بدون نظر
 
تابان تربت گزارش می دهد
اصلاح جاده کدکن به نیشابور در انتظار تحقق وعده مسئولان!
تاریخ انتشار : ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۱:۲۸ ق.ظ
 
جاده کدکن به نیشابور یکی از پر تردد ترین محورهای فرعی شهرستان تربت حیدریه است که علاوه بر تزریق قطره چکانی اعتبارات، وعده های عمل نشده پی در پی مسئولان هم هنوز نتوانسته احداث این مسیر را به اتمام برساند.

به گزارش تابان تربت، جاده نیشابور به تربت حیدریه به مسافت 137 کیلومتراز منطقه گردشگری خیام و جوری در بخش‌ مرکزی نیشابور آغاز شده و از بخش‌های میانجلگه، کدکن و جلگه رخ عبور می‌کند تا به شهر تربت حیدریه در بخش مرکزی شهرستان تربت حیدریه می‌رسد.

 

این جاده نزدیکترین مسیر دسترسی خراسان شمالی به جنوب شرقی خراسان و محور نزدیک اصلی  مواصلاتی نیشابور و تربت حیدریه و همچنین مسیر دسترسی شهرعشق‌آباد (میانجلگه) به شهر کدکن و تربت حیدریه و بالعکس است.

 

ارتقای زیرساختی جاده نیشابور به کدکن و تربت حیدریه، تاثیر بسزایی در تحول ارتباطات منطقه شمال شرق کشور دارد

 

چهارم شهریورماه 96 و در هفته دولت نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی  در سخنرانی قبل ذاز خطبه های نماز جمعه و در جمع مردم شهر کدکن گفته بود که پروژه محور رباط سنگ به کدکن از اعتبارات استانی خارج و به طرح ملی تبدیل شده و تا ۲ سال آینده با بازگشایی این محور، مسیر تربت حیدریه به نیشابور ۸۰ کیلومتر نزدیک تر خواهد شد.

سعید باستانی که ریشه این عقب ماندگی چندین ساله را در سر فصل اعتبارات در حوزه استانی عنوان کرده بود از خارج شدن این سرفصل و تبدیل آن به اعتبارات ملی خبر داد بود و گفت: با اجرای این طرح از ابتدای سال ۹۶ ، جاده رباط سنگ به کدکن-ماروس به نیشابور جزء طرح های ملی قرار گرفته و مسیر تربت حیدریه به نیشابور ۸۰ کیلومتر نزدیک تر می شود.

 

در حالی که نزدیک به یکسال  از وعده آغاز اجرای تکمیل این پروژه ملی می گذرد اما هنوز هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

 

به گفته معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری تربت حیدریه ۶ درصد کل اعتبارات سفر استانی هیئت دولت در اردیبهشت پارسال  به این شهرستان اختصاص یافته بود.

 

احسان کریمی مهمترین اولویت این اعتبارات را تکمیل پروژه آموزشی درمانی امام حسین علیه السلام عنوان کرد و در عین حال از اختصاص ۱۷۰ میلیارد ریال برای تکمیل محور مواصلاتی رباط سنگ به کدکن خبر داد.

 

آقای شیرمحمدیان ، نمی توانی به وظیفه ات عمل کنی به سلامت!

وضعیت بسیار نامناسب آسفالت جاده مواصلاتی شهر کدکن به روستای تلخ بخش [آخرین روستای حوزه استحفاظی تربت حیدریه] از دغدغه های اصلی مردم این منطقه بوده است!

 

این موضوع ، زمستان ۹۶ به طور جدی تری مجدداً مطرح می شود و از همان تاریخ یعنی دوران مسئولیت ایمان مقید رئیس وقت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ، سردی هوا را علت عدم شروع اصلاح معبر مطرح کردند و زمان آغاز فعالیت عمرانی را به عید فطر سال ۹۷ موکول می کنند.

 

حجت الاسلام بوژمهرانی امام جمعه کدکن در کنار مردم شریف این منطقه ، طی ۱۰ ماه اخیر، بخشی از خطبه های نماز جمعه کدکن را به بیان این دغدغه حیاتی و مطالبه آن از مسئولین امر قرار داده است !

 

وی در نمازجمعه آخرین هفته فروردین سال جاری ، خبر جدیدی را عنوان می کند مبنی بر اینکه طبق آخرین قول آقای بخشدار و بنا به اعلام مسئولان اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ، اول اردیبهشت عملیات اصلاح این مسیر شروع خواهد شد!

 

حجت الاسلام بوژمهرانی ، وقتی دوباره با خلف وعده مسئولین در عدم شروع عملیات اصلاح این مسیر نامناسب روبرو شد ، در نماز جمعه (۶اردیبهشت) خود ، خطاب به مدیران منطقه ، بخصوص ریاست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تربت حیدریه عنوان کرد:”ای کاش ما از جاده چیزی نگوییم. آیا پرونده این موضوع زمانی بالآخره بسته خواهد شد؟ وعده های پی در پی!

 

طبق قول قبلی، اوائل اردیبهشت کارآسفالت این جاده باید شروع می شد، اما امروز ۶ اردیبهشت است! آقا؟ چرا شروع نکردید؟!؟”

وی در ادامه عنوان می‌کند: جواب می دهند سامانه باران و برف در راه است، هوا سرد می شود، این سامانه رد شود بعد می آییم شروع می کنیم! صوت جلسه موجود است که آنجا بنده اعلام کردم الان هوا خوب شده و از فرصت ها استفاده کنند، نگذارند فرصت ها از بین برود.

 

وی همچنین مطرح کرد: از عید فطر سال قبل بیش از ده ماه دارد می گذرد. یعنی در این مدت هوا خوب نبود که کار را انجام بدهند!؟! این تعلل ها قابل پذیرش نیست این بهانه ها هم تکراری شده است!

 

بوژمهرانی در تریبون نماز جمعه شهر کدکن ، خطاب به مدیر اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تربت حیدریه، بیان کرد: خطاب ما در این جلسه به شخص آقای شیر محمدیان ، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تربت حیدریه ، است.

آقای بزرگوار! اگر در توانت نیست مسئولیتت را انجام بدهی ، اگر نمی توانی به وظیفه ات عمل کنی ، حداقل قول الکی نده. مردم مسخره شما که نیستند اگر نمی توانی مسئولیتت را به نحو احسن انجام بدهی هستند به سلامت!

 

موضوع دیگری که مردم جلگه رخ و کدکن سالیان سال با آن مواجه هستند وضعیت نامناسب جاده رباط سنگ به کدکن می باشد که هر ماه شاهد یک اتفاق جدید است  و در سالیان اخیر افراد زیادی قربانی و خانواده های زیادی بی سرپرست و یا داغدار عزیزان خود شدند اما این مسیر همچنان حادثه می آفریند.

یکی دیگر از مشکلات این مسیر که اغلب در فصل زمستان و ماههای پر بارش خود را نشان می دهد رودخانه های فصلی در مسیر جاده است که با بارش های شدید باران و برف مسیر رباط سنگ به کدکن مسدود و بسیاری از خودروها گرفتار سیلاب می شوند.

 

حال باید دید با خارج شدن این طرح از سرفصل اعتبارات استانی در مرداد ماه 96 و تبدیل آن به پروژه ملی، آیا محور رباط سنگ به کدکن که سالیان طولانی به یک محور حادثه خیز تبدیل شده و هزینه نگهداری این جاده را افزایش داده  با طرح جدید تا دو سال آینده به اتمام خواهد رسید؟

 

جلگه رخ تربت حیدریه شامل شهرهای رباط سنگ و کدکن  با ۶۹ روستا و جمعیتی در حدود ۴۴ هزار نفر، در۳۵ کیلومتری مرکز شهرستان تربت حیدریه واقع است.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شهروندان مناطق کم برخوردار مشارکت بیشتری با شهرداری دارند توزیع ۷۳۰ بسته کمک معیشتی در جلگه رخ تربت حیدریه سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد