بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه خبر داد؛
اختصاص دو مرکز مجزا برای بیماران حاد تنفسی در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ در ۱۰:۳۷ ق.ظ
 
علی رستمی، از تجهیز دو مرکز مجزای قرنطینه، در اورژانس ذوالفقاری و کلینیک جواد الائمه علیه السلام برای بستری و درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در تربت حیدریه خبر داد.

علی رستمی فرماندار تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: با هدف ارزیابی آخرین وضعیت کرونا ویروس در سطح شهرستان و بررسی اقدامات ستادهای پیشگیری و مقابله با این بیماری و اطلاع از کمبودها و مسائل مورد نیاز جلیات مداوم و مستمری بین مسوولان محلی و استانی از طریق حضوری و ویدیو کنفرانس تشکیل و اوضاع نیز رصد می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون دو مرکز مجزای قرنطینه بانوان و آقایان در سطح شهرستان پیش‌بینی و تجهیز شده‌، گفت: خوشبختانه با تمهیدات و تدابیر اتخاد شده، یکی از خط های تولید کارخانه عرقیجات هفت اقلیم تربت حیدریه تغییر کاربری داده و بخشی از نیاز شهرستان به مواد ضدعفونی کننده تامین می شود.

رستمی افزود: با توجه به کمبود انواع ماسک، 4 کارگاه تولید ماسک پارچه‌ای به کمک بخش خصوصی و نهادهای حمایتی در شهرستان تربت حیدریه راه اندازی شده که در روز 8 تا 12 هزار ماسک را تولید می‌کنند و کلیه تولیدات این کارگاه ها، با نرخ مصوب در اختیار داروخانه ها قرار داده می شود.

سعیدرضا قنبری‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان تربت حیدریه هم با بیان اینکه از اوایل اسفندماه تاکنون حدود 143 بیمار مشکوک در بیمارستان‌ های شهرستان بستری شده‌اند، اظهار کرد: با توجه به جواب آزمایش 37 نمونه، تست شش بیمار مثبت بوده که از این تعداد پنج بیمار مرخص شده و یک بیمار هم در بیمارستان تحت نظر است.

ماسک با قیمت مصوب در تربت حیدریه توزیع می شود

محمدرضا یوسفی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری تربت حیدریه نیز اعلام کرد: طی روزهای گذشته با تدابیر اتخاذ شده، بعلت کمبود و تقاضای مردمی، چند کارگاه تولیدی در سطح شهرستان اقدام به تولید ماسک کرده و همشهریان عزیز می توانند جهت دریافت با نرخ مصوب ۱۰۰۰ تومان، به داروخانه های: پوردایی، ربانی، مقدم‌نیا، مهرپرور، انضباطی، موسوی، حبیبی، ابریشمی، صفار شرق، نصراله حسینی، قرائی و گل نژاد مراجعه کنند.

وی بیان کرد: تیم‌های مشترک بازرسی در سطح شهر تشکیل شده و هرگونه احتکار، تخلف و گران فروشی را رصد کرده و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ظرفیت بخش مراقبت های ویژه بیمارستان نهم دی تربت حیدریه تکمیل شده است فضای مجازی بلای جان کتابخوانی شده/ شاید یکی دو سال دیگر با تریلی کتاب به شهرها سفر کنم برداشت زعفران از اراضی زعفران خیز خراسان رضوی آغاز شد هیچ تغییری در سهمیه و نرخ آرد نانوایی های دولتی و نیمه دولتی اعمال نشده است امنیت زیر بنای توسعه و پیشرفت جامعه است/نیروهای مسلح در اوج اقتدار و بازدارندگی قرار دارند نمک روی دل مجروح مردم نپاشید افزایش ۷ درصدی جرایم مالی و اقتصادی فضای مجازی در تربت حیدریه/کاهش ۴۴ درصدی تصادفات منجر به فوت راه اندازی بزرگترین بازار فروش طلای سرخ کشور در تربت حیدریه تربت حیدریه پایه‌گذار تشرف هیئت‌های مذهبی به حرم مطهر رضوی انتصاب جدید هیئت فوتبال تربت حیدریه با نگاه شخصی است و آن را قبول نداریم قانون جامع و قدرتمندی برای برخورد با قلیان سراها وجود ندارد/هدف اصلی جمعیت مردم نهاد، پیشگیری و فرهنگ سازی است دروازه اشتغالزایی شهرستان زاوه در پیچ و تاب بروکراسی اداری