بدون نظر
 
دعوای زرگری یا فرار رو به جلو
اختلافات در شورای شهر تربت حیدریه بالا گرفت
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ در ۷:۱۰ ب.ظ
 
در حالی اختلافات در شورای شهر تربت حیدریه بالا گرفته که برخی ان را دعوای زرگری و برخی نیز آن را فرار رو به جلو می دانند، اما آنچه که مسلم است دود ناشی از این اختلافات است که به چشم مدیریت شهری و مردم می رود.

به گزارش صبح توس؛ آغاز بکار پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تربت حیدریه در سال ۹۶، در روند شتابگونه رشد فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی اتفاق افتاد.

این فرصت از همان ابتدا به تریبونی گسترده برای اعضای این دوره شورای شهر تبدیل شده بود و همچنین فرصتی برای مردم این دیار که پیش از این جز شنیده هایی غیر رسمی در مورد اتفاقات و گفتگوهای شوراهای شهر در اختیار نداشتند.

شورای پنجم چهار عضو جدید الورود نسبت به ادوار گذشته داشت که از همان ابتدا انتقاداتی از سوی این اعضا نسبت به عملکرد مدیریت شهری سابق و اسبق صورت می گرفت.

تفاوت تفکرها و نظرات از بدیهیات بسیاری از مجامع شورایی سطح کشور بوده و است که شورای شهر پنجم تربت حیدریه از این موضوع مستثنی نبود و هراز چندگاهی در غالب متون مجازی یا شنیده های غیر رسمی صحبت هایی از اختلافات موجود در این دوره شورا شنیده می شد.

یکی از نمونه های اخیر این اختلافات در اتفاقات پس از استعفای محمد صادق مجتهدی در ابتدای اسفند ۹۸ دیده شد و در جلسه‌ علنی شورای شهر که پس از اعلام خبر استعفای مجتهدی از شهرداری برگزار شد این اختلافات در غالب مجادله‌ای لفظی بروز داده شد که شرح آن پیشتر در گزارشی آورده شده است.

در سال ۹۹ شکل جدیدی از این اختلافات در غالب پست های اینستاگرامی و بیانیه های شدیدالحن تلگرامی در حال بروز است.

جلسات شورا بدون برنامه و اتلاف وقت

اوایل هفته‌ پایانی فروردین ۹۹، مهسا رمضانپور یکی از اعضا شورای شهر در پستی اینستاگرامی با انتشار تصویر یکی از جلسات این شورا نوشت: “جلسات شورای شهر بی برنامه و بی هدف با چاشنی اتلاف وقت است.

پس از این پست اینستاگرامی، رامین مصطفوی دیگر عضو شورای پنجم در واکنش به این مطلب و طی یادداشتی خطاب به سید مهدی وقفی، ریاست فعلی این شورا بیان کرد: ۱۰ روز است اینجانب نامه ای به دفتر شورا دال بر بی کفایتی و عدم توانایی ریاست کمیسیون عمران شورای شهر(مهسا رمضان پور) در انجام امورات محوله و عدم توانایی در انسجام بخشی بین اعضای کمیسیون و عدم انجام رسالت کمیسیون عمران در این مدت بدلیل بی مدیریتی نامبرده تحویل دادم‌.

مصطفوی در بخش دیگری از این یادداشت و در واکنش به پست اینستاگرامی رمضانپور اظهار داشت: نامبرده در شب گذشته برای فرار رو به جلو و شانه خالی کردن از تبعات کم کاری ها و تفرقه افکنی ها خود در بین اعضای شورای شهر که امروز برای همه اعضای شورا مشهود و روشن شده و دست وی رو شده است، در فضای مجازی پیش دستی کرده و برای مظلوم نمایی و تشویش اذهان عمومی بر علیه شورای شهر و ایجاد التهاب در فضای جامعه و درگیرکردن کل اعضا در تبعات کم کاری ها و کوتاهی های خود مبادرت به پخش مطلبی دال بر بی محتوا بودن جلسات شورای شهر کرده است.

محمد امانی، دیگر عضو این دوره شورا در واکنش به این پست اینستاگرامی نوشت: هر دوره ای از مدیریت ها نقطه شروعی داشته که این حق را منصفانه باید به شروع کنندگان آن دوره مدیریت داد تا حسب آنچه تحویل گرفته است با آنچه بر اساس واقعیت های موجود در طول دوره و یا در پایان دوره اتفاق افتاده قیاس کرده، پاسخ دهد.

هر یک از اعضای شورای شهر نیز فارغ از کلیت شورا نماینده مردم بوده و حق دارد در فضای واقعی و یا مجازی اظهار نظر شخصی نماید و البته در قبال گفته های خود نیز پاسخگو باشد.

مهسا رمضان پور در آخرین یادداشت خود در فضای مجازی طی واکنشی به اظهارات مصطفوی بیان کرد: بهتر است به جای اینکه خونتان را کثیف کنید لااقل برای حوزه تحت پوشش و اصناف محترم ایده و طرحی ارایه بفرمایید که بعد از گذشت سه سال هنوز اتفاق خاصی از طرف شما رقم نخورده، پس به جای اینکه دنبال تصاحب جای دیگران باشید جای واقعی خودتان را پیدا کنید.
هم چنین نگران نباشید با این سینه چاکی ها و خودشیرینی ها حتما سال آینده ریاست کمیسیونی را قول گرفته باشید قرار نیست وقتی خیانتی به شهر می شود سکوت کنم حتی اگر تا دیروز موافق بودم و امروز متوجه شدم!

الهیاری، سلیمانی، وطن دوست و وقفی، دیگر اعضای دوره پنجم شورای شهر، سکوت رسانه ای پیشه کردند و تاکنون هیچ واکنش رسمی نسبت به این اظهارات نداشته اند.

رسانه های برخط شهرستان به عنوان رسانه های مطالبه گر، راه حل این چالش را در اصل شفافیت می داند، اصل راه گشایی که قریب به یکسال است از این دوره‌ شورای شهر مطالبه می کند.

در پایان رسانه های برخط شهرستان آمادگی خود را برای برگزاری ویژه برنامه ای به صورت لایو اینستاگرامی، با حضور هر کدام از اعضای شورای شهر پنجم، در جهت تنویر افکار عمومی و شفافیت مسائل مطرح شده در این مجادلات مجازی اعلام می کنند.

انتای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد