بدون نظر
 
احتمال حصول توافق هسته‌ای در روزهای آینده
تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۱۳۹۴ در ۷:۱۸ ب.ظ
 
رئیس کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست ‌خارجی مجلس، بابیان اینکه احتمال توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ درقیاس باگذشته افزایش پیدا کرده است، گفت :درشرایط کنونی احتمال تمدید چند روزه مذاکرات هسته‌ای وین وجود دارد.

به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علاء‌الدین بروجردی با اشاره به آخرین وضع مذاکرات هسته‌ای در وین اتریش، افزود : ‌در شرایط کنونی فضای مذاکرات جدی‌تر از گذشته در حال برگزاری است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه در همه طرف‌های مذاکره‌کننده یک تصمیم و عزم جدی برای توافق وجود دارد، بنابراین احتمال توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 در قیاس با گذشته افزایش پیدا کرده است.

بروجردی ادامه داد: همیشه رویکرد زیاده خواهی امریکا در کمین مذاکره قرار دارد، تا به این وسیله وضع مذاکرات را تغییر دهد ولی اصل توافق و دیدگاه جمهوری اسلامی ایران یک اصلی است که همه طرف‌ها آن را جدی گرفته‌اند و احتمال تحقق توافق قابل تصور است.

وی با اعلام اینکه در شرایط کنونی احتمال تمدید چند روزه مذاکرات هسته‌ای وین وجود دارد، گفت: به نظر می رسد که تمدید بلندمدت دیگر پیش روی مذاکره‌کنندگان نیست و شاید تنها مذاکرات برای چند روز تمدید شود.

رئیس کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست‌ خارجی مجلس، با تأکید بر اینکه به طور حتم تیم مذاکره‌کننده کشورمان متعهد به هیچ ضرب الاجل در مذاکرات نیست، تصریح کرد: برای جمهوری اسلامی حصول و تأمین منافع ملی در جریان مذاکرات است و قطعا برای ما موضوع زمان اهمیتی ندارد و تا رسیدن به یک توافق خوب مذاکرات باید ادامه پیدا کند.

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد