بدون نظر
 
مدیرکل راه آهن شرق:
احداث مسیر جدید دسترسی به راه آهن تربت حیدریه نیازمند ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار
تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۶ در ۲:۰۴ ب.ظ
 
مدیر کل راه آهن شرق کشور گفت: کوتاه کردن مسیر دسترسی به ایستگاه راه آهن تربت حیدریه نیازمند ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار است که ۱۰ میلیارد ریال آن توسط اداره کل راه آهن تامین شده و مابقی باید با مشارکت مسوولان محلی انجام شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حسن ماسوری ظهر امروز در دیدار با مسوولان تربت حیدریه اظهار داشت: اداره کل راه آهن شرق برای مشارکت در این پروژه ۱۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده و برای اجرای این پروژه مورد نیاز مردم تربت حیدریه مسوولان محلی باید مشارکت داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: راه آهن شرق تاکنون برای طرح مطالعاتی مسیر دسترسی به ایستگاه راه آهن دو میلیارد ریال به مشاور پرداخت کرده و در ادامه لازم است مسوولان محلی این شهرستان رایزنی های خود را با وزارت راه و شهرسازی و مجموعه را آهن کشور به طور جدی دنبال کنند.

 

فرماندار تربت حیدریه در ادامه با انتقاد ار اینکه می شد در گذشته این مسیر ۱۲ کیلومتری به ۸ کیلومتر کاهش داد، گفت: اکنون مشخص شدن قصورات دیگر دردی را درمان نمی کند و بهر حال مردم این دیار تاوان این بی تدبیری را می پردازند و مزیت های سفر با راه آهن برای مردمان این خطه کاسته شده است.

 

دو سال قبل مدیر راه آهن تربت حیدریه گفته بود: در حالی که از طریق خط ریلی تربت حیدریه شهرندان قادر هستند به مشهد، تهران، خواف، طبس، کرمان، اصفهان، یزد، بندرعباس و شیراز سفر کنند، اما اکنون به طور میانگین روزانه تنها ۱۰۰ نفر از طریق ایستگاه راه آهن این شهرستان، به دیگر نقاط کشور سفر می کنند.

محمد خالق نیا عمده ترین علت فقدان اقبال به سفر ریلی در این خطه را علی رغم ارزانی و مطمئن بودن قطار نسبت به دیگر وسائط، دور بودن تقریبی ایستگاه راه آهن از شهر و آگاه نبودن مردم از امکانات و ظرفیت های خوب ایستگاه راه آهن در این شهرستان عنوان کرده بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
پروژه نیمه تمام فاضلاب شهری تربت حیدریه به بخش خصوصی واگذار شد/۲۱۱ کیلومتر شبکه آبرسانی شهری فرسوده است کشاورزان تربت حیدریه به سمت کشت محصولات باغی و گلخانه ای حرکت کنند هر نقطه ای که انقلاب اسلامی باشد سپاه مقتدرانه حضور دارد لزوم تبیین کارآمدی نظام و بیان دستاوردها در جامعه نقش سپاه در پیروزی جبهه مقاومت بی بدیل است/موشک پرانی اخیر آمریکا اوج ضعف جبهه استکبار را نشان داد حماسه آفرینی پاسداران مظهر عزت و اقتدار ملت ایران است راهبردها و تدابیر ولی فقیه جامعه فصل الخطاب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است اینفوگرافی/شهید زنده انقلاب اسلامی ازنگاه رسانه های خارجی گستردگی چتر سرما بر سر کشاورزی کدکن همچنان خسارت می‌بارد حملات اخیر آمریکا به سوریه برای حمایت از تروریسم انجام گرفت/ائتلاف ضد استقلال آمریکائی در دنیا از بین رفته است احداث ۶۲۰۰ واحد مسکن روستایی در تربت حیدریه رژه ۲۹ فروردین در تربت حیدریه