بدون نظر
 
احتمال بمب‌گذاری در مقر فیفا
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۳۹۴ در ۶:۰۰ ب.ظ
 
انتخابات فیفا در حالی امشب در زوریخ انجام می‌شود که پس از رسوایی‌های اخیر این فدراسیون بین‌المللی و دستگیری تعداد زیادی از مدیرانش، فشار زیادی از سوی مسئولان فوتبالی، سیاسی، ورزشکاران و رسانه‌ها برای کنار رفتن بلاتر وجود دارد اما پیرمرد سوئیسی همچنان امیدوار به ماندن در فیفاست.

به گزارش ایسنا، انتخابات فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا ساعاتی دیگر در کشور سوئیس برگزار می‌شود و از بین حسین بن‌علی و سپ بلاتر یک نفر به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال فیفا انتخاب می‌شود.

17:00

از سوئیس خبر می‌رسد پلیس این کشور پیامی را مبنی بر بمب‌گذاری در محل کنگره فیفا دریافت کرده و پلیس اکنون در محل برگزاری نشست فیفا در آماده‌باش به سر می‌برد. سپ بلاتر روز گذشته در نشست خبری خود عنوان کرد منتظر خبرهای تلخ دیگری از اتفاقات سال‌های گذشته فیفا باشید.

در همین ارتباط عمری، یکی‌ از اعضای ثابت کمیته اجرایی فیفا در مصاحبه با رادیو RTL فرانسه، ادعا می‌کند که آلمان هم میزبانی جام جهانی‌ 2006 را با رشوه خریداری کرده اما این مساله تا به حال به این خاطر به میان نیامده که آلمان نسبت به قطر در جوامع فوتبالی احترام بیشتری را داراست.

17:05

روز گذشته جک وارنر اعتراف کرد آفریقای جنوبی با پرداخت 10 میلیون دلار رای‌های زیادی را برای میزبانی جام جهانی خریده است.

17:10

آخرین خبری که در رابطه با فساد منتشر شده است این بوده است که داور بازی جنجالی ایتالیا و کره جنوبی در جام جهانی را جک وارنر تعیین کرده است. روزنامه دیلی میل نیز مدعی شده است کره جنوبی به فیفا برای پیروزی در این دیدار رشوه داده است. داور مصری، جمال القندور قضاوت دیدار مرحله یک چهارم نهایی را به عهده داشت، و وارنر داور اهل ترینیداد را به عنوان کمک او انتخاب کرده بود. این دیدار با تصمیمات سؤال برانگیز داوری زیادی در یادها مانده است، که از جمله آنها می توان نادیده گرفته شدن دو گل سالم لاروخا و در نهایت شکست 5-3 اسپانیا در ضربات پنالتی اشاره کرد.

17:20

قاره آفریقا در انتخابات امروز فیفا بیشترین سهم را خواهد داشت. بر اساس تعداد تیم های عضو بزرگترین نهاد رسمی فوتبال، آفریقا 54 رای، اروپا 53 رای، آسیا 46 رای، کونکاکاف 35، اقیانوسیه 11 رای و آمریکای لاتین 10 رای دارند. در این بین، یوفا می گوید اکثریت کشورهایش به شاهزاده علی رای خواهند داد و آسیا در مخالفت با نامزد آسیایی، به سپ بلاتر رای می دهد.

17:25

کمیته برگزار کننده جام جهانی 2022 قطر پس از جنجال روزهای اخیر در بیانیه‌ای اعلام کرد، قطر میزبانی در گرفتن میزبانی جام جهانی 2022 با راستی و امانت و بر اساس اصول اخلاقی رفتار کرد، با این وجود آماده هرگونه تحقیقات بیشتر بر روی چگونگی کسب میزبانی از سوی نهادهای بین‌المللی است.

17:32

لوئیس فیگو که برای انتخابات امروز فیفا، نامزد شده بود اما در نهایت با دیکتاتور خواندن سپ بلاتر، کناره گیری کرد، از اتفاقات چند روز اخیر این سازمان، ناراضی است.او در صفحه اجتماعی خود در توئیتر برای بن علی آرزوی موفقیت کرد.

17:34

روسای فدراسیون های فوتبال کشورهای آمریکا و کانادا اعلام کردند در انتخابات فیفا به بن علی اردنی رای خواهند داد.

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تولید ویروس عملیات روانی کرونا و تناقض های بی پاسخ رسانه های معاند لندنی و سعودی جلوه شکوفه های بهاری در شهر کدکن تربت حیدریه غربالگری ۷۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات