بدون نظر
 
چراغ سبزی که فرماندار تربت حیدریه نشان خبرنگاران داد
اصحاب رسانه مطالبه گری از مدیران شهری را در دستور کار خود قرار دهند
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ در ۶:۱۶ ق.ظ
 
فرماندار تربت حیدریه خبرنگاران را به انتقاد بی پروا و منصفانه از مدیران شهری در سال جدید و مطالبه گری از آنها به معنای واقعی دعوت کرد.

به گزارش تابان تربت؛ علی رستمی دوشنبه شب در آخرین جلسه شورای اداری تربت حیدریه اظهار کرد: : وضعیت ما در حوزه خبر رسانی منطقه ای مطلوب بوده اما از رسانه هایی چون صداوسیما و روزنامه های سطح استان که منعکس کننده اخبار در فضای خارج از شهرستان هستند، گلایه مندم.

 

وی ضمن تقدیر از کلیه خبرنگاران که به گفته وی همواره همراه بوده و پوشش دهنده اخبار حوزه های مختلف هستند، افزود: متاسفانه این نوع پوشش خبری در شان و منزلت شهرستان در سطح استانی و کشوری نیست و من انتظار دارم خبرنگاران از یک سو تحرک و پویایی بیشتری را به خرج داده و از طرفی مدیران هم رسانه ای باشند.

 

فرماندار تربت حیدریه خاطر نشان کرد: رسانه ها همیشه کمک می کنند به توسعه شهرستان و در حالی که پدیده شهروند خبرنگار در فضای مجازی مرزها را در نوردیده ، مدیران باید به همان میزان که در فضای مجازی در برابر یک تلنگری که به آنها داده میشود، واکنش نشان می دهند؛ به همان میزان هم انتظار دارم پاسخگوی مطبوعات محلی و استانی به صورت مطلوب و به موقع باشند.

 

رستمی در ادامه صحبت های خود از خبرنگاران درخواست کرد تا در سال آینده بی محابا مدیران شهرستان را نقد کرده و به معنای واقعی از مدیران مچ گیری نمایند. البته نقد مورد انتظار وی از رسانه ها که به عقیده او چشم بینای مسئولین هستند،نقد منصفانه بود.

 

وی با تاکید بر قرار گیری مدیران شهری در یک فضای شفاف و شیشه ای ؛ صریح و شفاف به مدیران دستور داد تا در سال آینده اداره ای نباشد که پاسخگوی خبرنگاران نبوده باشد.

 

رستمی گفت: اگر اداره ای نتوانست خبری را به رسانه ها بدهد، خبرنگاران اطلاعات مربوط به آن اداره را از من درخواست نموده تا ارائه نمایم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه در این جلسه اینگونه بیان داشت که ما در سال ۹۸ برای ایجاد توسعه در شهرستان نیازمند جریان سازی رسانه ای بوده و این جریان سازی به کمک خبرنگاران و همت مدیران رسانه ای محقق خواهد شد.

 

 

حال باید کمی تا آغاز سال جدید صبر کرد تا معلوم شود، تحقق این امر از سوی خبرنگاران محلی در چه سطحی مورد پیگیری بوده و البته تحمل و سعه صدر مدیران شهری و پاسخگویی آنها در برابر انتقادات رسانه ها ،چه میزان خواهد بود.

 

موضوعی که اگر واقع بینانه به آن نگاه کنیم، تاکنون نه حرکت فضای رسانه ای غالب در شهرستان به سمت اصطلاحا مطالبه گری و انتقاد جدی از مسئولین بوده و نه در مواقعی برخی مدیران از تاب و تحمل لازم در برابر انتقاد منصفانه اندک رسانه های مطالبه گر برخوردار بوده اند.

 

اما از سویی اصحاب خبر باید اظهارات نماینده عالی دولت در شهرستان را به فال نیک گرفته و از این فضای ایجاد شده یا به نوعی مطالبه شده از سوی این مقام مسئول ؛برای انجام جدی تر رسالت خبرنگاری و انتقاد از مسئولان و همچنین پیگیری مطالبات مردمی برای اصلاح در امور و توسعه شهر ، حداکثر بهره را ببرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
حریم ها جا به جا شده اند/اگر آبی سرازیر شود آتش خواهیم گرفت!؟ اقتدار نظامی از ابعاد مهم انتظار فرج است/دشمن از نفوذ تفکر انقلاب اسلامی به هراس افتاده است طرح «جهاد همبستگی ملی» ظرفیتی برای تسریع در حل مشکلات سیل زدگان کشور است روستای ده منار بخش کدکن تربت حیدریه تخلیه شد/کارشناسان کشاورزی برای بررسی میزان خسارت به منطفه اعزام می شوند افزایش ۴ درصدی مصرف گاز سی ان جی در منطقه تربت حیدریه محور کدکن به رباط سنگ همچنان مسدود است/میزان بارش باران در کدکن به ۵۵ میلمتر رسید مدعیان دروغین حقوق بشر فجیع ترین اقدامات بین المللی را مرتکب می شوند/اقدام رییس جمهور آمریکا در تروریست خواندن سپاه در راستای تبلیغات انتخاباتی برای صهیونیست ها بود مبنای حرکت سپاه ولایت محوری و خدمت مجاهدانه به مردم است ۲۰ میلیارد ریال تخلف صنفی در تربت حیدریه ثبت شد رژیم آمریکا بزرگترین تروریست دولتی است/آمریکا در تسخیر خاکریز جبهه مقاومت ناکام ماند سپاه مظهر اقتدار حهان اسلام است/تفکر سپاه و بسیج بر محور مقاومت سایه انداخته است آمریکا سیلی سختی از سپاه خورده است/سپاه نیروی مردمی و بر آمده از قانون اساسی است