بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
استکبار ستیزی و ولایت محوری از شاخصه های مهم اسلام ناب محمدی صلی الله است
تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ در ۱:۰۵ ب.ظ
 
حجت الاسلام عصمتی، اساس نظام اسلامی را بر پایه اسلام ناب محمدی صلی الله عنوان کرد و از تعبد، زهد، استکبار ستیزی، مسوولیت پذیری و ولایت محوری بعنوان شاخصه های مهم اسلام ناب یاد کرد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه به شاخصه های اسلام ناب محمدی صلی الله اشاره کرد و اظهار داشت: ایام الله دهه فجر فرصت مقتنمی است تا با منظومه فکری امام و رهبری و انقلاب اسلامی بیشتر آشنا شویم تا در گام دوم انقلاب با موفقیت بهتر و بیشتر حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: امام بر اساس آنچه که در جامعه رایج بود اسلام ناب محمدی صلی الله و اسلام آمریکایی را در دو سالهای اخیر عمر خود بیان کردند و بر پایه ریزی نظام بر اسلام ناب محمدی صلی الله تاکید کردند.

عصمتی بیان کرد: اگر بخواهیم راه انقلاب و اسلام را بشناسیم بابد مرز بین اسلام ناب و اسلام آمریکایی را بشناسیم و از اسلام آمریکایی و تفکر و گفتمان آنها بر حذر باشیم.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی ادامه داد: اسلام ناب محمدی صلی الله تعبد کامل در همه ابعاد زندگی را در تظر دارد و هر چه خدا و اولیای خدا دستور دادند عمل می کند، البته تعبد، تسلیم دستوراتی است که سعادت دنیا و آخرت را تامین می کند.

وی خاطر نشان کرد: اسلام ناب محمدی صلی الله دارای زهد حقیقی است و زهد ظاهری ندارد و مجاهدت و تلاش بی وقفه برای خدمت به جامعه اسلامی را سرلوحه فعالیت های خود قرار می دهد.

حجت الاسلام عصمتی گفت: امید و آینده روشن و جهاد فی سبیل الله در همه مسایل و فعالیتها،، ایمان داشتن به عاقبت روشن در انتظار اهل تقوا از دیگر شاخصه های مهم اسلام ناب محمدی صلی الله است.

مسوولیت پذیری و ولایت محوری از دیگر شاخصه های اسلام ناب محمدی صلی الله است که امام جمعه تربت خیدریه به آن اشاره کرد و افزود: باید همراه با ولایت و مردم بر محور ولایت و برای خدمت به مردم حرکت کنیم.

وی در بخشی دیگر به شاخصه های اسلام آمریکایی هم اشاره کرد و گفت: تزویر و ریا، فریب و ترس از قدرت های پوشالی که اعتقادی به وعده خدا ندارند و همیشه در برابر استکبار ذلیل و خارند در متظومه اسلام آمریکایی جا دارد.

امام جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: سازش کاری و چشم به بیگانه داشتن و اصرار به تعامل با بیگانه و تحجد و مقدس نمایی از دیگر شاخصه های اسلام آمریکایی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شناسایی ۶ بیمار مشکوک به کرونای جهش یافته در تربت حیدریه درتعظیم شعائرمذهبی اقتضای زمان را درنظر بگیریم راویان دفاع ‌مقدس ذخیره نظام هستند سوء مدیریت جهاد کشاورزی کمبود مقطعی مرغ را رقم زد سند چشم‌انداز توسعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نویدبخش تحول در حوزه آموزش است تولید ۳۲۱ تن ماهیان سردآبی و گرمابی در شهرستان تربت حیدریه ارتقاء مسیر جاده ای تربت حیدریه به نیشابور باعث توسعه اقتصادی منطقه می شود زمین دانشگاه فرهنگیان تربت ‌حیدریه در انتظار ردیف اعتبارات مصوب ملی است معرفی نشریه بخارا در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه آغاز مرحله دوم واکسیناسیون علیه کرونا در تربت حیدریه ششمین جشنواره ملی عکس زعفران برگزیدگان خود را شناخت تولید ۳۲۰هزار قطعه ماهیان زینتی در شهرستان تربت حیدریه