بدون نظر
 
استفاده از پهباد برای عملیات الانبار + تصاویر
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ در ۵:۵۸ ب.ظ
 
یروهای مردمی و ارتش عراق از پهبادهای شناسایی در استان الانبار برای رصد تکفیری‌های داعش استفاده می‌کنند.

به گزارش «شیعه نیوز»، بعد از پاکسازی استان صلاح الدین به دست نیروهای ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) و کنترل بر شهر تکریت، نیروهای ارتش عراق به کمک نیروهای بسیج مردمی پنجشنبه گذشته عملیات پاکسازی استان الانبار در غرب پایتخت عراق  را شروع کرده‌اند.

در این راستا چند روزی است که نیروهای ارتش با کمک نیروهای مردمی (اهل سنت منطقه)، عملیاتی را برای باز پس گیری روستاهای اطراف شهر الرمادی کلید زده‌اند.

با آغاز عملیات تعدادی از روستاها و مناطق اطراف شهر رمادی توسط نیروهای ارتش عراق و عشایر اهل سنت منطقه از نیروهای داعش بازپس گرفته شد.

از سوی دیگر برای اولین بار از آغاز عملیات الانبار نیروهای بسیج مردمی حشد الشعبی برای انجام ماموریت‌های موفقیت آمیز در روز های آینده در الانبار و شناسایی مناطق از پهباد های شناسایی استفاده کردند.

هدف استفاده از پهباد شناسایی مناطق مختلف استان از جمله شناسایی پناهگاه‌های نیروهای تروریستی داعش، تعداد آن‌ها و دادن اطلاعات به نیروهای خودی است. همچنین از قابلیت این نوع پهباد رصد  تحرکات نیروهای داعشی در مناطق مختلف است.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه