بدون نظر
 
رییس اداره منابع طبیعی تربت حیدریه خبر داد؛
اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای طرح های آبخیزداری در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ در ۸:۳۳ ق.ظ
 
 رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تربت حیدریه گفت: امسال 10 میلیارد ریال اعتبارات برای اجرای طرح های آبخیزداری در سه حوزه آبخیز برس کدکن، بایگ و صنوبر از محل صندوق اعتبارات ملی در نظر گرفته شده است.

به گزارش تابان تربت، علیرضا قادری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اکنون در حال انجام مناقصه هستیم تا به محض مشخص شدن پیمانکار، عملیات آن تا آبان ما اجرایی شود.

وی با بیان اینکه در اجرای پروژه های آبخیزداری ۳۰ درصد مشارکت بخش خصوصی نیز لحاظ شده است، گفت: یکی از راهکارهای اساسی در مقابله با بحران آب و خشکسالی های اخیر، ایجاد سدها و بندهای خاکی است و با توجه به باران های سیل آسا و روان آب ها بخصوص در اسفند و فروردین، احداث این پروژه ها در تقویت سفره های آب های زیرزمینی بسیار ضروری و تاثیرگذار است.

قادری همچنین گفت: پارسال در برنامه ششم توسعه که در مجلس به تصویب رسید، مقرر شد عملیات آبخیزداری به میزان ۱۰ میلیون هکتار و عملیات بیابان زدایی به میزان یک میلیون هکتار در کشور انجام شود که بر اساس آن در بودجه امسال ۲۰۰ میلیون دلار مجلس مصوب کرد که البته این رقم به جز بودجه های مصوب ملی و استانی است.

وی در ادامه اظهار کرد: از مجموع ۵۰ حوزه و زیرحوزه آبخیز شهرستان، در ۱۰ حوزه طرح مطالعاتی مصوب تهیه شده که برای اجرایی آن به ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

قادری افزود: شهرستان تربت حیدریه با ۲۵۵ هزار هکتار اراضی منابع طبیعی، بر اساس نقشه پوششی گیاهی ۵۰۰ هکتار بیشه زار و جنگل های خشک در ارتفاعات نسر و سریشا و ۵۸ هزار هکتار مراتع خوب و متراکم و ۱۶۵ هزار هکتار مراتع کم تراکم و فقیر دارد و این بدان معنا است که ۷۰ درصد مساحت این خطه در عرصه منابع طبیعی قرار دارد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
حفظ و تقویت روحیه انقلابی و هویت دینی مهمترین دستاورد دفاع مقدس است/فرهنگ دفاع مقدس تبلور منطقه ای و فرا منطقه ای یافته است مدارس و مراکز علمی باید فرزندان کشور را برای نظام دینی تربیت کنند تشیع و خاکسپاری پیکر مطهر پنج شهید گمنام دفاع مقدس در تربت حیدریه مشارکت ۱۴ گروه جهادی تربت حیدریه در رزمایش خدمت سپاهیان محمد رسول الله۲ بانک ها اعتبارات اشتغالزایی در تربت حیدریه را بلوکه کردند زعفران و جای خالی یک تشکل صادراتی قوی در ایران مبارزه با بدعت ها و کج روی ها در سایه امر به معروف و نهی از منکر تحقق می یاید تکمیل زنجیره تولید و عرضه زعفران در کشور باعث تعیین قیمت جهانی این محصول می شود ۴۶ تن طلای سرخ در بورس کالای ایران معامله شد/گردش مالی در معاملات آتی زعفران به ۲۸ هزار میلیارد ریال رسید جنگ روانی و روز شماری واهی دشمن در اراده ملت ایران تاثیری ندارد/عربده کشی های دشمن از روی ضعف و استیصال است رزمایش «اقتدار عاشورایی بسیج؛ سپاهیان محمد رسول‌ الله۲» در تربت حیدریه آغاز شد