بدون نظر
 
استفاده از پهباد برای عملیات الانبار + تصاویر
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ در ۵:۵۸ ب.ظ
 
یروهای مردمی و ارتش عراق از پهبادهای شناسایی در استان الانبار برای رصد تکفیری‌های داعش استفاده می‌کنند.

به گزارش «شیعه نیوز»، بعد از پاکسازی استان صلاح الدین به دست نیروهای ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) و کنترل بر شهر تکریت، نیروهای ارتش عراق به کمک نیروهای بسیج مردمی پنجشنبه گذشته عملیات پاکسازی استان الانبار در غرب پایتخت عراق  را شروع کرده‌اند.

در این راستا چند روزی است که نیروهای ارتش با کمک نیروهای مردمی (اهل سنت منطقه)، عملیاتی را برای باز پس گیری روستاهای اطراف شهر الرمادی کلید زده‌اند.

با آغاز عملیات تعدادی از روستاها و مناطق اطراف شهر رمادی توسط نیروهای ارتش عراق و عشایر اهل سنت منطقه از نیروهای داعش بازپس گرفته شد.

از سوی دیگر برای اولین بار از آغاز عملیات الانبار نیروهای بسیج مردمی حشد الشعبی برای انجام ماموریت‌های موفقیت آمیز در روز های آینده در الانبار و شناسایی مناطق از پهباد های شناسایی استفاده کردند.

هدف استفاده از پهباد شناسایی مناطق مختلف استان از جمله شناسایی پناهگاه‌های نیروهای تروریستی داعش، تعداد آن‌ها و دادن اطلاعات به نیروهای خودی است. همچنین از قابلیت این نوع پهباد رصد  تحرکات نیروهای داعشی در مناطق مختلف است.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اورژانس هوایی تربت حیدریه به زودی راه اندازی می شود تاکنون هیچ فردی در تربت حیدریه به کرونا ویروس مبتلا نشده است/ مردم به شایعات توجه نکنند اولویت جریان انقلابی در مجلس بهبود اقتصاد و رفع قوانین دست و پاگیر تولید است/اولویت تولید در منطقه با محوریت کشاورزی و دامداری است روایت های متناقض یک استعفا! محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد