بدون نظر
 
رئیس هلال احمر تربت حیدریه عنوان کرد؛
آموزش طرح دادرس بیش از ۲۶۰۰ دانش آموز تربتی
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ در ۹:۰۱ ق.ظ
 
سعید فکوری گفت: در طرح دادرس سال جاری 2 هزار 644 دانش آموزان مقطع متوسطه اول در قالب 73 کانون دانش آموزی هلال احمر آموزش های هشت گانه امدادی را فرا گرفته و خود را جهت روزهای سخت آماده می کنند.

به گزارش تابان تربت؛ سعید فکوری، معاون مدیر عامل و رئیس هلال احمر تربت حیدریه در کفت و گو با خبرنگاران از برگزاری طرح دادرس دانش آموز آماده در روزهای سخت در سطح 73 آموزشگاه منطقه تربت حیدریه خبر داد.

وی تصریح کرد: اجرای طرح ملی دادرس در مدارس این فرصت را فراهم می‌آورد تا با افزایش سطح توانمندی‌ها و مهارت‌های امدادی دانش آموزان، تاب آوری آن‌ها در جامعه را تقویت کنیم.

فکوری افزود :در واقع طرح ملی دادرس با هدف تربیت دانش‌آموزان آماده برای مقابله با حوادث و سوانح، توانسته آموزه‌ های امداد و نجات را به سطح مدارس و قشر نوجوان جامعه منتقل کرده و فرهنگ «خودامدادی» و «دگرامدادی» را در بین دانش‌آموزان نهادینه کند.

رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه بیان کرد: در این طرح دانش آموزان توسط مربیان اعزامی جمعیت هلال احمر ۸ مهارت مربوط به کمک‌های اولیه شامل؛ پناه گیری، تخلیه اضطراری، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، پانسمان، بانداژ، آتل بندی، حمل مصدوم، اطفای حریق ، اسکان اظطراری و چادر زنی را فرا می‌گیرند.

وی تصریح کرد: در طرح دادرس سال جاری 2 هزار 644 دانش آموزان مقطع متوسطه اول در قالب 73 کانون دانش آموزی هلال احمر آموزش های هشت گانه امدادی را فرا گرفته و خود را جهت روزهای سخت آماده می کنند.

گفتنی است دانش آموزان آموزش دیده در قالب تیم های 14 نفره آماده در مراحل درون مدرسه ای و شهرستانی المپیاد مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر شرکت کرده و آموزه های خود را به عرصه رقابت می گذراند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد