بدون نظر
 
چراغ سبزی که فرماندار تربت حیدریه نشان خبرنگاران داد
اصحاب رسانه مطالبه گری از مدیران شهری را در دستور کار خود قرار دهند
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ در ۶:۱۶ ق.ظ
 
فرماندار تربت حیدریه خبرنگاران را به انتقاد بی پروا و منصفانه از مدیران شهری در سال جدید و مطالبه گری از آنها به معنای واقعی دعوت کرد.

به گزارش تابان تربت؛ علی رستمی دوشنبه شب در آخرین جلسه شورای اداری تربت حیدریه اظهار کرد: : وضعیت ما در حوزه خبر رسانی منطقه ای مطلوب بوده اما از رسانه هایی چون صداوسیما و روزنامه های سطح استان که منعکس کننده اخبار در فضای خارج از شهرستان هستند، گلایه مندم.

 

وی ضمن تقدیر از کلیه خبرنگاران که به گفته وی همواره همراه بوده و پوشش دهنده اخبار حوزه های مختلف هستند، افزود: متاسفانه این نوع پوشش خبری در شان و منزلت شهرستان در سطح استانی و کشوری نیست و من انتظار دارم خبرنگاران از یک سو تحرک و پویایی بیشتری را به خرج داده و از طرفی مدیران هم رسانه ای باشند.

 

فرماندار تربت حیدریه خاطر نشان کرد: رسانه ها همیشه کمک می کنند به توسعه شهرستان و در حالی که پدیده شهروند خبرنگار در فضای مجازی مرزها را در نوردیده ، مدیران باید به همان میزان که در فضای مجازی در برابر یک تلنگری که به آنها داده میشود، واکنش نشان می دهند؛ به همان میزان هم انتظار دارم پاسخگوی مطبوعات محلی و استانی به صورت مطلوب و به موقع باشند.

 

رستمی در ادامه صحبت های خود از خبرنگاران درخواست کرد تا در سال آینده بی محابا مدیران شهرستان را نقد کرده و به معنای واقعی از مدیران مچ گیری نمایند. البته نقد مورد انتظار وی از رسانه ها که به عقیده او چشم بینای مسئولین هستند،نقد منصفانه بود.

 

وی با تاکید بر قرار گیری مدیران شهری در یک فضای شفاف و شیشه ای ؛ صریح و شفاف به مدیران دستور داد تا در سال آینده اداره ای نباشد که پاسخگوی خبرنگاران نبوده باشد.

 

رستمی گفت: اگر اداره ای نتوانست خبری را به رسانه ها بدهد، خبرنگاران اطلاعات مربوط به آن اداره را از من درخواست نموده تا ارائه نمایم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه در این جلسه اینگونه بیان داشت که ما در سال ۹۸ برای ایجاد توسعه در شهرستان نیازمند جریان سازی رسانه ای بوده و این جریان سازی به کمک خبرنگاران و همت مدیران رسانه ای محقق خواهد شد.

 

 

حال باید کمی تا آغاز سال جدید صبر کرد تا معلوم شود، تحقق این امر از سوی خبرنگاران محلی در چه سطحی مورد پیگیری بوده و البته تحمل و سعه صدر مدیران شهری و پاسخگویی آنها در برابر انتقادات رسانه ها ،چه میزان خواهد بود.

 

موضوعی که اگر واقع بینانه به آن نگاه کنیم، تاکنون نه حرکت فضای رسانه ای غالب در شهرستان به سمت اصطلاحا مطالبه گری و انتقاد جدی از مسئولین بوده و نه در مواقعی برخی مدیران از تاب و تحمل لازم در برابر انتقاد منصفانه اندک رسانه های مطالبه گر برخوردار بوده اند.

 

اما از سویی اصحاب خبر باید اظهارات نماینده عالی دولت در شهرستان را به فال نیک گرفته و از این فضای ایجاد شده یا به نوعی مطالبه شده از سوی این مقام مسئول ؛برای انجام جدی تر رسالت خبرنگاری و انتقاد از مسئولان و همچنین پیگیری مطالبات مردمی برای اصلاح در امور و توسعه شهر ، حداکثر بهره را ببرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه! استمرار انقلاب نیازمند ایجاد بازدارندگی در ابعاد مختلف است ششمین قطار گردشگری خراسان رضوی وارد تربت حیدریه شد گزارش جهرمی از پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در حد یک پاورپوینت است/ احتمالا شبکه ملی را با خدمات الکترونیک اشتباه گرفتند! میانجی گری یا عملیات فریب! سياست‌زدگي آفت جدي نظام تعليم و تربيت کشور