بدون نظر
 
رییس اداره منابع طبیعی تربت حیدریه خبر داد؛
اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای طرح های آبخیزداری در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ در ۸:۳۳ ق.ظ
 
 رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تربت حیدریه گفت: امسال 10 میلیارد ریال اعتبارات برای اجرای طرح های آبخیزداری در سه حوزه آبخیز برس کدکن، بایگ و صنوبر از محل صندوق اعتبارات ملی در نظر گرفته شده است.

به گزارش تابان تربت، علیرضا قادری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اکنون در حال انجام مناقصه هستیم تا به محض مشخص شدن پیمانکار، عملیات آن تا آبان ما اجرایی شود.

وی با بیان اینکه در اجرای پروژه های آبخیزداری ۳۰ درصد مشارکت بخش خصوصی نیز لحاظ شده است، گفت: یکی از راهکارهای اساسی در مقابله با بحران آب و خشکسالی های اخیر، ایجاد سدها و بندهای خاکی است و با توجه به باران های سیل آسا و روان آب ها بخصوص در اسفند و فروردین، احداث این پروژه ها در تقویت سفره های آب های زیرزمینی بسیار ضروری و تاثیرگذار است.

قادری همچنین گفت: پارسال در برنامه ششم توسعه که در مجلس به تصویب رسید، مقرر شد عملیات آبخیزداری به میزان ۱۰ میلیون هکتار و عملیات بیابان زدایی به میزان یک میلیون هکتار در کشور انجام شود که بر اساس آن در بودجه امسال ۲۰۰ میلیون دلار مجلس مصوب کرد که البته این رقم به جز بودجه های مصوب ملی و استانی است.

وی در ادامه اظهار کرد: از مجموع ۵۰ حوزه و زیرحوزه آبخیز شهرستان، در ۱۰ حوزه طرح مطالعاتی مصوب تهیه شده که برای اجرایی آن به ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

قادری افزود: شهرستان تربت حیدریه با ۲۵۵ هزار هکتار اراضی منابع طبیعی، بر اساس نقشه پوششی گیاهی ۵۰۰ هکتار بیشه زار و جنگل های خشک در ارتفاعات نسر و سریشا و ۵۸ هزار هکتار مراتع خوب و متراکم و ۱۶۵ هزار هکتار مراتع کم تراکم و فقیر دارد و این بدان معنا است که ۷۰ درصد مساحت این خطه در عرصه منابع طبیعی قرار دارد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
Dirty Factual Statements About free spins Unveiled Celebrating the Women at Tufts کمیته برنامه ریزی شهرستان نقشی در تصمیم گیری ها ندارد Top Five casino real money Urban myths تخلف دفاتر پیشخوان دولت در تربت حیدریه خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی