بدون نظر
 
نماینده مردم تربت حیدریه:
اختلاس های هزار میلیاردی اعتماد مردم به نظام را کاهش می دهد/موفقیت نظام اسلامی ایران در جهان، لیبرال دموکراسی غرب را از بین می برد
تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۳۹۵ در ۲:۱۸ ب.ظ
 
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی اختلاس های هزار میلیاردی را باعث کاهش اعتماد مردم به نظام دانست و بیان کرد: امروز اختلاس های هزار میلیاردی در دولتها برای مردم عادی شده و این برای نظام اسلامی مناسب نیست و برچیده شدن این معضلات مستلزم پالایش نیروی انسانی و تحول در نظام مدیریتی کشور است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، سعید باستانی نماینده مردم شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در دیدار با دانشجویان و اساتید دانشگاهی که در محل دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: دانشجویان بعنوان یک جنبش زنده و پویا در تمام ادوار تاریخ به دلیل عدم وابستگی سیاسی به جناح ها و گروههای سیاسی در هر نوع حکومتی نقش بسزایی داشتند اما در برهه ای از تاریخ انقلاب از جامعه فاصله گرفته و مردم دیگر حاضر به پذیرش سخنان دانشجو نبودند.

 

وی مهمترین وظیفه دانشجو بعد از تولید علم را مطالبه گری و آگاهی بخشی دانست و افزود: دانشجویان بعنوان نخبگان جامعه و افسران جنگ نرم نقش بسزایی در مطالبه گری جامعه و همچنین آگاهی بخشی و اثر گذاری در درون اجتماع دارند و لذا باید بدون نگاه جناحی و حزبی به تاثیری گذاری خود در ابعاد مختلف کشور ادامه دهند.

 

باستانی در بخش دوم سخنان خود به جایگاه نظام اسلامی ایران در جهان اشاره کرد و بیان داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی و شکل گیری اتحادیه اروپا، نظم نوین جامعه جهانی در حال وقوع بود و همگان معتقد بودند که لیبرال دموکراسی غرب بعنوان خاتمه نظریه های جهانی مطرح است، اما امام راحل اعتقادی به این نظریه نداشته و از انقلاب اسلامی بعنوان زمینه ساز تشکیل تمدن نوین اسلامی یاد کردند.

 

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: در این برهه از تاریخ انگلستان خود را از اتحادیه اروپا جدا کرد و همچنین برخی کشورهائی مانند عربستان و قطر و امارات در نهادهائی همچون شورای همکاری خلیج فارس جایگاهی ندارند و از سوئی دیگر در مهد دموکراسی آمریکا رئیس جمهوری رای می آورد که نه تحصیلات آنچنانی و نه برنامه ای برای اداره امور دارد، لذا همه این موارد بیانگر برگشت به خود است.

 

وی اذعان کرد: شکل گیری ناسیونالیسم جهانی بیانگر آن است که لیبرال دموکراسی غرب پایان همه نظریه ها و مدل حکومت داری نیست، زیرا روند توسعه این نظریه متوقف شده و اکنون در حال عقبگرد است.

 

این نماینده مجلس از انقلاب اسلامی ایران بعنوان الگوئی جدید برای نظم نوین جهانی یاد کرد و افزود: تمام مشکل غرب با ما در این است که بعنوان یک الگو مطرح نباشیم، زیرا موفقیت این الگو در دنیا بساط لیبرال دموکراسی را جمع خواهد کرد.

 

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی تاکید کرد: تقابل برای عدم بروز و ظهور نظام اسلامی و مطرح شدن برای یک الگو با نظریه لیبرال دموکراسی غرب وجود دارد، لذا باید بر اساس الگوئی قوی و پالایش درونی جایگاه نظام را ارتقا دهیم.

 

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس فساد اداری و تقسیم بندی نیروهای داخلی را دو عامل آسیب زا برای نظام برشمرد و افزود:  نظام اسلامی ایران نظامی کارآمد و مقتدر است، اما فساد اداری و تقسیم بندی نیروهای داخلی به  اقتدار کشور آسیب می رساند، لذا اگر این دو در کشور کنترل شود می توان بعنوان یک الگو در دنیا مطرح شد.

 

وی اختلاس های هزار میلیاردی را باعث کاهش اعتماد مردم به نظام دانست و بیان کرد: امروز اختلاس های هزار میلیاردی در دولتها برای مردم عادی شده و این برای نظام اسلامی و دولتها مناسب نیست و برچیده شدن این معضلات مستلزم پالایش نیروی انسانی و تحول در نظام مدیریتی کشور است.

 

نماینده مردم تربت حیدریه به سامانه طراحی شده برای فیش های حقوقی مدیران و کارگزاران نظام اشاره کرد و گفت: در این سامانه هر شخصی می تواند به اطلاعات حقوقی مدیران کشور دسترسی داشته باشد، اما اختلاس ها وفسادهای اداری و بانکی هیچگاه در فیش های حقوقی مشخص نمی شود و لازم است تا با پالایش مدیران و قوانین راه نظام را برای رسیدن به سعادت هموار کرد.

 

باستانی مهترین اولویت برنامه کاری  خود را تامین زیر ساخت های لازم برای جذب سرمایه گذار در منطقه تربت حیدریه اعلام کرد و اظهار داشت: پروژه گازرسانی از دیزباد، راه اندازی نیروگاه 500 مگاواتی برق راشد، چهار بانده کردن محور تربت حیدریه به زاوه  بخشی مهمی از فعالیت های در دست اقدام است.

 

وی از راه اندازی نماشیگاه دائمی و همچنین ترمینال توسعه محصولات کشاورزی در تربت حیدریه بعنوان قطب کشاورزی در جنوب خراسان رضوی خبر داد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رسالت اجتماعی روحانیت بُریدگی از جامعه نیست/طلبه باید خطوط و جریان های سیاسی جامعه و نظام بین الملل را بشناسد/روحیه انقلابی گری باید در حوزه های علمیه تقویت شود شفافیت، قربانی مصلحت اندیشی شورای شهر تربت حیدریه! کاهش تعهدات برجامی نباید دشمن را جسورتر کند/سیاست اروپایی ها با ایالات متحده هماهنگ است تیر نفاق بر پیکر بی جان دختر آبی آئین دسته بنی اسد با قدمت بیش از نیم قرن در تربت حیدریه+تصاویر پردیس سینمایی تربت حیدریه در شهرک ولی عصر(عج) ساخته می شود آئین نخل‌ گردانی عصر عاشورا در شهر کدکن برگزار شد+تصاویر حال و هوای عاشورای حسینی در قطب زعفران جهان تربت حیدریه در تاسوعای حسینی غرق در حزن و ماتم+ تصاویر صادرات ۱۲۵ هزار تن سیمان به کشورهای آسیای میانه وقتی قلم پزشک با جوهر عشق به سیدالشهدا(ع) نسخه شفا می نویسد تربت حیدریه قهرمان دهمین دوره رقابتهای ووشوی خراسان رضوی شد