بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه خبر داد؛
اختصاص ۳۴۰۰ جعبه تخم نوغان به ابریشم کشان بایگ
تاریخ انتشار : ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۲:۰۰ ب.ظ
 
علی رستمی گفت: از مجموع 12 هزار جعبه تخم نوغان در خراسان رضوی 3400 جعبه به ابریشم کشان بایگ اختصاص یافته، که در حال توزیع است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ علی رستمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه در حاشیه بازدید از اداره توسعه نوغانداری خراسان رضوی گفت: تاکنون 12 هزار جعبه تخم نوغان به این استان تحویل داده شده که ازاین تعداد 3400 جعبه به شهرستان تربت حیدریه اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ازاین تعداد 1500 جعبه بین 1700 بهره بردار توزیع و برنامه ریزی شده با هماهنگی دهیاری ها 1000 جعبه تخم نوغان بصورت رایگان در روستاهای هدف توزیع شود.

رستمی با بیان اینکه از هر جعبه تخم نوغان حدود 40 کیلوگرم پیله تر برداشت می شود، گفت:پیش بینی می شود امسال 136 تن پیله تر در شهرستان تولید و در اختیار کارگاه های ابریشم کشی قرار گیرد که از این حجم حدود 27 تن نخ ابریشم تولید می شود.

در سال های گذشته پیله تولیدی نوغانداران ایران در 1200 کارگاه سنتی ابریشم کشی بایگ تربت حیدریه و چهار کارخانه صنعتی استانهای گیلان و خراسان رضوی به نخ ابریشم تبدیل می شد که اکنون کارخانه های صنعتی فعال نیستند و از هزار و 200 کارگاه سنتی ابریشم کشی در بخش بایگ شهرستان تربت حیدریه نیز 300 تا 400 کارگاه فعال است.

در حال حاضر شهر بایگ و روستای ملی بسک بعنوان پایتخت ابریشم ایران 70 درصد نخ ابریشم کشور را تولید می کنند.

شهر بایگ در 20 کیلومتری شمال غربی تربت حیدریه واقع شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام