بدون نظر
 
مدیر عالی موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی
آیت الله مصباح یزدی پیشران تحول حوزه های علمیه است
تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۹ در ۱۲:۴۶ ب.ظ
 
حجت الاسلام دعایی گفت: علامه مصباح یزدی پیشران تحول در حوزه های علمیه است و توانست حوزه ها را از سیره سنتی به حوزه هایی که برای مرزبانی از اندیشه های ناب اسلامی کادر سازی می کنند، تغییر مسیر بدهد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام سید محمد محسن دعایی مدیر عالی موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی، صبح امروز در مراسم گرامیداشت آیت الله مصباح یزدی که در حسینیه مقام معظم رهبری برگزار شد، اظهار داشت: زندگی بدون آرمان و هدف هرزگی است و انسان در این روز مرگی تمام سرمایه خود را از بین می برد در حالی که اگر آرمان داشته باشد به سمت آن هدف و ارمان رشد و متعالی می شود.

وی با بیان اینکه آرمان بدون الگو ممکن نیست، افزود: علامه مصباح یزدی در مدت ۱۰ سال بعنوان شاگرد خصوصی آیت الله بهجت علاوه بر کسب علم فقاهت و عرفان، مکاسب را آموخت و با کسب فیض از محضر این بزرگوار ساختار حوزه های علمیه و طلاب را به سمت تهذیب سوق داد.

دعایی تصریح کرد: علامه مصباح یزدی پیشران تحول در حوزه های علمیه است و توانست حوزه ها را از سیره سنتی به حوزه هایی که برای مرزبانی از اندیشه های ناب اسلامی کادر سازی می کنند تغییر مسیر بدهد.

مدیر مدرسه مرکز تخصصی فقهی امام رضاعلیه السلام به دیگر فعالیت های انقلابی و سیاسی علامه مصباح یزدی اشاره کرد وافزود: این حکیم بزرگوار در چارچوب حوزه متوقف نشد و در دوران اصلاحات که حلقه کیان سازماندهی شد تا ریشه های ایمان را از بین ببرند با حضور در شهرهای مختلف کشور بیش از ۶ هزار ساعت سخنرانی کرد.

حجت الاسلام دعایی اضافه کرد: علامه مصباح در یک برهه از تاریخ انقلاب اسلامی و در حیات خلوت آمریکا در آمریکای لاتین ۸۰ سخنرانی در کلیساها و مراکز دانشگاهی این کشورها برپا کرد و از اندیشه های ناب اسلامی دفاع کرد.

وی افزود: آیت الله مصباح هیمنه مارکسیسم را در ایران شکست و بزرگترین تئوریسین و عقبه تئوریک حزب مارکسیسم خاورمیانه را مسلمان و شیعه کرد.

دعایی بیان داشت: این عالم مجاهد همچون پروانه به گرد شمع ولایت فقیه جرخید و نظام سیاسی اسلام را تئوریزه کرد و برای رهبری معظم انقلاب عمار وار عمل کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بازگشایی آب انبار تاریخی شیرچهارسوق روح تازه‌ای به شهر تربت حیدریه دمید تولید ۱۲۰۰ تن وش پنبه در تربت حیدریه خنثی سازی تحریم ها باید اولویت نخست مسوولان باشد شهردار و اعضای شورا وارد بازی های رسانه ای عده ای خاص نشوند/پاسخ به مطالبات مردم با حضور خبرنگاران قرارگاه ولایت در تربت‌ حیدریه راه اندازی شد رشد ۱۵ درصدی کمک های مردمی خراسان رضوی به ستاد بازسازی عتبات عالیات مجموعه فرهنگی تاریخی شیخ حیدر کدکنی ساماندهی می شود زمین های بایر بخش رخ تربت حیدریه به واحدهای تولید قارچ تبدیل شد تکمیل ساخت مجتمع فرهنگی هنری تربت حیدریه معطل ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار تغییر در قالب استکبار، ماهیت آن را عوض نمی کند/با همه کارشکنی ها هنوز عده ای مذاکره و مراوده با آمریکا را در سر دارند آشوب در آمریکا، فروپاشی قریب الوقوع ایالات متحده را هشدار می‌دهد آیت الله مصباح یزدی پیشران تحول حوزه های علمیه است