلیف وضعیت مالباختگان موسسه مالی، اعتباری میزان در کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار می شود.

سه‌شنبه بیست و سوم ماه جاری جلسه‌ای با نمایندگان موسسه میزان، وزیر دادگستری و رئیس کل بانک مرکزی به منظور تعیین تکلیف وضعیت مالباختگان موسسه مالی، اعتباری میزان در کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار پول(poolpress.ir)، روزنامه خراسان نوشت: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر با بیان این که مؤسسه مالی، اعتباری میزان با ۹۳۰ هزار سپرده‌گذار دچار مشکل شده است، گفت: این مؤسسه ۲۶۵ میلیارد تومان سپرده پشتیبان نزد بانک مرکزی داشت که شب عید ۱۶۵ میلیارد تومان آن آزاد شد، در این زمینه بانک مرکزی از مسئولان مؤسسه میزان تعهد اخلاقی گرفت تا این مبلغ را برای تسویه حساب با سپرده گذاران خرد هزینه کند.

«عبدالرضا عزیزی» با بیان این که ۸۴ درصد سپرده گذاران خرد مؤسسه میزان در واقع زیر ۳ میلیون تومان سپرده نزد این مؤسسه داشتند، ادامه داد: تسویه حساب این تعداد از سپرده گذاران با ۱۶۰ میلیارد تومان امکان پذیر بود اما متاسفانه مسئولان موسسه میزان چنین تعهدی را عملی نکردند و به دوستان خود میلیونی و میلیاردی پول دادند و در نتیجه ما بعد از عید از بانک مرکزی درخواست کردیم تا به این وضعیت رسیدگی کند و بانک مرکزی نیز با کمک نهادهای امنیتی، مسئولان این مؤسسه را دستگیر کردند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون نیز مؤسسه میزان حدود ۱۰۰ میلیارد تومان پول نقد در بانک مرکزی دارد و علاوه بر آن دارای یکسری اموال است که هنوز دست‌نخورده باقی مانده و از سویی دیگر، مؤسسه میزان پول‌های زیادی نیز به صورت وام و مشارکتی به شرکت پدیده داده است.

وی با تأکید بر این که کمیسیون اجتماعی به این نتیجه رسید تا جلسه‌ای را با مسئولان کشوری و لشگری برگزار کند، یادآور شد: قرار است در این خصوص تصمیم های مهمی اتخاذ شود لذا درصدد هستیم سه‌شنبه بیست و سوم ماه جاری جلسه ای را با حضور وزیر دادگستری، معاون دادستانی کل کشور، معاون حقوقی و پارلمانی نیروی انتظامی، رئیس کل بانک مرکزی، مدیر عامل بانک صادرات کشور، مدیرعامل شرکت پدیده و نمایندگان مؤسسه میزان برگزار کنیم.

وی بیان کرد: معاون اقتصادی وزیر اطلاعات نیز برای شرکت در این جلسه دعوت شده است که اگر وی صلاح بداند، مدیران کل اطلاعات استان های خراسان نیز در جلسه حضور خواهند داشت.

انتهای پیام

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است