بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
اساس نظام اسلامی بر پایه مردمی بودن آن است
تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ در ۲:۱۲ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه اساس نظام اسلامی را بر پایه مردمی بودن آن دانست و رهبری دینی و ولایت فقیه را قلب تپنده جامعه عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: نظام اسلامی بر پایه مردم بنا نهاده شده که با الهام از اسلام و تبعیت از ارزشها و عقاید دینی و اعتقاد به خدا تنها راه سعادت خود را در پیروی از انبیاء الهی و مبارزه با رژیم ستم شاهی دانستند.

 

وی تصریح کرد: ملت انقلابی ایران اسلامی در صحنه مبارزه با عامل استکبار جهانی یعنی رژیم پهلوی قیام کردند و در این راه با ایثار و شجاعت و شهادت حکومت طاغوتی را از بین برده و نظام اسلامی را جایگزین آن کردند.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی، ویزگی سوم انقلاب را اسلامی بودن آن ذکر کرد و گفت: این بدان معناست که مدیریت کشور در عرصه های اداری و ابعاد مختلف بر اساس مکتب اسلام هدایت شود و همه مردم و مسئولان جامعه احکام اسلام را در شئون زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی خود قرار دهند.

 

عصمتی ادامه داد: در این مسیر خودسازی مهمترین عامل برای رسیدن به دولت اسلامی و شکل گیری تمدن بزرگ اسلامی است و باید همه احاد جامعه و کارگزاران نظام اعتقادات فرهنگی، سیاسی، اقتصادی خود را بر اساس مکتب اسلام قوی و مستحکم کنند.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه، از ولایت فقیه و رهبری دینی بعنوان قلب تپنده جامعه یاد کرد و افزود: رهبری انقلابی در نظام، هیچگاه دیپلماسی فکر نمی کند بلکه روش انقلابی دارد تا علاوه بر فائق آمدن بر مشکلات داخلی با اقتدار در برابر نظام سلطه ایستادگی کند.

 

وی استکبار ستیزی را عامل چهارم اساس انقلاب اسلامی ذکر کرد و گفت: استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم و استبداد عامل نفوذ انقلاب اسلامی به کشورهای دنیا شده و در شکل دهی به تمدن بزرگ اسلامی نقش موثری را ایفا می کند.

 

امام جمعه تربت حیدریه در بخشی دیگر از خطبه ها، به نامه مقام معظم رهبری به اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مسلمان اشاره کرد و افزود: حجت بر جامعه اسلامی تمام شده و این خطاب رهبری انقلاب، تنها به دانشجویان محصور نمی شود و بلکه همه امت باید اثر گذار محیط پیرامونی خود باشند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه