بدون نظر
 
رییس بنیاد مسکن تربت حیدریه:
احداث ۶۲۰۰ واحد مسکن روستایی در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ در ۲:۴۲ ب.ظ
 
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تربت حیدریه گفت: از سال 84 و در مسکن روستایی بالغ بر 7800 فقره به بانک های عامل معرفی و عقد قرارداد شدند که از این تعداد 6200 واحد مسکن روستایی به بهره برداری رسیده است.

به گزارش تابان تربت؛ علی اصغر کوهسرخی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پارسال برای ساخت ۳۴۴ باب مسکن روستایی معادل ۶۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال عقد قرارداد برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه صورت گرفت.

 

وی افزود: از سال ۸۴ و در مسکن روستایی بالغ بر ۷۸۰۰ فقره به بانک های عامل معرفی و عقد قرارداد شدند که از این تعداد ۶۲۰۰ واحد مسکن روستایی به بهره برداری رسیده است و در حوزه مسکن شهری نیز ۴۲۲ واحد احداث کردیم در بخش مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر نیز ۱۲۶ واحد را در دست اقدام داریم که تعدادی از آن ها واگذار و پروژه ۹۴ واحدی در کدکن نیز با پیشرفت بالای ۷۰ درصد در حال اجرا است.

 

کوهسرخی گفت: پارسال همچنین ۷۵۰ میلیون ریال قرض الحسنه روستایی برای تکمیل واحدها و نیز یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای تعمیر واحدهای روستایی پرداخت شد.

 

وی با اشاره به این که اکنون ۱۳۶ آبادی در شهرستان تربت حیدریه وجود دارد، افزود: ۱۲۵ روستا از این تعداد بالای ۲۰ خانوار هستند که کلیه روستاها برخوردار از طرح هادی روستایی می باشند که از این تعداد در ۴۴ روستا عملیات طرح هادی اجرا و پارسال نیز در هفت روستای اومی، بیسقفیزن، اسدآباد، کاریزک خوجوی، رودخانه و دامسک با ۱۳ میلیارد ریال اعتبار عملیات طرح هادی روستایی اجرا شد.

 

مدیر بنیاد مسکن تربت حیدریه همچنین به تامین قیر رایگان و تحویل به پیمانکار برای اجرای طرح هادی روستایی اشاره کرد و گفت: بر این اساس ۹۰ تن برای اجرای عملیات آسفالت مشارکتی بنیاد مسکن ودهیاری وارسال قرارداد روستاهای نسر، قندشتن، فهندر، اغویه، حوض سرخ، منظر، اله آباد و نصرت آباد صورت گرفت.

 

کوهسرخی در ادامه به بازنگری ۳۶ طرح هادی روستاهای شهرستان که افق ده ساله آنها به اتمام رسیده اشاره و اظهار کرد: برای اجرای این طرح ۹ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شد که عملیات نقشه برداری آن ها به اتمام رسید، در ۱۲ روستا مصوب ومابقی در دست تهیه طرح است.
وی در بخش دیگری به ساخت مسکن محرومان اشاره و اظهار کرد: در پیوند با این مهم تفاهم نامه هایی با کمیته امداد، بهزیستی و با کمک خیران مسکن ساز انجام شده که ۲۲۰ واحد مسکن خیران ساخته اند که واگذار شده است.

 

کوهسرخی تصریح کرد: در همین راستا خانواده های تحت پوشش کمیته امداد، علاوه بر تسهیلات مسکن بنیاد مسکن، کمکی بین ۸۰ تا یکصد میلیون ریال به صورت بلاعوض توسط کمیته امداد دریافت می کنند و خانواده های محرومی هم که تحت پوشش کمیته امداد یا دیگر سازمان های حمایتی نیستند، شناسایی کردیم که حدود ۴۰ میلیون ریال به ازای هر واحد کمک بلاعوض پرداختیم و تاکنون این مبلغ برای ۳۰ واحد پرداخت شده است.

 

وی افزود: در ذیل همین تفاهم نامه به خانواده های ۲ معلول نیز مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال کمک بلاعوض از حساب ۱۰۰ امام، بنیاد مستضعفان و بهزیستی پرداخت می کنیم و خانواده های تک معلول نیز علاوه بر تسهیلات بنیاد مسکن بین ۶۰ تا یکصد میلیون ریال کمک بلاعوض شامل حالشان می شود.

 

به گفته کوهسرخی تاکنون ۱۲ خانواده ۲ معلول در تربت حیدریه شناسایی شدند که برای ۶ واحد با پرداخت کمک بلاعوض ۱۸۰ میلیون ریال توسط بنیاد مسکن، بهزیستی و بنیاد مستضعفان تامین اعتبار شد و پارسال نیز پنج واحد را در برنامه قرار دادیم که به بهره برداری رسید.

 

وی همچنین اظهار کرد: برای تثبیت مالکیت اماکن روستایی، رفع دعوای ملکی روستایی و افزایش ارزش افزوده املاک روستایی و البته با همکاری اداره ثبت اسناد در ۹۲ روستا بالغ بر ۱۰ هزار جلد سند معادل ۵۰ درصد اماکن روستایی صاحب سند شدند و در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر نظیر بایگ و کدکن و رباسط سنگ این اقدام در حال انجام است

 

.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تربت حیدریه افزود: در راستای تامین زمین برای روستاییان و در ۳۲ روستا نیز بالغ بر ۱۲۵ هکتار از اراضی ملی داخل محدوده طرح هادی مصوب روستا، به بنیاد مسکن واگذار شده که ۷۱ قطعه را در سالهای اخیر به روستاییان واگذار کردیم.

 

وی در بخش دیگری گفت: برای تحقق شعار سال اقدام به استقرار پنل خورشیدی روی پشت بام اداره شده و اکنون ۱۰ کیلو وات تولید برق داریم که تمام تجهیزات آن ساخت ایران است و ملزومات اداره نیز الزاما از کالاهای ایرانی تهیه می شود.

 

کوهسرخی افزود: در حوزه اشتغال نیز به ازای احداث هر ۷۵ مترمربع ساختمان، یک اشتغال مستقیم باید ایجاد شود که پارسال بالغ بر ۱۰۰ فقره اشتغال مستقیم ایجاد کردیم که بنیاد مسکن تربت حیدریه با عملکرد ۱۴۸٫۵ درصد تحقق سهمیه، رتبه نخست را بین ادارات شهرستان کسب کرد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه بالغ بر چهار هزار نجاتگر در طرح نوروزی خراسان رضوی حضور دارند فعالیت های ستاد خدمات سفر بر قابلیت های گردشگری روستایی متمرکز شده است حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است