بدون نظر
 
نماینده مردم تربت حیدریه:
اختلاس های هزار میلیاردی اعتماد مردم به نظام را کاهش می دهد/موفقیت نظام اسلامی ایران در جهان، لیبرال دموکراسی غرب را از بین می برد
تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۳۹۵ در ۲:۱۸ ب.ظ
 
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی اختلاس های هزار میلیاردی را باعث کاهش اعتماد مردم به نظام دانست و بیان کرد: امروز اختلاس های هزار میلیاردی در دولتها برای مردم عادی شده و این برای نظام اسلامی مناسب نیست و برچیده شدن این معضلات مستلزم پالایش نیروی انسانی و تحول در نظام مدیریتی کشور است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، سعید باستانی نماینده مردم شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در دیدار با دانشجویان و اساتید دانشگاهی که در محل دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: دانشجویان بعنوان یک جنبش زنده و پویا در تمام ادوار تاریخ به دلیل عدم وابستگی سیاسی به جناح ها و گروههای سیاسی در هر نوع حکومتی نقش بسزایی داشتند اما در برهه ای از تاریخ انقلاب از جامعه فاصله گرفته و مردم دیگر حاضر به پذیرش سخنان دانشجو نبودند.

 

وی مهمترین وظیفه دانشجو بعد از تولید علم را مطالبه گری و آگاهی بخشی دانست و افزود: دانشجویان بعنوان نخبگان جامعه و افسران جنگ نرم نقش بسزایی در مطالبه گری جامعه و همچنین آگاهی بخشی و اثر گذاری در درون اجتماع دارند و لذا باید بدون نگاه جناحی و حزبی به تاثیری گذاری خود در ابعاد مختلف کشور ادامه دهند.

 

باستانی در بخش دوم سخنان خود به جایگاه نظام اسلامی ایران در جهان اشاره کرد و بیان داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی و شکل گیری اتحادیه اروپا، نظم نوین جامعه جهانی در حال وقوع بود و همگان معتقد بودند که لیبرال دموکراسی غرب بعنوان خاتمه نظریه های جهانی مطرح است، اما امام راحل اعتقادی به این نظریه نداشته و از انقلاب اسلامی بعنوان زمینه ساز تشکیل تمدن نوین اسلامی یاد کردند.

 

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: در این برهه از تاریخ انگلستان خود را از اتحادیه اروپا جدا کرد و همچنین برخی کشورهائی مانند عربستان و قطر و امارات در نهادهائی همچون شورای همکاری خلیج فارس جایگاهی ندارند و از سوئی دیگر در مهد دموکراسی آمریکا رئیس جمهوری رای می آورد که نه تحصیلات آنچنانی و نه برنامه ای برای اداره امور دارد، لذا همه این موارد بیانگر برگشت به خود است.

 

وی اذعان کرد: شکل گیری ناسیونالیسم جهانی بیانگر آن است که لیبرال دموکراسی غرب پایان همه نظریه ها و مدل حکومت داری نیست، زیرا روند توسعه این نظریه متوقف شده و اکنون در حال عقبگرد است.

 

این نماینده مجلس از انقلاب اسلامی ایران بعنوان الگوئی جدید برای نظم نوین جهانی یاد کرد و افزود: تمام مشکل غرب با ما در این است که بعنوان یک الگو مطرح نباشیم، زیرا موفقیت این الگو در دنیا بساط لیبرال دموکراسی را جمع خواهد کرد.

 

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی تاکید کرد: تقابل برای عدم بروز و ظهور نظام اسلامی و مطرح شدن برای یک الگو با نظریه لیبرال دموکراسی غرب وجود دارد، لذا باید بر اساس الگوئی قوی و پالایش درونی جایگاه نظام را ارتقا دهیم.

 

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس فساد اداری و تقسیم بندی نیروهای داخلی را دو عامل آسیب زا برای نظام برشمرد و افزود:  نظام اسلامی ایران نظامی کارآمد و مقتدر است، اما فساد اداری و تقسیم بندی نیروهای داخلی به  اقتدار کشور آسیب می رساند، لذا اگر این دو در کشور کنترل شود می توان بعنوان یک الگو در دنیا مطرح شد.

 

وی اختلاس های هزار میلیاردی را باعث کاهش اعتماد مردم به نظام دانست و بیان کرد: امروز اختلاس های هزار میلیاردی در دولتها برای مردم عادی شده و این برای نظام اسلامی و دولتها مناسب نیست و برچیده شدن این معضلات مستلزم پالایش نیروی انسانی و تحول در نظام مدیریتی کشور است.

 

نماینده مردم تربت حیدریه به سامانه طراحی شده برای فیش های حقوقی مدیران و کارگزاران نظام اشاره کرد و گفت: در این سامانه هر شخصی می تواند به اطلاعات حقوقی مدیران کشور دسترسی داشته باشد، اما اختلاس ها وفسادهای اداری و بانکی هیچگاه در فیش های حقوقی مشخص نمی شود و لازم است تا با پالایش مدیران و قوانین راه نظام را برای رسیدن به سعادت هموار کرد.

 

باستانی مهترین اولویت برنامه کاری  خود را تامین زیر ساخت های لازم برای جذب سرمایه گذار در منطقه تربت حیدریه اعلام کرد و اظهار داشت: پروژه گازرسانی از دیزباد، راه اندازی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی برق راشد، چهار بانده کردن محور تربت حیدریه به زاوه  بخشی مهمی از فعالیت های در دست اقدام است.

 

وی از راه اندازی نماشیگاه دائمی و همچنین ترمینال توسعه محصولات کشاورزی در تربت حیدریه بعنوان قطب کشاورزی در جنوب خراسان رضوی خبر داد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
حریم ها جا به جا شده اند/اگر آبی سرازیر شود آتش خواهیم گرفت!؟ اقتدار نظامی از ابعاد مهم انتظار فرج است/دشمن از نفوذ تفکر انقلاب اسلامی به هراس افتاده است طرح «جهاد همبستگی ملی» ظرفیتی برای تسریع در حل مشکلات سیل زدگان کشور است روستای ده منار بخش کدکن تربت حیدریه تخلیه شد/کارشناسان کشاورزی برای بررسی میزان خسارت به منطفه اعزام می شوند افزایش ۴ درصدی مصرف گاز سی ان جی در منطقه تربت حیدریه محور کدکن به رباط سنگ همچنان مسدود است/میزان بارش باران در کدکن به ۵۵ میلمتر رسید مدعیان دروغین حقوق بشر فجیع ترین اقدامات بین المللی را مرتکب می شوند/اقدام رییس جمهور آمریکا در تروریست خواندن سپاه در راستای تبلیغات انتخاباتی برای صهیونیست ها بود مبنای حرکت سپاه ولایت محوری و خدمت مجاهدانه به مردم است ۲۰ میلیارد ریال تخلف صنفی در تربت حیدریه ثبت شد رژیم آمریکا بزرگترین تروریست دولتی است/آمریکا در تسخیر خاکریز جبهه مقاومت ناکام ماند سپاه مظهر اقتدار حهان اسلام است/تفکر سپاه و بسیج بر محور مقاومت سایه انداخته است آمریکا سیلی سختی از سپاه خورده است/سپاه نیروی مردمی و بر آمده از قانون اساسی است