بدون نظر
 
مدیرکل راه آهن شرق:
احداث مسیر جدید دسترسی به راه آهن تربت حیدریه نیازمند ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار
تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۶ در ۲:۰۴ ب.ظ
 
مدیر کل راه آهن شرق کشور گفت: کوتاه کردن مسیر دسترسی به ایستگاه راه آهن تربت حیدریه نیازمند ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار است که ۱۰ میلیارد ریال آن توسط اداره کل راه آهن تامین شده و مابقی باید با مشارکت مسوولان محلی انجام شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حسن ماسوری ظهر امروز در دیدار با مسوولان تربت حیدریه اظهار داشت: اداره کل راه آهن شرق برای مشارکت در این پروژه ۱۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده و برای اجرای این پروژه مورد نیاز مردم تربت حیدریه مسوولان محلی باید مشارکت داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: راه آهن شرق تاکنون برای طرح مطالعاتی مسیر دسترسی به ایستگاه راه آهن دو میلیارد ریال به مشاور پرداخت کرده و در ادامه لازم است مسوولان محلی این شهرستان رایزنی های خود را با وزارت راه و شهرسازی و مجموعه را آهن کشور به طور جدی دنبال کنند.

 

فرماندار تربت حیدریه در ادامه با انتقاد ار اینکه می شد در گذشته این مسیر ۱۲ کیلومتری به ۸ کیلومتر کاهش داد، گفت: اکنون مشخص شدن قصورات دیگر دردی را درمان نمی کند و بهر حال مردم این دیار تاوان این بی تدبیری را می پردازند و مزیت های سفر با راه آهن برای مردمان این خطه کاسته شده است.

 

دو سال قبل مدیر راه آهن تربت حیدریه گفته بود: در حالی که از طریق خط ریلی تربت حیدریه شهرندان قادر هستند به مشهد، تهران، خواف، طبس، کرمان، اصفهان، یزد، بندرعباس و شیراز سفر کنند، اما اکنون به طور میانگین روزانه تنها ۱۰۰ نفر از طریق ایستگاه راه آهن این شهرستان، به دیگر نقاط کشور سفر می کنند.

محمد خالق نیا عمده ترین علت فقدان اقبال به سفر ریلی در این خطه را علی رغم ارزانی و مطمئن بودن قطار نسبت به دیگر وسائط، دور بودن تقریبی ایستگاه راه آهن از شهر و آگاه نبودن مردم از امکانات و ظرفیت های خوب ایستگاه راه آهن در این شهرستان عنوان کرده بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
«هلیا باغبانی» مشعلدار المپیک زمستانی۲۰۱۸ از تربت حیدریه مردم تربت حیدریه به دنبال یک وجب پارکینگ! حضرت زینب (س) اسوه صبر و ایثار است برگزاری نخستین المپیاد ورزش همگانی در تربت حیدریه مشکلات باید تفکیک شده و در کارگروههای تخصصی بررسی شود ادامه اجرای تبصره ۳ به صلاح مدیریت شهری نیست عبور اصلاح طلبان از دولت، بازی سیاسی و رسانه ای است/جریان اصلاحات انتخابات آینده را هدف قرار داده است دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در شناسائی و رفع آسیب های اجتماعی حضور کم رنگ دارند عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و آفاتی که این نهضت الهی را تهدید می کند انتقاد معاون برنامه ریزی فرماندار تربت حیدریه از حرکت لاک پشتی بانک ها در پرداخت تسهیلات بانکی وعده سرخرمن برای تسویه حساب زعفرانکاران درآمد ۱۳ هزار میلیارد تومانی خراسان رضوی از بخش کشاورزی/تنها راه نجات بخش کشاورزی تجمیع خرده مالکان و تشکیل شرکت های تعاونی است