بدون نظر
 
مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه:
اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود
تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۸ در ۱۱:۵۳ ق.ظ
 
معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه گفت: مدرسه محوری از سیاست های اصلی آموزش و پرورش است که با هدف کاهش تمرکز و دادن اختیار و قدرت تصمیم‌گیری بیشتر به مدارس طراحی و اجرا می‌شود و در واقع اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق خواهد شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمدرضا قرایی مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه صبح امروز در نشست توجیهی تخصصی مدیران مدارس این شهرستان که در سالن اجتماعات این نهاد برگزار شد، اظهار کرد: مدرسه محوری از سیاست های اصلی آموزش و پرورش است که با هدف کاهش تمرکز و دادن اختیار و قدرت تصمیم‌گیری بیشتر به مدارس طراحی و اجرا می‌شود و در واقع اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در رویکرد مدرسه محوری، باید زمینه‌های لازم را برای گسترش مشارکت و تعامل تمامی عوامل درگیر در مدرسه شامل دانش‌آموزان، معلمان و اولیاء را فراهم کنیم، گفت: هدف این است تا بتوانیم مدرسه ای پویا و با اثربخشی بالا ایجاد کنیم تا محیطی مناسب برای رشد مدیران آینده ساز کشور فراهم شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی در این نشست با توجه به حذف آزمون پیشرفت تحصیلی در سال تحصیلی 99-98، ارزشیابی مستمر را جامع ترین و اثربخش ترین ارزشیابی جایگزین در جهت ارتقاء کیفیت بخشی آموزشی در مدارس عنوان کرد.

صابری تولایی گفت: در حال حاضر اولویت اول ما در استان اجرای صحیح ارزشیابی مستمر است و ارزشیابی مستمر جامع ترین و اثربخش ترین ارزشیابی جایگزین در جهت ارتقاء کیفیت بخشی آموزشی در مدارس است و جامعیت، چند بعدی بودن، مشارکت، وجود رابطه یادگیری و یاددهی، استمرار و همیشگی بودن، بروز خلاقیت و افزایش تمرین و ممارست از مهمترین ویژگی های این نوع ارزشیابی است.

وی در ادامه خطاب به مدیران گفت: بخش عمده ای از مشکلات موجود در مدارس تنها به دست مدیران قابل حل است و اگر قرار است تغییری در مدارس ایجاد شود این مدیر است که می تواند تغییرات را ایجاد کند، بنابراین توانمندسازی مدیران و برگزاری چنین نشست های تخصص بسیار مهم است.

بالغ بر 35 هزار دانش آموز در 256 مدرسه شهرستان تربت حیدریه تحصیل می کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شهردار تربت حیدریه انتخاب شد تشدید نظارت ها در تربت حیدریه/ادامه سهل انگاری ها ما را ناچار به اعمال محدودیت های بیشتری خواهد کرد خودسازی عملی و علمی مهمترین هدف تحصیل علوم حوزوی است بازگشت محدودیت های کرونایی به تربت حیدریه/هسته مرکزی شهر مسدود شد تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود