بدون نظر
 
احمدی‌نژاد مقابل سفیر سوئد حرکت متقابل انجام داد/ درباره دیپلماسی تاکید بیشتری به روحانی شود +عکس
تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ در ۷:۰۰ ب.ظ
 
نماینده مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد وزارت خارجه در خصوص رعایت دیپلماسی و زبان بدن تاکیدات بیشتری به آقای روحانی داشته باشد.
نماینده مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد وزارت خارجه در خصوص رعایت دیپلماسی و زبان بدن تاکیدات بیشتری به آقای روحانی داشته باشد.

فابیوس وزیر امورخاجه فرانسه روز گذشته وارد ایران شد و با رئیس‌جمهور کشورمان دیدار کرد.

در این دیدار فابیوس در مقایل روحانی، پایش را روی پایش انداخت هرچند که ظریف با زیرکی این حرکت دیپلماتیک را بی‌پاسخ نگذاشت اما این رفتار وزیر امورخارجه فرانسه مقابل رئیس‌جمهور به نوعی توهین محسوب می‌شود.

حمید رسایی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در همین رابطه مطلبی را در صفحه شخصی اینستاگرامش منتشر کرد.

وی با انتشار تصاویر حرکات توهین‌آمیز فابیوس و پیشتر از آن کامرون، نخست‌وزیر انگلیس نوشت:

یکی از مهم ترین خصوصیات انسان که او را نسبت به سایر موجودات برتری می دهد، قدرت تکلم و سخن گفتن اوست، ولی دربسیاری از موارد، شخص با استفاده از حالات صورت و یا حرکات دست و بدن که به اصطلاح “Body Language” گفته می شود به بیان احساسات و مقاصد خود می پردازد.
یکی از مهم ترین کاربرد های زبان بدن برای بیان نظرات و احساسات درونی در مذاکرات سیاسی میان سران کشور هاست. برای همین وزارت خارجه در هر کشوری قسمتی برای تشریفات و ماموری برای آموزش تشریفات به مقامات دارد.
در هنگام مذاکرات هر گاه یکی از طرفین یا هر دوی آنها پاهای خود را روی هم می اندازند نشانه این است که وارد مرحله جدیدی از مذاکره می شوند، مرحله ایی که امکان تفاهم کمرنگ می شود. اگر انداختن پا روی پای دیگر با گذاشتن دست ها در زیر بغل به صورت ضربدر همراه باشد اوضاع وخیم تر است.
فردی که دستش را دراز کرده و سـپـس دسـتـانـش را بـه طـریقی می چرخاند که دستش بالا و کف دستش پایین قرار می گیـرد، سـعی در توفق و برتری جویی دارد. این نوع دست دادن اغـلب اوقـات در مـوقـعـیـت هـای سیـاسی و دیپلماتیک کاربرد دارد. دست دادن محکم نشانگر شور و اشـتیاق و سلطـه گـری اسـت. بـی تـردیــد می توان فهمید چه کسی اینجا فرمان می دهد.

 احمدی‌نژاد مقابل سفیر سوئد حرکت متقال انجام داد/ وزارت خارجه درباره دیپلماسی تاکید بیشتری به روحانی داشته باشد +عکس

پیش از این در سفر سازمان ملل، وقتی آقای روحانی با کامرون دیدار داشت، کامرون از این نحوه نشستن تحقیر آمیز استفاده کرد که بازتاب های منفی در داخل کشور و رسانه های خارجی داشت. در همان جلسه خوشبختانه آقای ظریف بلافاصله اقدام متقابل کرد اما آقای روحانی تا پایان دیدار در همان حالت ضعف نشست.
متاسفانه در دیدار فابیوس، وزیر خارجه فرانسه، مجددا این رفتار توهین آمیز اروپایی ها تکرار شد حتی در نحوه دست دادن و البته مجددا بلافاصله آقای ظریف واکنش متقابل نشان داد که جای تقدیر از وی دارد. من دفعه قبل هم از تریبون مجلس از رفتار آقای روحانی گلایه و از آقای ظریف تشکر کردم.
درفضای مجازی، تصاویری از دیدار سفیر سوئد با دکتر احمدی نژاد موجود است که وقتی سفیر سوئد پای خود را روی هم انداخت، بلافاصله رییس جمهور سابق هم رفتار متقابل را انجام داد. طبعا امکان ترک مذاکرات در این حالت نیست اما امکان رفتار متقابل لازم است.
خوب است وزارت خارجه در خصوص رعایت دیپلماسی و زبان بدن تاکیدات بیشتری به آقای روحانی داشته باشد. خصوصا در برابر مسوولان کشورهایی مثل فرانسه که در ظلم تجهیز صدام به سلاح شیمیایی، ارسال فرآورده های خونی آلوده، توهین به رسول گرامی اسلام نقش پررنگی داشت.

منبع: فارس
لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور/گلایه تولید کنندگان شکر از نرخ های تکلیفی و قیمت گذاری نامناسب توسط دولت حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می شود/۶۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه واجد شرایط رای تربت حیدریه قطب رشته ورزشی پاورلیفتینگ کشور مردم برای حفظ نظام اسلامی با بصیرت به میدان آمدند/مسئولان با بی تدبیری خود مشکلات معیشتی مردم را بیشتر نکنند بسیج شاکله ای از ابمان و بصیرت است/دشمن به دنبال تکرار پایان صفین است/درایت رهبری و بسیج مردمی فتنه ۹۸ را خنثی کرد