بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
اتحاد و همدلی در روستاها آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد
تاریخ انتشار : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۲:۲۸ ب.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه گفت: در روستاهایی که بسیجی، روحانی، پلیس و اعضای شورای آن با هم منسجم تر بوده و با هم یکرنگی بیشتر داشته اند، میزان آسیب های اجتماعی کمتر بوده است.

به گزارش تابان تربت، علی رستمی  صبح امروز در مراسم روز شوراها اظهار کرد: شوراهای اسلامی و به خصوص شوراهای اسلامی روستایی در کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت فرهنگ و اخلاق در جامعه نقش مهم و تاثیرگذاری دارند.

 

وی افزود: متاسفانه ما در حوزه آسیب های اجتماعی شاهد رشد طلاق و دزدی هستیم و باید جلوی فروپاشی اخلاقیات در جامعه را بگیریم.

 

او گفت: آنچه که وظیفه دولت بوده، انجام امور زیرساختی نظیر آب، برق و گاز در روستاها بوده که در این زمینه هیچ کوتاهی نیز صورت نگرفته و تمامی اختیارات خودش رو به شوراهای شهر و روستا سپرده و به آن ها اختیار تام داده تا آنچه صلاح می دانند برای توسعه و عمران و آبادانی روستاها و شهرها شوراها انجام دهند.

 

رستمی با بیان اینکه انجام این اقدامات زیربنایی بدان خاطر بوده که روستانشین ما سالم، منزه و امیدوار به آینده بهتر زندگی و احساس امنیت، شادابی و طراوت کند، افزود: حال باید دید این احساس امنیت و شادابی امروز در بین ساکنان و شهر و روستای ما وجود دارد و همچنین باید دید از این امکانات و اقدامات زیربنایی حوزه های تربیتی و آسیب های اجتماعی ما در چه وضعیتی هستند و نیز باید از خودمان بپرسیم نقش این امکانات در افزایش یا کاهش و توسعه کمی و کیفی تربیت و آسیب های اجتماعی چه میزان بوده است؟

 

فرماندار خطاب به اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای تربت حیدریه گفت: اگر منتظر نشسته اید کسی از تهران یا مشهد باید و مشکلات را حل کند، سخت در اشتباه هستید و اهمیت این موضوع زمانی بیشتر مشخص می شود که بدانیم در روستاهایی که بسیجی، روحانی، پلیس و شورایش با هم منسجم تر بوده و با هم یکرنگی بیشتری داشتند، میزان آسیب های اجتماعی آن منطقه کمتر بوده است.

 

رستمی با بیان اینکه اکنون در دوره چهل ساله دوم انقلاب و به تعبیر مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب قرار گرفته ایم، افزود: اعضای شوراهای اسلامی به حوزه‌های فرهنگی، معنوی و اخلاقی بیشتر توجه کنند و مواظب فروپاشی اخلاقیات باشند.

 

وی اظهار داشت: دست بر قضا حوزه فرهنگ و اخلاق نیاز به پول و اعتبارات هم ندارد چرا که دولت تمام اختیارات را به دست شما سپرده و این شما هستید که می توانید برای حوزه جغرافیای فرهنگی خود برنامه ریزی کنید.

 

رستمی افزود: البته امروز ما در حوزه آموزش شوراها دچار مشکل هستیم و ضرورت دارد تا اعضای شوراها در روستاها آموزش ببینند و همچنین مطالعه روی عملکرد شوراها نشان می دهد هر جا اعضای شوراها منافع شهر و روستای خود را بر منافع شخصی مقدم قرار داده اند، آن منطقه موفق تر و میزان آسیب های اجتماعی اش کمتر بوده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام