بدون نظر
 
رییس شورای زکات تربت حیدریه:
اصل تبلیغ و ترویج زکات ضعیف است/جمع آوری ۱۴ میلیارد ریال زکات در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۱:۴۲ ق.ظ
 
رییس شورای زکات تربت حیدریه با انتقاد از برگزاری جلسات شورای زکات بصورت سالانه، افزود: اصل تبلیغ و ترویج فریضه زکات در کشور ضعیف است که می توان با برگزاری جلسات بصورت فصلی و همچنین تبلیغ ماهرانه و هنرمندانه، در جمع آوری زکات نقش بیشتری ایفا کرد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در نشست شورای زکات تربت حیدریه اظهار کرد: جلسات شورای زکات در تربت حیدریه سالی یکبار آن هم در فصل برداشت جو و گندم برگزار می شود و این معنا را می رساند که شاید زکات مختص گندم و جو است کما اینکه کشت این دو محصول در منطقه ما کاهش یافته است.

 

وی با انتقاد از برگزاری جلسات شورای زکات بصورت سالانه، افزود: اصل تبلیغ و ترویج فریضه زکات در کشور ضعیف است که می توان با برگزاری جلسات بصورت فصلی و همچنین تبلیغ ماهرانه و هنرمندانه در جمع آوری زکات نقش بیشتری ایفا کرد.

 

امام جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: برگزاری جلسات بصورت فصلی این امکان را فراهم می کند که علاوه بر بررسی مسائل جانبی این امر مهم، روش های تبلیغی و راهکارهای جمع آوری زکات در بین اعضا مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

 

عصمتی با بیان اینکه باید به سمت تبلیغ و احیای زکات مستحب حرکت کنیم، افزود: وقتی زکات واجب مطرح می شود مردم به ان مکلف هستند کما اینکه کشت محصولات مختص زکات در این منطقه رو به کاهش است و با توجه به سایر اندوخته های مالی مردم این منطقه که کم هم نیست می توان با تبلیغ و احیای زکات مستحبی در کمک به فقرا و نیازمندان نقش بیشتری ایفا کرد.

 

رییس شورای زکات در بخشی دیگر خواستار ارائه گزارش و ملموس شدن هزینه های زکات برای مردم شد و گفت: اگر مصارف زکات برای فعالیت هایی که قابل دیدن است به مردم نشان داده شود این معنای واقعی کلمه تبلیغ و ترویج فریضه زکات را می رساند.

 

امام جمعه تربت حیدریه همچنین تاکید کرد: در برخی روستاها زنان سرپرست خانوار و معلولینی که تحت پوشش بهزیستی قرار دارند و  از توان مالی مناسب برخورد نیستند، از دریافت زکات  محروم هستند، لذ ا می طلبد تا افرادیکه کار تبلیغ و ترویج و جمع آوری زکات را بعهده دارند نسبت به  این امر مهم نیز توجه داشته باشند.

 

جمع آوری ۱۴ میلیارد ریال زکات در تربت حیدریه

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) تربت حیدریه در ادامه از جمع آوری ۱۴ میلیارد ریال زکات در سال گذشته خبر داد و افزود: هر سال توافق نامه ای مبنی بر تعهد جمع آوری زکات به امضا می رسد که پارسال کمیته امداد این شهرستان مبلغ ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تعهد داشته و در مجموع ۱۴ میلیارد ریال آن در حوزه های کمک به نیازمندان، مباحث عمرانی و خیرین نیز جمع آوری شده است.

 

عباس ترکمن زاده با بیان اینکه ۶۲۰ میلیون تومان این مبالغ از محل جمع آوری زکات در بخش مرکزی و بایگ بوده ، افزود:  امسال هم به مانند گذشته در نظر داریم زکات جمع آوری شده هر منطقه و روستا را در همانجا هزینه کنیم و لذا بعد از جمع آوری زکات این مبالغ صورتجلسه و در همان روستا نیز هزینه می شود.

 

وی با اشاره به اینکه جمع آوری زکات محرومین تربت حیدریه رتبه برتر در استان را کسب کرده، گفت: بخشی از کل مالک ها زکات مالشان را در روستای خودشان صرف می کنند و بخشی هم زکات خود را تحویل کمیته امداد می دهند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
The problem of Plagiarism or Academic Citation English paper Most readily useful motivation for assess Essay Topics for pupils Science Fair Venture A Few Ideas Typical Examples of Plagiarism for Pupils You Need To Know خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی