بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
استفاده از موقوفه شهرک صنعتی غاصبانه و خلاف شرع و ضوابط است/بسیاری از شعارهای جامعه بین المللی و مدعیان حقوق بشر رنگ باخته است
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۷ در ۸:۰۰ ق.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه با انتقاد صریح از استفاده کنندگان موقوفه شهرک صنعتی شماره یک در جنوب شهر تربت حیدریه، تصرف آن را غاصبانه خواند و گفت: این اراضی در موقوفه حوزه علمیه است و هم بنده بعنوان متولی حوزه های علمیه و هم شخص واقف به هیچ عنوان راضی نیستیم و بدانید که تصرف آن عدوانی و غاصبانه و خلاف شرع و ضوابط است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرصا عصمتی یکشنبه شب در هشتمین جلسه شورای اداری تربت حیدریه گرامیداشت شهید حمزه یوسفی، اظهار داشت: شهرک صنعتی شماره یک در جنوب شهر تربت حیدریه در موقوفه حوزه های علمیه این شهر است و در این چندین سالی که واحدهای مختلفی در آنجا فعالیت می کردند، اغلب یا اجاره ای بابت ملک نمی دادند و یا اینکه بسیار ناچیز پرداخت می کردند.

 

وی با انتقاد صریح از استفاده کنندگان موقوفه شهرک صنعتی در جنوب شهر تربت حیدریه، گفت: این اراضی در موقوفه حوزه علمیه است و هم بنده بعنوان متولی حوزه های علمیه و هم شخص واقف به هیچ عنوان راضی نیستیم و بدانید که تصرف آن عدوانی و غاصبانه و خلاف شرع و ضوابط است.

 

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی گفت: این تصرف غیر شرعی و عدوانی است و رییس اوقاف وقت در مورد این ملک خیانت کرده، لذا هر کس یا کسان و نهادی که می خواهند پاسخگو باشند، بدانند که این ملک وقف است و نه شخص موقوفه و نه بنده بعنوان متولی راضی به این اقدام غاصبانه نیستیم.

 

بسیاری از شعارهای جامعه بین المللی و مدعیان حقوق بشر رنگ باخته است

 

معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه به قتل جمال خاشفچی روزنامه نگار منتقد عربستانی اشاره کرد و گفت: کافی بود این اتفاق در یکی از کشورهای اسلامی رخ می داد و آنگاه جامعه بین المللی و مدعیان دروغین حقوق بشر چگونه، بلوا و قطعنامه صادر می کردند، اما به جهت مراودات تجاری و منفعت طلبی که با ال سعود دارند براحتی از این پرونده عبور کردند.

 

علی رستمی اظهار داشت: سیاست های چندگانه جامعه بین المللی و مدعیان حقوق بشر در پرونده جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی بیانگر رنگ باختن این شعارها و سیاست هاست و آنها فقط دنبال منفعت طلبی خود هستند.

 

وی گفت: کافی بود این اتفاق در یکی از کشورهای اسلامی رخ می داد و آنگاه جامعه بین المللی و مدعیان دروغین حقوق بشر چگونه، بلوا و قطعنامه صادر می کردند، اما به جهت مراودات تجاری و منفعت طلبی که با ال سعود دارند براحتی از این موضوع عبور کردند.

 

رستمی خاطر نشان کرد: در این پرونده آمریکایی ها با کمال وقاحت نه تنها این اقدام خصمانه را محکوم نکردند بلکه با صراحت اعلام داشتند که نمی توانیم از معامله ۱۳۰ میلیارد دلاری با ال سعود بگذریم و در کنار ان روس ها هم به سودجویی خود با ال سعود بدون نگاه به این اتفاق ادامه می دهند.

 

فرماندار تربت حیدریه اضافه کرد: اینجاست که مظلومیت نظام اسلامی ایران آشکارتر می شود و در شرایطی که این ملت و کشور به اعتراف دول استکباری قربانی تروریسم دولتی است بر اساس ذهنیت های منفی منافقین و معاندین اگر کوچکترین اتفاقی در بخشی از اروپا رخ دهد و یا به تعبیر خودشان می خواسته این اتفاق بیفتد به سرعت ان را محکوم و سفیر را فراخوان و قطعنامه صادر می کنند.

 

دشمن به دنبال القای ناامیدی و ناکارامد جلوه دادن نظام است

 

رستمی به مباحث اخیر در خصوص FATF نیز اشاره کرد و افزود: در حالی که کشور در مجادله دیپلماتیک برای پرونده قانون منع تامین مالی مبارزه با تروریسم است و از طرفی دیگر در داخل کشمکش سیاسی در این حوزه داریم، می طلبد همه منتقدین با هر سلیقه سیاسی از منافع ملی و سه قوه کشور حمایت و پشتیبانی کنند.

 

فرماندار تربت حیدریه تاکید کرد: دشمنان نظام با ابزار رسانه ای و فضای مجازی در تلاش است تا با پمپاژ دروغ، ناامیدی و ناکارآمدی را در درون نظام القا کند و لذا همگان وطیفه داریم که تمام تلاش خود را بکار بندیم زیرا که این ساختار تاکنون پاسخگو بوده و دولتها هرکدام خدماتی را ارایه کردند.

 

فرماندار تربت حیدریه تصریح کرد: دوران تحریم ها پشت سر گداشته خواهد شد و بی شک مردم بخاطر این تحریم ها و برخی کاستی ها یقه ما را نخواهند گرفت اما آنچه که امروز خیلی اهمیت دارد آسیب های اجتماعی است که بفرموده رهبر معظم انقلاب ۲۰ سال در این حوزه عقب هستیم.

 

وی افزود: امروز می طلبد که همه نخبگان در حوزه های سیاسی، فرهنگی اجتماعی و مذهبی ایجاد امید و نشاط را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

 

وی در بخشی دیگر به آمارهای حوزه اشتغال اشاره کرد و افزود: امسال ۱۱۵ میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال صرف نظر از اینکه چه میزان جذب شده، اعتبار داشتیم اما هنوز آماری از اشتغال ایجاد شده را نداریم و به محض راستی آزمایی آن را اعلام خواهیم کرد.

 

فرماندار تربت حیدریه گفت: به جهت خشکسالی و کاهش در برداشت محصولات، امسال ۳۰۰ میلیارد ریال منابع بانکی را برای ۲۵۰۰ نفر تمدید کردیم اما توصیه می کنم کسانی که توانایی دارند، تسهیلات بانکی را به موقع پرداخت کنند تا بتوانیم با آن اشتغال جدیدی را ایجاد کنیم.

 

وی بیان داشت: در ادامه سیاست های حمایتی از واحدهای تولیدی به تمام واحدهای خدمات شهری اعلام می کنم به هیچ عنوان و بدون اجازه مستقیم از فرمانداری حق قطع انشعابات آب، برق و گاز را ندارند و چنانچه واحد تولیدی بدهکار است را حتما اعلام کنند تا با تشکیل یک کارگروه مشکلات برطرف شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه بالغ بر چهار هزار نجاتگر در طرح نوروزی خراسان رضوی حضور دارند فعالیت های ستاد خدمات سفر بر قابلیت های گردشگری روستایی متمرکز شده است حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است