بدون نظر
 
کارشناس ارشد مسایل خاورمیانه:
آمریکا به دنبال ائتلاف منطقه ای علیه جمهوری اسلامی ایران است
تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۳۹۶ در ۸:۰۰ ق.ظ
 
کارشناس ارشد مسایل خاورمیانه، سفر اخیر وزیر امور خارجه آمریکا به خاورمیانه را در راستای مقابله با نفوذ متطقه ایران عنوان کرد و گفت: آمریکا به دنبال ائتلاف منطقه ای و رسمی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

محمدعلی مهتدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: با توجه به پیش روهای جبهه مقاومت در عراق و سوریه و پایان عمر داعش، دولت ترامپ به مانند سایر سیاستمداران ایالات متحده همچنان به دنبال تحت فشار قراردادن جمهوری اسلامی برای مقابله با نفوذ منطفه ای ایران است.

 

وی سفر اخیر وزیر امور خارجه آمریکا به خاورمیانه را در راستای مقابله با نفوذ متطقه ای ایران عنوان کرد و گفت: آمریکا به دنبال ائتلاف منطقه ای و رسمی علیه جمهوری اسلامی ایران است و این سیاست سالهای متمادی است که از سوی سران استکبار در عرصه های بین المللی و منطفه ای دنبال می شود.

 

پژوهشگر ارشد مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه افزود: ایالات متحده از نفوذ منطقه ای ایران به هراس افتاده و لذا سعی می کند با یک ائتلاف منطقه ای و رسمی علاوه بر همراهی کشورهای عربی، رژیم صهیونیستی را بصورت آشکار وارد این ائتلاف کرده تا از این نفوذ ممانعت کند.

 

وی از کشورهای عربستان، مصر، اردن و کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس بعنوان دنبال کنندگان این ائتلاف یاد کرد و گفت: با توجه به اینکه این کشورها با رژیم غاصب صهیونیستی در مسائل امنیتی در ارتباط بوده لذا آمریکا سعی خواهد کرد تا از طریق این ائتلاف فشارها علیه ایران را نیز افزایش دهد.

 

وی بیان کرد: کشورهای عربی از درون ورشکسته و دارای مشکلات فراوانی بوده وبنابراین به یقین هیچگاه توان مقابله با قدرت منطقه ای ایران نخواهند داشت.

 

سفیر سابق ایران در لبنان همه این افدامات را به مانند گذشته نافرجام دانست و گفت: این ائتلاف ها هیچ تاثیری در روند پیروزی های جبهه مقاومت و اقتدار و نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت و تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا به مانند سیاستمداران سابق ایالات متحده دست خالی به آمریکا باز می گردد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
حضرت زینب (س) اسوه صبر و ایثار است برگزاری نخستین المپیاد ورزش همگانی در تربت حیدریه مشکلات باید تفکیک شده و در کارگروههای تخصصی بررسی شود ادامه اجرای تبصره ۳ به صلاح مدیریت شهری نیست عبور اصلاح طلبان از دولت، بازی سیاسی و رسانه ای است/جریان اصلاحات انتخابات آینده را هدف قرار داده است دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در شناسائی و رفع آسیب های اجتماعی حضور کم رنگ دارند عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و آفاتی که این نهضت الهی را تهدید می کند انتقاد معاون برنامه ریزی فرماندار تربت حیدریه از حرکت لاک پشتی بانک ها در پرداخت تسهیلات بانکی وعده سرخرمن برای تسویه حساب زعفرانکاران درآمد ۱۳ هزار میلیارد تومانی خراسان رضوی از بخش کشاورزی/تنها راه نجات بخش کشاورزی تجمیع خرده مالکان و تشکیل شرکت های تعاونی است سناریوی جدید آمریکا حفظ برجام با اهرم فشار برای دستیابی به امتیازات بیشتراست طلای سرخ به نام ایران به کام خارجی ها!