بدون نظر
 
مدیر دفتر ارتباطات مردمی نماینده منطقه تربت حید؛یه خبر داد؛
استقرار گروههای جهادی برای گل چینی و فراوری زعفران در منطقه تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۹ در ۲:۵۶ ب.ظ
 
علیرضا فهیمی گفت: با تلاش نماینده مردم تربت‌ حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس شورای اسلامی و قرارگاه همیاری زعفران، نیروهای جهادی با استقرار در تربت‌ حیدریه و زاوه به کشاورزان در گل چینی و پاک کردن زعفران کمک می‌کنند.

علیرضا فهیمی، مدیر دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: اجرای این طرح در راستای تحقق مثلث اقتصادی رزم حسینی استاندار سابق خراسان رضوی و وزیر صمت کنونی انجام گرفته و حجت‌الاسلام سیدامین طباطبایی از معین‌های اقتصادی آستان قدس رضوی متعهد شدند در این ایام همیار زعفرانکاران منطقه تربت حیدریه باشند.

وی تصریح کرد: این اقدام با هدف حمایت از زعفرانکاران و به منظور رعایت کف قیمت به تصویب رسیده در شورای ملی زعفران می‌باشد تا مبادا در اثر عرضه زیاد محصول قیمت پایین نیاید.

فهیمی با بیان اینکه که قرار است 2 هزار نفر در ایام فصل برداشت زعفران در منطقه مستقر شوند، افزود: تاکنون 500 نفر مستقر و مشغول همکاری هستند.

وی همچنین گفت: بر اساس توافق صورت گرفته مقرر است 29 درصد محصول را نیروهای قرارگاه برای خودشان بردارند و 71 درصد را به زعفران‌کاران تحویل بدهند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌ حیدریه نیز گفت: اکنون اکیپ ویژه‌ای برای انجام امور قرنطینه و کنترل بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی جهادگران تشکیل شده‌ است.

غلامرضا میری افزود: هر گاه احساس شود حضور جهادگران چه برای خودشان و چه برای زعفران‌کاران مشکل انتقال یا انتشار کرونا را به همراه خواهد داشت، از ادامه کار آن‌ها جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رزمایش کمکهای مومنانه ارتش در تربت حیدریه و منطقه مرزی شرق کشور حمایت ویژه از دانش آموزان محروم با هدف تحصیل در هنرستانها کشف اشیای تاریخی در روستای بُرس کدکن استقبال والدین دانش آموزان از مِنوی مدارس مسجد محور نگاه به شان معلم باید متحول شود کشف ۱۲۰ قلم کالای آرایشی قاچاق در تربت حیدریه امدادرسانی هلال‌احمر به بیش از ۳۰ نفر در پی بارش باران در تربت‌ حیدریه خسارت ۱۸ میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی و دامپروری تربت حیدریه احتمال وقوع سیل در تربت حیدریه طی ۲۴ ساعت آینده وجود دارد پارسال ۱۶ وقف جدید در تربت‌ حیدریه به ثبت رسید خسارت سیل به دام ها و مزارع کشاورزی تربت حیدریه افتتاح دو مرکز کارآفرینی در بخش رخ تربت حیدریه