بدون نظر
 
رئیس هلال احمر تربت حیدریه عنوان کرد؛
آموزش طرح دادرس بیش از ۲۶۰۰ دانش آموز تربتی
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ در ۹:۰۱ ق.ظ
 
سعید فکوری گفت: در طرح دادرس سال جاری 2 هزار 644 دانش آموزان مقطع متوسطه اول در قالب 73 کانون دانش آموزی هلال احمر آموزش های هشت گانه امدادی را فرا گرفته و خود را جهت روزهای سخت آماده می کنند.

به گزارش تابان تربت؛ سعید فکوری، معاون مدیر عامل و رئیس هلال احمر تربت حیدریه در کفت و گو با خبرنگاران از برگزاری طرح دادرس دانش آموز آماده در روزهای سخت در سطح 73 آموزشگاه منطقه تربت حیدریه خبر داد.

وی تصریح کرد: اجرای طرح ملی دادرس در مدارس این فرصت را فراهم می‌آورد تا با افزایش سطح توانمندی‌ها و مهارت‌های امدادی دانش آموزان، تاب آوری آن‌ها در جامعه را تقویت کنیم.

فکوری افزود :در واقع طرح ملی دادرس با هدف تربیت دانش‌آموزان آماده برای مقابله با حوادث و سوانح، توانسته آموزه‌ های امداد و نجات را به سطح مدارس و قشر نوجوان جامعه منتقل کرده و فرهنگ «خودامدادی» و «دگرامدادی» را در بین دانش‌آموزان نهادینه کند.

رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه بیان کرد: در این طرح دانش آموزان توسط مربیان اعزامی جمعیت هلال احمر ۸ مهارت مربوط به کمک‌های اولیه شامل؛ پناه گیری، تخلیه اضطراری، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، پانسمان، بانداژ، آتل بندی، حمل مصدوم، اطفای حریق ، اسکان اظطراری و چادر زنی را فرا می‌گیرند.

وی تصریح کرد: در طرح دادرس سال جاری 2 هزار 644 دانش آموزان مقطع متوسطه اول در قالب 73 کانون دانش آموزی هلال احمر آموزش های هشت گانه امدادی را فرا گرفته و خود را جهت روزهای سخت آماده می کنند.

گفتنی است دانش آموزان آموزش دیده در قالب تیم های 14 نفره آماده در مراحل درون مدرسه ای و شهرستانی المپیاد مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر شرکت کرده و آموزه های خود را به عرصه رقابت می گذراند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روایت های متناقض یک استعفا! محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است