بدون نظر
 
رئیس مرکز جهاد کشاورزی رخ خبر داد؛
استفاده از پهپاد برای سمپاشی مزارع کشاورزی در بخش رخ تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ در ۱۲:۱۰ ب.ظ
 
مهدی شیبانی گفت: پهپاد های سمپاش با هدف کاهش هزینه تولید و افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی در مزارع بخش رخ تربت حیدریه استفاده می شود.

مهدی شیبانی، رئیس جهاد کشاورزی بخش رخ تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ به استفاده از پهپادهای سمپاش با هدف کاهش هزینه تولید و افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی در مزارع این بخش اشاره کرد و افزود: توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی باعث رونق و شکوفایی تولید محصولات زراعی و باغی می‌شود.

وی بیان کرد: از فناوری نوین پهپاد در سمپاشی و یا محلول پاشی مزارع و باغات برای نخستین بار در منطقه رخ استفاده شده است.

شیبانی گفت: کاهش مصرف آب و سم و کود، جلوگیری از تخریب مزارع و محصولات در زمان گل دهی و افزایش کمی و کیفی محصولات و حفظ سلامت کشاورز و محیط زیست وکاهش هزینه های تولید از مزایای استفاده از پهپاد در بخش کشاورزی این منطقه به شمار می رود.

رئیس جهاد کشاورزی رخ گفت: استفاده از پهپاد در کشاورزی یک حرکت مهم ترویجی است که برای اولین بار در سطح این شهرستان آغاز شده و امیدواریم بتوانیم در آینده کشاورزان بیشتری را برای استفاده از این تکنولوژی برای برداشت بهتر محصول ترغیب کنیم.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از فناوری پهپاد به کشاورزان کمک می کند تا علاوه بر افزایش بازده با نظارت بر مراحل کاشت، داشت و برداشت، تولید محصولات زمین کشاورزی را نیز افزایش دهند و از طرفی حرکت و پرواز پهپاد ها با یاری نرم افزار های مختلف سهل و آسان شده است.

شیبانی اظهار کرد: همچنین سرعت بالا در سم پاشی با پهباد تقریبا 3 برابر روش نیروی انسانی و تراکتوراست به همین دلیل این کار نسبت به روش های سنتی بسیار به صرفه تر است.

وی در تکمیل مزیت های این طرح افزود: در این پهپادها به علت نداشتن ارتفاع خیلی زیاد نسبت به محصول ،مشکل باد و هدر رفتن سم نیز برطرف شده و همچنین هزینه پرواز پهپاد بسیار کمتر از روش قدیم سمپاشی باهواپیماها است.

بخش رخ تربت حیدریه با 47 پارچه ابادی و 26 هزار جمعیت در 30 کیلومتری تربت حیدریه از لحاظ کشاورزی با داشتن بیش از 30 هزار هکتار زمین مستعد زراعی یکی از مناطق برخوردار این شهرستان محسوب می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کاهش ۶۰ درصدی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در تربت حیدریه شهردار تربت حیدریه انتخاب شد تشدید نظارت ها در تربت حیدریه/ادامه سهل انگاری ها ما را ناچار به اعمال محدودیت های بیشتری خواهد کرد خودسازی عملی و علمی مهمترین هدف تحصیل علوم حوزوی است بازگشت محدودیت های کرونایی به تربت حیدریه/هسته مرکزی شهر مسدود شد تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه