بدون نظر
 
رئیس اداره تعاون تربت حیدریه خبر داد
اختصاص ۱۹ میلیارد ریال اعتبار به مشاغل خانگی تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۳۹۶ در ۴:۴۵ ب.ظ
 
رئیس اداره تعاون، رفاه و کار و امور اجتماعی تربت حیدریه گفت: امسال از محل اعتبارات مشاغل خانگی وزارتخانه، ۱۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برای ایجاد، تقویت و توسعه مشاغل خانگی تربت حیدریه اعتبار اختصاص داده شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، علی اکبر اسماعیل پناه ظهر امروز در نشست کارگروه اشتغال تربت حیدریه اظهار داشت: امسال یک میلیارد و ۹۳۰ میلیون تومان از محل منابع مشاغل خانگی به این شهرستان اختصاص یافته که به منظور شناسائی طرح های مزیت دار و معرفی متقاضیان به کارگروه، در اختیار دستگاه های اجرایی قرار گرفته است.

 

وی تصریح کرد: از ابتدای مهر ماه معرفی طرح ها به بانک های عامل رفاه کارگران و کشاورزی آغاز شده و تاکنون ۳۴ طرح با اعتبار ۴۷۰ میلیون تومان شامل؛ ۱۰ طرح پشتیبان به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان و ۲۴ طرح مستقل به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان معرفی شده که دو طرح به مبلغ ۵۰ میلیون تومان نیز پرداخت شده و مابقی در حال تشکیل پرونده در بانک ها می باشند.

 

در ادامه این نشست تعداد ۵۴ طرح به مبلغ ۵۸۰ میلیون تومان شامل ۱۴ طرح پشتیبان به مبلغ ۳۸۰ میلیون تومان و ۴۰ طرح مستقل به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به تصویب رسید.

 

رئیس اداره تعاون تربت حیدریه گفت: سهمیه سال گذشته شهرستان از مجل اعتبارات مشاغل خانگی ۳۰۰ میلیون تومان بود که ۱۰۰ میلیون تومان آن در بانک ملت به مرحله پرداخت نرسید و بر همین اساس می توان گفت منابع امسال نسبت به منابع قابل پرداخت پارسل نزدیک به ده برابر شده است.

 

وی بیان کرد: در هفت ماهه امسال تعداد ۴۸۳ دادخواست به هیات تشخیص واصل شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۷٫۵ درصدی را نشان می دهد.

 

اسماعیل پناه تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری حال حاضر را ۲۹۰ نفر عنوان کرد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۵٫۵ درصد کاهش داشته است .

وی گفت: در هفت ماهه نخست امسال به منظور بررسی چگونگی اجرای قانون کار و آیین نامه های مربوطه، توسط بازرسان کار این اداره تعداد ۶۷۰ مورد بازرسی ادواری و موردی از واحدهای کارگری ، انجام شده است.

در ادامه نشست کارگروه اشتغال معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرماندار تربت حیدریه گفت: تمامی بانک هایی که ملزم به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی شده اند، لازم است تا دوم آذر ماه امسال ضمن جذب طرح های معرفی شده از سوی دستگاه ها، میزان اعتبارات مربوطه خود را صفر کنند

.

مهدی عباسپور افزود: تنها در صورت صفر شدن اعتبارات است که می توانیم مجددا به استان اعلام نیاز برای دریافت اعتبارات بیشتر داشته باشیم.

 

وی همچنین با بیان اینکه سهمیه ادارات فنی و حرفه ای و بهزیستی به دلیل نداشتن متقاضی به دیگر دستگاه ها اختصاص یابد، گفت: کمیته امداد باید تا ۱۵ ماه جاری متقاضیان خود را معرفی و در غیر این صورت سهمیه اش به دستگاه های دیگر تعلق خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه جمهوری اسلامی ایران پایگاه امن و باثبات منطقه است