بدون نظر
 
استفاده از پهباد برای عملیات الانبار + تصاویر
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ در ۵:۵۸ ب.ظ
 
یروهای مردمی و ارتش عراق از پهبادهای شناسایی در استان الانبار برای رصد تکفیری‌های داعش استفاده می‌کنند.

به گزارش «شیعه نیوز»، بعد از پاکسازی استان صلاح الدین به دست نیروهای ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) و کنترل بر شهر تکریت، نیروهای ارتش عراق به کمک نیروهای بسیج مردمی پنجشنبه گذشته عملیات پاکسازی استان الانبار در غرب پایتخت عراق  را شروع کرده‌اند.

در این راستا چند روزی است که نیروهای ارتش با کمک نیروهای مردمی (اهل سنت منطقه)، عملیاتی را برای باز پس گیری روستاهای اطراف شهر الرمادی کلید زده‌اند.

با آغاز عملیات تعدادی از روستاها و مناطق اطراف شهر رمادی توسط نیروهای ارتش عراق و عشایر اهل سنت منطقه از نیروهای داعش بازپس گرفته شد.

از سوی دیگر برای اولین بار از آغاز عملیات الانبار نیروهای بسیج مردمی حشد الشعبی برای انجام ماموریت‌های موفقیت آمیز در روز های آینده در الانبار و شناسایی مناطق از پهباد های شناسایی استفاده کردند.

هدف استفاده از پهباد شناسایی مناطق مختلف استان از جمله شناسایی پناهگاه‌های نیروهای تروریستی داعش، تعداد آن‌ها و دادن اطلاعات به نیروهای خودی است. همچنین از قابلیت این نوع پهباد رصد  تحرکات نیروهای داعشی در مناطق مختلف است.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود مطالبه تربتی‌ها برای اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری/ بخش خصوصی به وعده‌اش عمل نکرد محور مقاومت منافع آمریکا را به خطر انداخته است/دشمن با عملیات روانی در فضای مجازی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان است