بدون نظر
 
آیت الله خاتمی در تربت حیدریه:
ارتجاع، بزرگترین آسیب برای انقلاب اسلامی است/توان موشکی ایران ذره ای قابل مذاکره نیست/فضای مجازی کنونی(بدون کنترل و نظارت) به معنای ورود دشمن به حریم خانواده هاست
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۷ ب.ظ
 
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری بر حفظ ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: ارتجاع با محوریت نفوذ، کمرنگ کردن دین، امپراطوری رسانه ای و همچنین به میدان آمدن فرصت طلبان بعنوان بزرگترین آسیب برای انقلاب اسلامی به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، آیت الله سید احمد خاتمی چهارشنبه شب در جمع مردم تربت حیدریه اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر خود با مردم آذربایجان، از کلید واژه ای جدید بنام ارتجاع استفاده کردند که اهمیت آن بر گرفته از بازگشت به ضد ارزشهای گذشته و کمرنگ کردن دین و انقلاب اسلامی است.

 

وی به برخی از انقلاب های آسیب دیده از ارتجاع اشاره کرد و افزود: در انقلاب مشروطیت علما با مجاهدت و روشنگری ها خود مردم را بر ضد استکبار و استعمار بسیج کردند، اما ارتجاع و غفلت از این انقلاب باعث شد تا شیخ فضل الله نوری به اتهام طرفداری از استبداد بر بالای دار برود و در نهایت این انقلاب منجر به روی کار آمدن رضا خان قلدر شد.

 

امام جمعه موقت تهران بر حفظ ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: ارتجاع با محوریت نفوذ، کمرنگ کردن دین، امپراطوری رسانه ای و همچنین به میدان آمدن فرصت طلبان بعنوان بزرگترین آسیب برای انقلاب اسلامی به شمار می رود.

 

جا خوش کردن نفوذی ها در مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری نظام، مبارزین انقلابی را به دار می کشاند

 

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری یکی از محورهای ارتجاع را مسئله نفوذ عنوان کرد و اظهار داشت: تاکید مقام معظم رهبری بر مراقبت از نفوذ بدان معناست که چنانچه نفوذ های در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی نظام ورود پیداکنند بی شک قدرت را در قبضه خواهند گرفت و دیگر اثری از انقلاب و اسلام نخواهد ماند.

 

خاتمی خاطر نشان کرد: نفوذی ها انقلاب و ارزشهای آن را قبول ندارند و با ورود خود به اریکه قدرت از دین انتقام خواهند گرفت و آنجاست که سر مبارزین انقلابی و شیخ فضل الله نوری ها بالای دار می رود.

 

وی با بیان اینکه نمی گوئیم مسئولان کشور نفوذی هستند، اما باید زیر مجموعه خود را مراقبت بیشتری داشته باشند، افزود: علی رغم تاکید رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر اینکه اجازه نمی دهیم سند غربی ۲۰۳۰ در کشور پیاده شود اما در گوشه و کنار شاهدیم که برخی افراد به بهانه غربالگری سلامت مفاد آن را اجرایی می کنند.

 

توان موشکی ایران ذره ای قابل مذاکره نیست

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری به خواسته های اخیر جبهه استکبار در پیاده سازی اهداف شومش در این کشور اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه  با مذاکرات عزتمندانه مخالف نیست، اما با فرهنگ ذلت و اسارت و انفعال مخالف است.

 

خاتمی اظهار کرد: اوباما و ترامپ کار را تقسیم کردند، بطوریکه رئیس جمهور سابق آمریکا ماموریت داشت تا چرخه انرژی هسته ای ایران را از کار بیندازد و رئیس جمهور فعلی این کشور نیز در ادامه سیاست های خصمانه خود علیه انقلاب اسلامی توان موشکی و دفاعی ایران را مورد هدف قرار داده است.

 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه شیب خواسته های غربی ها به سمت توقف توان دفاعی ایران در حال سرعت گرفتن است، افزود: همان قصه برجام که آمریکائی ها تا توانستند در آن خیانت و بدعهدی کردند بعنوان عبرت برای ملت ایران و نسلهای آینده کافی است و به فرموده مقام معظم رهبری توان موشکی و توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران ذره ای قابل مذاکره نخواهد بود.

 

مقوله حجاب اجباری مغلطه گری است و برای اسلام زدائی مطرح می کنند

نماینده مردم کرمان در خبرگان رهبری سومین محور ارتجاع را کمرنگ شمردن دین عنوان کرد و بیان داشت: از نگاه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها پوشش دین باید همه زندگی انسان اعم از فردی، اداری، سیاسی و اجتماعی وی را تحت الشعاع خود قرار دهد، لذا برای حفظ ارزشها باید از دین مراقبت کرد.

 

وی افزود: امروز در کشور برخی ها مقوله حجاب اجباری را مطرح می کنند، کما اینکه این سخنان نوعی مغلطه گری است، زیرا اگر قوانینی در اسلام تعریف شده بی شک الزام اور و اجرائی است.

 

خاتمی گفت: مقوله حجاب اجباری را برای اسلام زدائی مطرح می کنند و چناچه مطرح کنندگان آن  در اریکه قدرت قرار بگیرند، حجاب اختیاری را هم مورد تعرض قرار خواهند داد، زیرا کعبه آمال آنان غرب و تفکرات غربی است.

 

فضای مجازی کنونی(بدون کنترل و نظارت) به معنای ورود دشمن به داخل حریم خانواده هاست

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری سومین محوریت ارتجاع در انقلاب اسلامی را امپراطوری رسانه ای عنوان کرد و افزود: امروز کسانی که تا پیش از این جرأت سخن گفتن را نداشتند با فضای مجازی و شبکه های اجتماعی وارد میدان شدند و از هر حربه و توطئه ای علیه ارزشها استفاده می کنند.

 

وی با بیان اینکه در کشور دو نوع تفکر در خصوص فضای مجازی وجود دارد، اضافه کرد: تفکر نخست متعلق به مومنین و متدینین است و خواهان کنترل و نظارت بر این فضای مجازی هستند، اما تفکر دیگر نیز معتقد است باید با دنیا رابطه داشت و متدینین وارد شوند و فضا را قبضه کنند و حال آنکه  با امکانات گسترده جبهه استکبار در امپراطوری رسانه ای و تهاجم به ارزشها این سخن به مانند مسابقه هواپیما با دوچرخه است و قابلیت اجرائی ندارد.

 

خاتمی اظهار داشت: این امپراطوری متعلق به ایران نیست و قصد دارد با ایجاد کردن دولت در دولتها قدرت و حاکمیت را بدست بگیرد، لذا می بینیم که در کشورهای مانند چین و انگلستان و برخی دیگر از کشورهای اروپائی  برای حفظ استقلال و ارزشهای خود خیلی از کانالها، شبکه های مجازی و ماهواره ای را مسدود می کنند.

 

وی بر لزوم  راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد و گفت: علی رغم تاکیدات فراوان هنوز گام موثری در راه اندازی اینترنت ملی برداشته نشده است.

 

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: فضای مجازی کنونی(بدون کنترل و نظارت) به معنای ورود دشمن به داخل حریم خانواده هاست و چنانچه دشمن تا وسط خانواده نفوذ کند همه جیز را با خود خواهد برد و اثری از کانون خانواده باقی نمی گذارد.

 

به میدان آمدن فرصت طلبان به بهانه احیای نهضت آزادی

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری چهارمین محور ارتجاع در انقلاب اسلامی را قدرت پیدا کردن فرصت طلبان دانست وگفت: این افراد از نهضت آزادی و رهبر آن یعنی مهندس بازرگان حمایت وتجلیل می کنند، کسی که از ابتدا تا انتها مسئله ولایت فقیه را قبول نداشت ومتاسفانه امروز مورد تجلیل برخی فرصت طلبان قرار می گیرد.

 

خاتمی اظهار داشت: این تفکرحتی به تغییر نام در خیابانها هم ورود پیدا کردند و خیابان کارگر تهران را قصد دارند تا بنام خیابان مصدق تغییر نام دهند کما اینکه در ابتدای انقلاب همین خیابان ولی عصر(عج) به نام مصدق بود، مصدقی که خوشبین و به آمریکا اعتماد داشت و حال اینها می خواهند ضد تفکر حضرت امام (ره) را زنده کنند.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: اگر بخواهیم حوادثی که پس از رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله وسلم بر سر انقلاب اسلامی نیاید باید مسئولان کشور نفوذی ها را از خود برانند، دین در جامعه پر رنگ شود، اجازه ندهیم امپراطوری رسانه ای قتلگاه دین و استقلال و زندگی مان بشود و از به میدان آمدن فرصت طلبان مراقبت شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه بالغ بر چهار هزار نجاتگر در طرح نوروزی خراسان رضوی حضور دارند فعالیت های ستاد خدمات سفر بر قابلیت های گردشگری روستایی متمرکز شده است حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است