بدون نظر
 
در نشست خبری شورای شهر تربت حیدریه مطرح شد؛
ارائه راهکار، مشارکت و شفافیت راه برون رفت از مشکلات مدیریت شهری/هزینه های سریع در برابر درآمدهای لاک پشتی!
تاریخ انتشار : ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۹ ق.ظ
 
رییس شورای شهر تربت حیدریه با انتقاد از اینکه در کشور مردم شورای شهر را فقط بعنوان شورای شهرداری می شناسند، افزود: همه مردم و مسوولان کمک کردند که شورا در همان حد شورای شهرداری بماند، و این در حالی است که شورای شهر باید در همه ابعاد و حوزه های مختلف ورود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محمد امانی رییس شورای شهر تربت حیدریه صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: راه ساختن شهر و پیشرفت و آبادانی فقط انتقاد نیست بلکه در کنار آن ارائه راهکار و مشارکت مردم و شفافیت، بخش مهمی از مشکلات مدیریت شهری را حل خواهد کرد.

 

وی با انتقاد از اینکه در کشور مردم شورای شهر را فقط بعنوان شورای شهرداری می شناسند، افزود: همه مردم و مسوولان کمک کردند که شورا در همان حد شورای شهرداری بماند، و این در حالی است که شورای شهر باید در همه ابعاد و حوزه های مختلف ورود داشته باشد.

 

امانی خاطر نشان کرد: اغلب مردم شفافیت را فقط از شهرداری و شورای شهر می خواهند و این بخاطر آن است که عملکرد ما دائم در معرض دید و این حق طبیعی آنهاست.

 

رییس شورای شهر در خصوص دو ابهام موجود مبنی بر تخلف در شهرداری و موضوع قیر های مفقود شده گفت: پرونده تخلف شهرداری از حوزه شهرستان خارج و در مرکز استان توسط دستگاههای نظارتی در حال بررسی است و موضوع قیرها مرتبط با خیلی از شهرهای کشور است و توسط سازمان بازرسی در دست پیگیری است.

 

وی حاشیه نشینی را معضل جدی و چالش اساسی شهر تربت حیدریه عنوان کرد و افزود: ساخت و سازهای غیر مجاز که عموما در این مناطق انجام می شود باید ساماندهی شوند.

 

بدهی ۲۰۰ میلیاردی شهرداری

رییس کمیسیون اقتصاد شورای شهر در این نشست از بدهی ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری خبر داد و افزود: مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان آن مربوط به بافت فرسوده و بدهی به بانک شهر است که چنانچه برای آن تدبیری نشود این بدهی که روزی ۵۰ میلیارد تومان بود و اکنون به ۱۶۰ میلیارد رسیده در اینده بیشتر خواهد شد.

 

نادر سلیمانی در پیوند با این موضوع خاطر نشان کرد: این در حالی است که شهرداری ۱۳۵ میلیارد تومان از ادارات دولتی و سازمانها و همچنین حدود ۱۰۰ میلیارد تومان املاک در بافت فرسوده دارد که اگر درست مدیریت شود بخش مهمی از این بدهی ها پرداخت می شود.

 

هزینه های سریع و درآمدهای لاک پشتی

وی در خصوص بدهی ادارات گفت: ادارات در عمل پولی به شهرداری نمی دهند و طبق برنامه دولت این بدهی ها با تهاتر شهرداری ها از طریق اوراق مشارکت در یک پروسه چهار ساله تسویه می شود.

 

سلیمانی با بیان اینکه اولویت نخست با پرداخت حقوق پرسنل شهرداری است، گفت: در حال حاضر ۶۹۹ نفر پرسنل شهرداری سالانه ۲۷ میلیارد تومان حقوق دریافت می کنند و این بدان معناست که تقریبا نیمی از بودجه شهرداری صرف حقوق می شود.

 

رییس کمیسیون اقتصاد شهری ادامه داد: بودجه سالجاری شهرداری ۷۰ میلیارد تومان براورد شده که از این مبلغ ۲۷ میلیارد تومان صرف حقوق و مزایا، ۹ مبلیارد تومان در سازمان حمل و نقل و ۶ میلبارد تومان در حوزه های عمرانی هزینه می شود.

 

سلیمانی از مخالفت اعضای شورای شهر با مکان یابی پردیس سینمایی خبر داد و افزود: به جهت ابنکه رویکردمان مبنی بر تمرکز زدایی است اعضای شورا با احداث پردیس سینمایی در باغملی به دلیل مکان یابی نامناسب مخالفت کرده و چند پیشنهاد دیگر را برای آن نیز ارائه داده است.

 

وی از بوستان مینو در شهرک ولی عصر (عجل الله) وپارک ملت بعنوان دو مکان پیشنهادی یاد کرد و افزود: قرار است مکان های پیشنهادی مجدد مورد بازدید قرار بگیرد و امورات توسط نماینده مجلس در تهران پیگیری شود.

 

فعالیت های فرهنگی رضایت بخش نیست

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر گفت: متاسفانه فعالیت های فرهنگی شهرداری و شورای شهر در حد و قواره این شهر نیست و سالانه کمتر از ۳۰ درصد بودجه فرهنگی شهرداری نیز محقق می شود.

 

احمد وطندوست افزود: امسال قرار است با مشارکت یک موسسه فرهنگی هنری همایش نکوداشت اخوند ملاعباس راشد تربتی که به حق از علما و اندیشمندان جهان اسلام است در مهرماه برگزار شود.

 

با راه اتدازی ۲۰ متری نفت، محل تردد نفتکش ها از این مسیر خواهد بود

رییس کمیسیون خدمات شهری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا هنوز نفتکش ها از داخل شهر تردد می کنند، افزود: اختلاف نظرهایی در خصوص بازگشایی ۲۴ متری نفت وجود داشت که با تقلیل ان به ۲۰ متری این اختلافات اندک نیز برطرف و با بازگشایی آن مسیر تردد نفتکش ها از این مسیر خواهد بود.

 

مهدی وقفی بیان کرد: متاسفانه ناوگان حمل و نقل در خور شان مردم این شهر نیست و مکاتباتی برای خرید اتوبوس های بیشتر انجام گرفته تا سرویس دهی به همشهریان به صورت مناسب و بهتر انجام شود.

 

وی در خصوص تفکیک زباله ها گفت: شهرداری در حال انعقاد قرارداد با سازمان همیاری شهرداری هاست تا موضوع تفکیک زباله از مبدا انجام شود تا شاهد زباله گردها در سطح خیابان ها و کوچه ها نباشیم.

 

فقدان پارکینگ، هسته مرکزی شهری را با بحران مواجه کرده است

اله یاری دیگر عضو شورای شهر تربت حیدریه به مزیت ها و ظرفیت های موجود تربت حیدریه اشاره کرد و افزود: متاسفانه آنطور که باید از این ظرفیت ها استفاده نشده و این در حالی است که مدیریت درست در استفاده از این مزیت ها بخش مهمی از مطالبات و مشکلات را برطرف می کند.

 

وی به چالش های پیش روی شهر اشاره و بیان کرد: تمرکز در هسته مرکزی شهر و فقدان پارکینگ این قسمت از شهر را باچالش مواجه کرده که اگر برای آن تدبیری نشود تبدیل به بحران می شود.

 

اله یاری از فقدان طرح های مطالعاتی، اصلاح ساختار مبلمان شهری و حمل و نقل عمومی بعنوان دیگر چالش ها یاد کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر