بدون نظر
 
سردار یوسفعلی زاده:
استحکامات دشمن در خرمشهر برای ماندن بود/اگر بهانه گیری می کردیم،خرمشهر هیچ وقت آزاد نمی شد
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۸ ق.ظ
 
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: استحکامات ایجاد شده در خرمشهر برای ماندن مهاجمین، ایجاد و این آغاز خط حضورشان برای آمدن به تهران بود.

سردار سرتیپ حسینعلی یوسفعلی زاده در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر این رویداد را اتفاق بسیار بزرگی دانست و افزود: امام خمینی (ره) با یک فرمان ولایی و تکلیف انقلابی قبل از عملیات بیت المقدس فرمودند: خرمشهر باید آزاد شود و پس از فتح هم فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

 

وی تصریح کرد: رابطه پر معنایی بین این دو جمله حضرت امام (ره) وجود دارد و به حکم عقل و منطق یعنی خداوند متعال ابا دارد در غیر مسیر طبیعی جریان امور را جاری کند و خدا خرمشهر را آزاد کرد اما به دست رزمندگان سلحشور اسلام همانا که بر اساس آیه قرآن کریم؛ “یدالله فوق ایدیهم”

 

وی با تاکید بر اینکه همه فشارهای دشمنان در دفاع مقدس تحمیلی بود، افزود: دشمن بعثی با مشارکت قریب به ۳۶ کشور جهان به صورت مستقیم در تهاجم صدام به ایران اسلامی کمک کردند و این حجم از پیوستگی و بسیج جبهه کفر بر علیه ملت ایران بی سابقه بود.

 

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گفت: استحکامات ایجاد شده در خرمشهر برای ماندن مهاجمین، ایجاد و این آغاز خط حضورشان برای آمدن به تهران بود.

 

رشادت رزمندگان اسلام و خرمشهری که آزاد شد

مدیر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس اظهار کرد: امروز خود را جای آن فرزندان انقلابی امام بگذاریم، دمای صحرای دشت خوزستان در اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد گاهی تا ۵۰ درجه می رسد و حال یک انسان معمولی پیاده رها شده در این دشت بیشتر از یک ساعت نمی تواند طاقت بیاورد.

 

وی با اشاره به زمان بندی عملیات بیت المقدس افزود: طول عملیات از ۱۰ اردیبهشت تا ۳ خرداد به صورت مستمر و در چهار مرحله متوالی به اجرا گذاشته شد. چرا که اگر در اجرای عملیات توقف ایجاد می شد؛ دشمن خطوط را بازسازی و نیروی خود را تازه نفس می کرد.

 

یوسفعلی زاده خاطر نشان کرد: رزمندگان رشید و فاتحان خرمشهر در بیابان های گرم و تفتیده آن روزها چه سختی هایی کشیدند و با لب تشنه و مجروحیت زیر آفتاب ۴۵ درجه چه اوضاع سختی داشته اند، اما با همه این تفاسیر عملیات انجام شد و به پیروزی شگفت انگیز و غیر قابل باور دشمنان اسلام انجامید. با هزاران اسیر و صدها دستگاه ادوات جنگی که به غنیمت گرفته شد و نهایتا خرمشهر آزاد شد.

 

اگر بهانه گیری می کردیم،خرمشهر هیچ وقت نباید آزاد می شد

 

وی ضمن مقایسه دوران دفاع مقدس و این روزهای کشورمان گفت: باور کنید که اگر بنا بود بهانه سختی، کمبود و مشقت گرفته شود، برای هیچ وقت نباید خرمشهر آزاد می شد، لذا اگر از مرگ می ترسیدیم باید از باز پس گیری این قطعه از خاک میهن چشم می پوشیدیم.

 

چالش های پیش روی ایران اسلامی

سردار یوسفعلی زاده نیز در تشریح حال و روزهای امروز کشور و منطقه غرب آسیا گفت: اگر سری به نظریات استراتژیست ها، کارشناسان سیاسی و تحلیلگران بزنیم، برای شرایط امروز کشورمان در مواجهه با چالش های موجود سه سناریو را مطرح می کنند.

 

وی افزود: عده ای معتقدند در مواجهه با امریکا درگیری اجتناب ناپذیر است و در حال گذر زمان است و عده ای می گویند تلفن ترامپ به صدا در می آید و ایران با حالت عذر خواهانه از وی می خواهد که با هم صحبت کنیم و عده ای دیگر اما از تداوم همین اوضاع فعلی صحبت می کنند.

 

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار رمضانی با مسئولان کشور گفت: نظر مقام معظم رهبری در خصوص سناریو اول این است که جنگ اتفاق نمی افتد؛ اولا به دلیل مشکلات طرف امریکایی و ثانیا به دلیل آمادگی های ما در مواجهه با دشمن و از طرفی اینکه ایران آغاز گر جنگ نبوده ولی پاسخ هر متجاوزی را هم با قدرت تمام خواهد داد.

 

وی در خصوص سناریو دوم مطروح شده این نظر را داشت که آزموده را آزمودن خطاست و حضرت آقا هم گفتن مذاکره مجدد با استکبار و کسانی که مظهر بدعهدی وپیمان شکنی اند.، سم است.

 

مقاومت راهبرد اصلی نظام در شرایط فعلی

وی با اشاره به مقاومت بعنوان راهبرد اصلی نظام در شرایط کنونی، سوم خرداد ماه را یوم الله دانست و گفت: اگر بخواهیم راهبرد سوم خرداد را پی گیری کنیم، باید لباس رزم پوشیده و مقاومت کنیم.

 

یوسفعلی زاده در بخشی دیگر شرایط امروز کشور را به هیچ وجه قابل مقایسه با سالهای دفاع مقدس ندانست و افزود: ما دستمان پر است و ظرفیت های بی نظیر منطقه ای و بین المللی ما غیر قابل مقایسه با ۳۷ سال پیش است.

 

سردار یوسفعلی زاده با اشاره به اینکه تا امروز چون در مقابل دشمن خواسته ایم و مقاومت کرده ایم، توانسته ایم پیروز باشیم و باید برای فردای کشور هم بخواهیم تا بتوانیم و راهش فقط از مسیر مقاومت می گذرد،افزود: هیچگاه برای ما جنگ هدف نبوده و هدف فقط پیش بردن اهداف و رسالت خودمان است و می توانیم با مقاومت، بدون جنگ دشمن را از هر گونه تهدید باز داشته لذا باید آنقدر قدرتمند شویم تا کسی جرات تهدید کردن ما را نداشته باشد.

 

وی خاطر نشان کرد: ملت هایی پایمال اند که ضعیف و ذلیل اند و قبل شکسته شدن،خودشان از درون می شکنند، لذا نباید فرهنگ ارزشمند و تاریخ پرافتخار دفاع مقدس را فراموش کنیم.

 

ظرفیت ایستادگی و تنبیه متجاوزان را داریم

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: ما قطعا ظرفیت ایستادگی و تنبیه هر متجاوزی را داریم اما شرطش آن است که بر همان عهدی که بسته ایم بمانیم.

 

سردار یوسفعلی زاده تاکید کرد: راه ما شفاف و روشن بوده و جریان مقاومت به داشتن اراده سازش ناپذیری، ایستادگی و مقاومت نیاز دارد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رسالت اجتماعی روحانیت بُریدگی از جامعه نیست/طلبه باید خطوط و جریان های سیاسی جامعه و نظام بین الملل را بشناسد/روحیه انقلابی گری باید در حوزه های علمیه تقویت شود شفافیت، قربانی مصلحت اندیشی شورای شهر تربت حیدریه! کاهش تعهدات برجامی نباید دشمن را جسورتر کند/سیاست اروپایی ها با ایالات متحده هماهنگ است تیر نفاق بر پیکر بی جان دختر آبی آئین دسته بنی اسد با قدمت بیش از نیم قرن در تربت حیدریه+تصاویر پردیس سینمایی تربت حیدریه در شهرک ولی عصر(عج) ساخته می شود آئین نخل‌ گردانی عصر عاشورا در شهر کدکن برگزار شد+تصاویر حال و هوای عاشورای حسینی در قطب زعفران جهان تربت حیدریه در تاسوعای حسینی غرق در حزن و ماتم+ تصاویر صادرات ۱۲۵ هزار تن سیمان به کشورهای آسیای میانه وقتی قلم پزشک با جوهر عشق به سیدالشهدا(ع) نسخه شفا می نویسد تربت حیدریه قهرمان دهمین دوره رقابتهای ووشوی خراسان رضوی شد