بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
اتحاد و همدلی در روستاها آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد
تاریخ انتشار : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۲:۲۸ ب.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه گفت: در روستاهایی که بسیجی، روحانی، پلیس و اعضای شورای آن با هم منسجم تر بوده و با هم یکرنگی بیشتر داشته اند، میزان آسیب های اجتماعی کمتر بوده است.

به گزارش تابان تربت، علی رستمی  صبح امروز در مراسم روز شوراها اظهار کرد: شوراهای اسلامی و به خصوص شوراهای اسلامی روستایی در کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت فرهنگ و اخلاق در جامعه نقش مهم و تاثیرگذاری دارند.

 

وی افزود: متاسفانه ما در حوزه آسیب های اجتماعی شاهد رشد طلاق و دزدی هستیم و باید جلوی فروپاشی اخلاقیات در جامعه را بگیریم.

 

او گفت: آنچه که وظیفه دولت بوده، انجام امور زیرساختی نظیر آب، برق و گاز در روستاها بوده که در این زمینه هیچ کوتاهی نیز صورت نگرفته و تمامی اختیارات خودش رو به شوراهای شهر و روستا سپرده و به آن ها اختیار تام داده تا آنچه صلاح می دانند برای توسعه و عمران و آبادانی روستاها و شهرها شوراها انجام دهند.

 

رستمی با بیان اینکه انجام این اقدامات زیربنایی بدان خاطر بوده که روستانشین ما سالم، منزه و امیدوار به آینده بهتر زندگی و احساس امنیت، شادابی و طراوت کند، افزود: حال باید دید این احساس امنیت و شادابی امروز در بین ساکنان و شهر و روستای ما وجود دارد و همچنین باید دید از این امکانات و اقدامات زیربنایی حوزه های تربیتی و آسیب های اجتماعی ما در چه وضعیتی هستند و نیز باید از خودمان بپرسیم نقش این امکانات در افزایش یا کاهش و توسعه کمی و کیفی تربیت و آسیب های اجتماعی چه میزان بوده است؟

 

فرماندار خطاب به اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای تربت حیدریه گفت: اگر منتظر نشسته اید کسی از تهران یا مشهد باید و مشکلات را حل کند، سخت در اشتباه هستید و اهمیت این موضوع زمانی بیشتر مشخص می شود که بدانیم در روستاهایی که بسیجی، روحانی، پلیس و شورایش با هم منسجم تر بوده و با هم یکرنگی بیشتری داشتند، میزان آسیب های اجتماعی آن منطقه کمتر بوده است.

 

رستمی با بیان اینکه اکنون در دوره چهل ساله دوم انقلاب و به تعبیر مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب قرار گرفته ایم، افزود: اعضای شوراهای اسلامی به حوزه‌های فرهنگی، معنوی و اخلاقی بیشتر توجه کنند و مواظب فروپاشی اخلاقیات باشند.

 

وی اظهار داشت: دست بر قضا حوزه فرهنگ و اخلاق نیاز به پول و اعتبارات هم ندارد چرا که دولت تمام اختیارات را به دست شما سپرده و این شما هستید که می توانید برای حوزه جغرافیای فرهنگی خود برنامه ریزی کنید.

 

رستمی افزود: البته امروز ما در حوزه آموزش شوراها دچار مشکل هستیم و ضرورت دارد تا اعضای شوراها در روستاها آموزش ببینند و همچنین مطالعه روی عملکرد شوراها نشان می دهد هر جا اعضای شوراها منافع شهر و روستای خود را بر منافع شخصی مقدم قرار داده اند، آن منطقه موفق تر و میزان آسیب های اجتماعی اش کمتر بوده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
Dirty Factual Statements About free spins Unveiled Celebrating the Women at Tufts کمیته برنامه ریزی شهرستان بی خاصیت است Top Five casino real money Urban myths تخلف دفاتر پیشخوان دولت در تربت حیدریه خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی