بدون نظر
 
ادامه نبردهای سنگین در یمن/ تلفات سنگین سعودی‌ها
تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ در ۶:۳۶ ب.ظ
 
دست‌کم یک سرباز سعودی و ده‌ها تروریست در درگیری با نیروهای یمنی در این کشور کشته شدند.

به گزارش گروه بین الملل «خبرگزاری دانشجو»، به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، یک سرباز سعودی شامگاه سه‌شنبه در درگیری شدید میان نیروهای سعودی و مبارزان انصارالله که از پشتیبانی ارتش برخوردار هستند در استان عدن در  جنوب یمن کشته شد.

 

این درگیری در حالی آغاز شد که ریاض، تانک‌ها و خودروهای زرهی خود را وارد یمن کرده است.

 

بنا بر گزارش‌ها، ستون‌های طویلی از تانک‌های اِم1 آبرامز سعودی از شهر عدن به سمت شمال پایگاه هوایی العند در استان لحِج در حال حرکت بودند.

 

این پایگاه صحنۀ درگیری شدید طرفداران عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن، با ارتش و نیروهای انصارالله یمن است. جنگنده‌های سعودی پیشتر این پایگاه را 25 مرتبه هدف حملات هوایی قرار دادند.

 

نیروهای یمنی در پاسخ به حملات هوایی سعودی، پایگاه‌های نظامی مخروق، قزع و السلعه را در منطقۀ جیزانِ عربستان هدف آتش توپخانه قرار دادند.

 

پایگاه‌های نظامی رقابه و الشرفه در منطقه جیزان نیز هدف یورش ارتش یمن و کمیته‌های مردمی قرار گرفتند.

 

در تحولی دیگر، انفجار مین در منطقۀ صبر در استان لحج منجر به کشته شدن 8 تن از مزدوران عربستانی و زخمی شدن 21 نفر دیگر شد. در این انفجار دو خودروی عناصر تروریستی القاعده نیز منهدم شد.

 

انفجار دیگری در منطقه الرباط در بخش دارسعد در استان عدن در جنوب یمن نیز منجر به هلاکت 16 تن از مزدوران عربستانی شد.

 

در همین حال، ارتش یمن با کمک نیروهای داوطلب مردمی 17 خودروی سعودی را در منطقۀ العند لحج منهدم کردند.

 

در درگیرهای ارتش یمن با عناصر تروریستی در استان لحج در جنوب یمن احمد ناصر السیلی یکی از سران القاعده کشته و 4 تن از همراهنش نیز زخمی شدند.

 

از سوی دیگر ارتش یمن پایگاه‌های نظامی العلیب و الجحفاء را در ظهران عسیر در جنوب عربستان با موشک و خمپاره هدف قرار داد.

 

تداوم حملات هوایی عربستان به یمن

نیروهای عربستان سعودی در ادامۀ حملات هوایی خود، 63 خمپاره به منطقه غور غمر در استان صعده در شمال یمن شلیک کردند.

 

مناطق مختلف در استان‌های بیضاء، صنعا، مارب و حجه به دفعات از سوی جنگنده های عربستان بمباران شدند.

 

عناصر تروریستی همچنین علامه احمد المهدی، یکی از اعضای جنبش علمای یمن را به همراه دو تن از همراهانش در استان المحویت در مرکز یمن ترور کردند.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روایت های متناقض یک استعفا! محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است