بدون نظر
 
دبیر شورای هماهنگی بانک های خراسان رضوی:
ارائه تسهیلات بانکی نیازمند سند راهبردی است/پرداخت ۸۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی خراسان رضوی
تاریخ انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۶:۵۲ ب.ظ
 
دبیر شورای هماهنگی بانک های خراسان رضوی گفت: نیازمند یک سند راهبردی برای شهرستان هستیم تا بدانیم که منابع بانکی در کدام حوزه های اقتصادی اعم از صنعت، کشاورزی، خدمات و یا گردشگری باید هزینه شوند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حسن مونسان عصر امروز در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی تربت حیدریه با بیان اینکه تنها پارسال 82 هزار میلیارد ریال تسهیلات جدید پرداخت شد، افزود: جمع پرداختی پارسال ما 335 هزار میلیارد ریال بود که از این میزان 82 هزار میلیارد افزایش مصارف بوده و امسال به گونه ای برنامه ریزی کرده ایم تا میزان مصارف و منابع ما با هم منطبق باشند و امیدواریم این رقم را به 150هزار میلیارد ریال برسانیم.

 

وی با بیان اینکه شبکه بانکی ما دچار بحران ناشی از تحریم ها شده و به تبع آن واحدهای تولیدی ما نیز دچار مشکل شده اند، گفت: این یک واقعیت است تا پول به شبکه بانکی برنگردد، لذا قادر به پرداخت تسهیلات نیستیم.

 

مونسان افزود: بر این اساس در شرایط کنونی رونق تولید ایجاد کردن کار سخت و دشواری است و از فرماندار تربت حیدریه می‌خواهیم تا مشکلات را جمع‌ بندی و در جلسه ای با حضور مدیران بانکهای استان در تربت حیدریه مطرح تا برنامه ریزی و برطرف شوند.

 

وی گفت: ما نیازمند یک سند راهبردی شهرستان هستیم تا بدانیم که منابع بانکی در کدام حوزه های اقتصادی اعم از صنعت، کشاورزی، خدمات و یا گردشگری هزینه شوند.

 

مدیر امور شعب بانک ملی خراسان رضوی افزود: در عین حال بخش خصوصی باید بداند طبق قانون چتر حمایتی ما از واحدهای اقتصادی، شامل واحدهای توسعه نگر، صادرات محور و دانش‌بنیان است و تزریق نقدینگی به برخی از واحدها در حکم تزریق سم می باشد.

 

وی با بیان اینکه اکنون با کمبود منابع مواجه نیستیم بلکه با موانع قانونی مواجهیم، اظهار داشت: برای واحدهای تولیدی مصوبه شناور تصویب شده و دریافت سرمایه در گردش که به جای تسهیلات، اعتبار مقطعی دریافت کنند تا مشکلشان برطرف شود.

 

مونسان در بخش دیگری اظهار داشت: جای تاسف دارد که طبق اعلام جهاد کشاورزی خراسان رضوی اکنون در این استان با 2 هزار و 800 واحد نیمه تمام، هفت هزار و 800 واحد غیر فعال و 520 واحد کشاورزی که نیاز به بهسازی و نوسازی دارند تا قادر شوند بهره وری خود را افزایش دهند، مواجه هستیم.

 

در پاسخ به این اظهارات فرماندار تربت حیدریه گفت: سند توسعه شهرستان تهیه و نیازمند بررسی مجدد برای عملیاتی شدن است و ظرف یک ماه آینده کارگروهی با حضور مدیران مرتبط بخش دولتی، بخشداران، معین های اقتصادی، بخش خصوصی، جامعه دانشگاهی، بانکها و افراد آگاه صاحب نظر برگزار خواهد شد تا برنامه عملیاتی کاربردی توسعه شهرستان تدوین شود.

 

علی رستمی افزود: اکنون 33 طرح سرمایه گذاری در شهرستان شناسایی شده که در کمیته های کارشناسی در حال بحث و بررسی می باشند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
موفقیت در گام دوم انقلاب نیازمند نگاه به گذشته است/برخی افراد در داخل کشور راهبرد ها و سیاست های رهبری را ارشادی قلمداد می کنند مراسم گرامیداشت مولانا جلال الدین بلخی در تربت حیدریه برگزار شد فروش فله ای زعفران و سودی که نصیب دلالان می شود/دلالان در کمین بازار ۲۵۰۰ میلیار تومانی طلای سرخ بهره‌برداری از ۲۱۲ پروژه گردشگری تا پایان دولت در خراسان رضوی جهاد حوزه های علمیه باید در راستای خدمت به مردم و دفاع از نظام اسلامی باشد قرارگاه رهایی و نجات در تربت حیدریه تشکیل شد دفاع مقدس باورهای دینی و ارزشهای اسلامی را به منصه ظهور رسانید‌/عملیات ثامن الائمه فتح الفتوح دفاع مقدس شد جریان تحریف امروز در پی گره زدن مشکلات کشور به سازش با آمریکا است/دشمن با مهندسی معکوس به دنبال تهی سازی نظام اسلامی است محافظه کاری خنجر بر حنجر انقلاب است/استمرار نهضت حسینی در نهضت امام خمینی لست احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات “جورج فلوید”سوژه بازی سازان بسیجی شد