بدون نظر
 
تابان تربت گزارش می دهد
احداث گرمخانه در تربت حیدریه در پیچ و خم کاغذ بازی اداری
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۶ در ۷:۴۶ ق.ظ
 
در شرایطی که ۳ سال از مطالبه گری احداث گرمخانه یا همان پناهگاه برای کارتن خواب های سطح شهر تربت حیدریه می گذرد، اما این مقوله همچنان در بین جلسات و پیچ و خم کاغذ بازی اداری معطل مانده و با توجه به فرارسیدن فصل سرما می طلبد مسوولان و خیرین نسبت به راه اندازی آن اقدام بموقع و عاجل داشته باشند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حدود سه سال پیش همزمان با آغاز فصل سرما به‌دنبال مشاهده‌ وضعیت نابسامان و دلخراش بی‌خانمان‌ها و کارتن‌خواب‌های شهرتربت حیدریه حرکتی خودجوش و مردمی برای کمک و مطالبه‌ گری راه‌اندازی گرمخانه برای آنها کلیدخورد.

 

بعد از پیگیری‌های فراوان بالاخره از سوی برخی مسئولان شهرستان جلساتی برای بررسی این مسئله و ساماندهی کارتن خوابها تشکیل شد و از آن روزها تاکنون ۳ سال گذشته و در این مدت هر سال با سرد شدن هوا و به دنبال اصرار و پیگیری گروه‌های مختلف مردمی جلساتی از سوی برخی نهادها برگزار ‌شد.

 

جلساتی که تاکنون هیچ نتیجه عملی نداشته و این در حالی است که در طی همین مدتی که مسوولان درگیر نامه‌ نگاری‌های بی‌ثمر و جلسات بی‌فایده و بهانه‌گیری‌های واهی فقدان بودجه و صد البته اتلاف بودجه‌های چند ده میلیونی بودند.

 

درکنار اتلاف وقت و هزینه‌های جلسات متعدد چندین انسان تاکید می‌کنیم انسان! در سرمای زمستان جانشان را از دست دادند. در این سال‌ها به کرات کودکانی را دیدیم که در فراق پدران بیماری که در خرابه‌های شهر و یا در زباله‌دان‌ها در پی روزی‌اند چشمانشان گریان و تنشان رنجور و بیمار بود.

 

چرا علی‌رغم تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر رسیدگی به حال محرومان و مستضعفان هنوز آرمان امام برای انقلاب یعنی رفع فقر و محرومیت تحقق نیافته و کمتر مسوولی را می‌توان با این دغدغه یافت؟

 

بر این اساس امسال هم در آستانه فصل سرما به دنبال رفع این دغدغه به طرق مختلف از مسئولان اقدام عملی مؤثر در راه اندازی فوری گرمخانه را مطالبه کردیم که تاکنون جز برگزاری چند جلسه و چند قول شفاهی هیچ گام عملی مؤثری برای اسکان بی‌خانمان‌ها‌ انجام نشده است.

 

این مدل وعده وعیدهای و تحرکات مقطعی در سالهای گذشته هم انجام شده ولی صرفا کاری نمایشی و روشی برای ساکت کردن رسانه ها و معترضین است، لذا اگر بناست در سیستم اداری شهرستان که مردم طعم سرعت آن را چشیده اند انجام شود که امسال هم باید شاهد مرگ چند انسان باشیم و نفرین زنده هایی که از سفره انقلاب در شهر پیشتاز در انقلاب تنها سرما و سختی هایش نصیبشان شده!

 

مگر تجهیز یک ساختمان چند روز زمان میخواهد؟

شهرداری و برخی نهادهای خدمات رسان دارای اماکن متعددی در حاشیه شهر هستند و فقط باید این اماکن تجهیز شود تا بتوان در فصل سرما بعنوان یک سرپناهی برای کارتن خوابها مورد استفاده قرار گیرد‌‌.

 

معاون خدمات شهری شهرداری: راه اندازی گرمخانه در بولوار امام رضا(ع) در دست اقدام است

 

معاون خدمات شهری شهرداری تربت حیدریه گفت: مکانی در بولوار امام رضا(ع) ضلع شرقی جاده تربت حیدریه به مشهد در نظر گرفته شده و تا چند روز آینده نسبت به ساماندهی و تجهیز این مکان اقدام خواهد شد.

 

مهدی علیان افزود: در این بین برخی دستگاههایی اجرایی نیز برای تجهیز و ساماندهی حضور خواهند داشت و چندین جلسه در فرمانداری تربت حیدریه برای ساماندهی کارتن خوابها نیز برگزار شده است.

 

به هر حال در شرایطی که ۳ سال از مطالبه گری احداث گرمخانه یا همان پناهگاه برای کارتن خواب های سطح شهر تربت حیدریه می گذرد، اما این مقوله همچنان در بین جلسات و پیچ و خم کاغذ بازی های اداری معطل مانده و با توجه به فرارسیدن فصل سرما می طلبد مسوولان و خیرین نسبت به راه اندازی آن اقدام بموقع و عاجل داشته باشند.

 

در این میان بر خود لازم می‌دانیم تا از زحمات و پیگیری‌های برخی خیرین و گروه‌های خودجوش مردمی و جوانان و به‌ویژه برخی مسئولان دلسوز شهرستان که فراتر از حوزه وظایف ابلاغی سازمانی در حل این مشکل دلسوزانه در طی این ۳سال تلاش کردند تشکر کنیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه جمهوری اسلامی ایران پایگاه امن و باثبات منطقه است