بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
احزاب و شخصیت های سیاسی با جوسازی اذهان عمومی مردم را مخدوش نکنند
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ در ۲:۱۵ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: برخی احزاب و شخصیت ها سیاسی در حین و بعد از انتخابات با جوی سازی ها موجب نشوند جامعه دو قطبی شود و یا با گفتار‌ فریبنده اذهان مردم را مخدوش نکنند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی، در آیین خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: ما در آینده نه چندان دور امتحان بزرگی در پیش داریم که مسئله انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان است که مقام معظم رهبری مسئله حق الناس را بیان فرمودند که در خیلی از موارد حق الناس بر حق الله مقدم است.

وی خاطر نشان کرد: کسی باید ثبت نام کند که با بررسی همه جوانب، خودش را دارای ویژگی خاص برای خدمت به مردم در گام دوم انقلاب اسلامی بداند و اگر کسی واجد این شرایط نباشد رعایت حق الناس نکرده و ظلم به مردم کرده است.

مسئله دیگری که حجت الاسلام عصمتی به آن اشاره کرد، مسئله صلاحیت نامزدها بود و اصافه کرد،: صلاحیت ها باید با دقت ملاحظه شود که حتما شده و حق الناس نسبت به کسی که ثبت نام کرده و هم برای همه مردم که آیا فلان نامزد صلاحیت خدمت به مردم را دارد یا خیر رعایت شود.

مدیر حوزه علمیه مرحوم هراتی تربت حیدریه گفت: یقینا شورای نگهبان که با نظارت استصوابی که قانون به این نهاد داده ، این ویژگی ها را مراعات می‌کند و ما باید پایبند به قانون باشیم و با هر سلیقه سیاسی ای که داریم این مسائل را بپذیریم.

امام جمعه تربت حیدریه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: افرادی که در معرض انتخاب هستند در تبلیغات آنچه هستند، خود را معرفی‌ کنند و بیشتر از آنچه هستند نباید معرفی کنند، زیرا غش در معامله در اسلام حرام است و باید حقیقت در تبلیغات گفته شود که مردم فریب نخورند، زیرا عدم رعایت این نکته مسئله حق الناس است‌.

وی افزود: نامزدها نسبت به رقبا سیاه نمایی نکنند و مجموعه امتیاز های آنها را نادیده نگیرند چرا که این مسئله هم حق الناس است.

توصیه دیگر امام جمعه تربت حیدریه به احزاب و گروه های سیاسی است و خاطر نشان کرد: احزاب و شخصیت ها سیاسی در حین و بعد از انتخابات با جوی سازی ها موجب نشوند جامعه دو قطبی شود و با گفتار‌ فریبنده اذهان مردم را مخدوش کنند و سخنانی بگویند که دشمنان خوشحال شوند و دوستان گله مند شوند.

عصمتی افزود: در طول ۴۱ سال که از عمر مبارک انقلاب‌ می‌گذرد در انتخابات های متعدد همه طبق موازین انجام شده و آخر الامر پیروز همه این عرصه ها نظام و امت اسلامی خواهند بود و باید تلاش کنیم حضور حداکثری مردم را در پای صندوق ها داشته باشیم و وحدت را حفظ کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد