بدون نظر
 
رئیس اداره تعاون تربت حیدریه خبر داد
اختصاص ۱۹ میلیارد ریال اعتبار به مشاغل خانگی تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۳۹۶ در ۴:۴۵ ب.ظ
 
رئیس اداره تعاون، رفاه و کار و امور اجتماعی تربت حیدریه گفت: امسال از محل اعتبارات مشاغل خانگی وزارتخانه، ۱۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برای ایجاد، تقویت و توسعه مشاغل خانگی تربت حیدریه اعتبار اختصاص داده شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، علی اکبر اسماعیل پناه ظهر امروز در نشست کارگروه اشتغال تربت حیدریه اظهار داشت: امسال یک میلیارد و ۹۳۰ میلیون تومان از محل منابع مشاغل خانگی به این شهرستان اختصاص یافته که به منظور شناسائی طرح های مزیت دار و معرفی متقاضیان به کارگروه، در اختیار دستگاه های اجرایی قرار گرفته است.

 

وی تصریح کرد: از ابتدای مهر ماه معرفی طرح ها به بانک های عامل رفاه کارگران و کشاورزی آغاز شده و تاکنون ۳۴ طرح با اعتبار ۴۷۰ میلیون تومان شامل؛ ۱۰ طرح پشتیبان به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان و ۲۴ طرح مستقل به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان معرفی شده که دو طرح به مبلغ ۵۰ میلیون تومان نیز پرداخت شده و مابقی در حال تشکیل پرونده در بانک ها می باشند.

 

در ادامه این نشست تعداد ۵۴ طرح به مبلغ ۵۸۰ میلیون تومان شامل ۱۴ طرح پشتیبان به مبلغ ۳۸۰ میلیون تومان و ۴۰ طرح مستقل به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به تصویب رسید.

 

رئیس اداره تعاون تربت حیدریه گفت: سهمیه سال گذشته شهرستان از مجل اعتبارات مشاغل خانگی ۳۰۰ میلیون تومان بود که ۱۰۰ میلیون تومان آن در بانک ملت به مرحله پرداخت نرسید و بر همین اساس می توان گفت منابع امسال نسبت به منابع قابل پرداخت پارسل نزدیک به ده برابر شده است.

 

وی بیان کرد: در هفت ماهه امسال تعداد ۴۸۳ دادخواست به هیات تشخیص واصل شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۷٫۵ درصدی را نشان می دهد.

 

اسماعیل پناه تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری حال حاضر را ۲۹۰ نفر عنوان کرد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۵٫۵ درصد کاهش داشته است .

وی گفت: در هفت ماهه نخست امسال به منظور بررسی چگونگی اجرای قانون کار و آیین نامه های مربوطه، توسط بازرسان کار این اداره تعداد ۶۷۰ مورد بازرسی ادواری و موردی از واحدهای کارگری ، انجام شده است.

در ادامه نشست کارگروه اشتغال معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرماندار تربت حیدریه گفت: تمامی بانک هایی که ملزم به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی شده اند، لازم است تا دوم آذر ماه امسال ضمن جذب طرح های معرفی شده از سوی دستگاه ها، میزان اعتبارات مربوطه خود را صفر کنند

.

مهدی عباسپور افزود: تنها در صورت صفر شدن اعتبارات است که می توانیم مجددا به استان اعلام نیاز برای دریافت اعتبارات بیشتر داشته باشیم.

 

وی همچنین با بیان اینکه سهمیه ادارات فنی و حرفه ای و بهزیستی به دلیل نداشتن متقاضی به دیگر دستگاه ها اختصاص یابد، گفت: کمیته امداد باید تا ۱۵ ماه جاری متقاضیان خود را معرفی و در غیر این صورت سهمیه اش به دستگاه های دیگر تعلق خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
برگزاری نخستین المپیاد ورزش همگانی در تربت حیدریه مشکلات باید تفکیک شده و در کارگروههای تخصصی بررسی شود ادامه اجرای تبصره ۳ به صلاح مدیریت شهری نیست عبور اصلاح طلبان از دولت، بازی سیاسی و رسانه ای است/جریان اصلاحات انتخابات آینده را هدف قرار داده است دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در شناسائی و رفع آسیب های اجتماعی حضور کم رنگ دارند عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و آفاتی که این نهضت الهی را تهدید می کند انتقاد معاون برنامه ریزی فرماندار تربت حیدریه از حرکت لاک پشتی بانک ها در پرداخت تسهیلات بانکی وعده سرخرمن برای تسویه حساب زعفرانکاران درآمد ۱۳ هزار میلیارد تومانی خراسان رضوی از بخش کشاورزی/تنها راه نجات بخش کشاورزی تجمیع خرده مالکان و تشکیل شرکت های تعاونی است سناریوی جدید آمریکا حفظ برجام با اهرم فشار برای دستیابی به امتیازات بیشتراست طلای سرخ به نام ایران به کام خارجی ها! مصداق قدردانی از مردم، خدمت رسانی صادقانه و رسیدگی به مطالبات است/دشمن در صدد تضعیف اقتدار ملی است