بدون نظر
 
چراغ سبزی که فرماندار تربت حیدریه نشان خبرنگاران داد
اصحاب رسانه مطالبه گری از مدیران شهری را در دستور کار خود قرار دهند
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ در ۶:۱۶ ق.ظ
 
فرماندار تربت حیدریه خبرنگاران را به انتقاد بی پروا و منصفانه از مدیران شهری در سال جدید و مطالبه گری از آنها به معنای واقعی دعوت کرد.

به گزارش تابان تربت؛ علی رستمی دوشنبه شب در آخرین جلسه شورای اداری تربت حیدریه اظهار کرد: : وضعیت ما در حوزه خبر رسانی منطقه ای مطلوب بوده اما از رسانه هایی چون صداوسیما و روزنامه های سطح استان که منعکس کننده اخبار در فضای خارج از شهرستان هستند، گلایه مندم.

 

وی ضمن تقدیر از کلیه خبرنگاران که به گفته وی همواره همراه بوده و پوشش دهنده اخبار حوزه های مختلف هستند، افزود: متاسفانه این نوع پوشش خبری در شان و منزلت شهرستان در سطح استانی و کشوری نیست و من انتظار دارم خبرنگاران از یک سو تحرک و پویایی بیشتری را به خرج داده و از طرفی مدیران هم رسانه ای باشند.

 

فرماندار تربت حیدریه خاطر نشان کرد: رسانه ها همیشه کمک می کنند به توسعه شهرستان و در حالی که پدیده شهروند خبرنگار در فضای مجازی مرزها را در نوردیده ، مدیران باید به همان میزان که در فضای مجازی در برابر یک تلنگری که به آنها داده میشود، واکنش نشان می دهند؛ به همان میزان هم انتظار دارم پاسخگوی مطبوعات محلی و استانی به صورت مطلوب و به موقع باشند.

 

رستمی در ادامه صحبت های خود از خبرنگاران درخواست کرد تا در سال آینده بی محابا مدیران شهرستان را نقد کرده و به معنای واقعی از مدیران مچ گیری نمایند. البته نقد مورد انتظار وی از رسانه ها که به عقیده او چشم بینای مسئولین هستند،نقد منصفانه بود.

 

وی با تاکید بر قرار گیری مدیران شهری در یک فضای شفاف و شیشه ای ؛ صریح و شفاف به مدیران دستور داد تا در سال آینده اداره ای نباشد که پاسخگوی خبرنگاران نبوده باشد.

 

رستمی گفت: اگر اداره ای نتوانست خبری را به رسانه ها بدهد، خبرنگاران اطلاعات مربوط به آن اداره را از من درخواست نموده تا ارائه نمایم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه در این جلسه اینگونه بیان داشت که ما در سال ۹۸ برای ایجاد توسعه در شهرستان نیازمند جریان سازی رسانه ای بوده و این جریان سازی به کمک خبرنگاران و همت مدیران رسانه ای محقق خواهد شد.

 

 

حال باید کمی تا آغاز سال جدید صبر کرد تا معلوم شود، تحقق این امر از سوی خبرنگاران محلی در چه سطحی مورد پیگیری بوده و البته تحمل و سعه صدر مدیران شهری و پاسخگویی آنها در برابر انتقادات رسانه ها ،چه میزان خواهد بود.

 

موضوعی که اگر واقع بینانه به آن نگاه کنیم، تاکنون نه حرکت فضای رسانه ای غالب در شهرستان به سمت اصطلاحا مطالبه گری و انتقاد جدی از مسئولین بوده و نه در مواقعی برخی مدیران از تاب و تحمل لازم در برابر انتقاد منصفانه اندک رسانه های مطالبه گر برخوردار بوده اند.

 

اما از سویی اصحاب خبر باید اظهارات نماینده عالی دولت در شهرستان را به فال نیک گرفته و از این فضای ایجاد شده یا به نوعی مطالبه شده از سوی این مقام مسئول ؛برای انجام جدی تر رسالت خبرنگاری و انتقاد از مسئولان و همچنین پیگیری مطالبات مردمی برای اصلاح در امور و توسعه شهر ، حداکثر بهره را ببرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه