بدون نظر
 
کارشناس ارشد مسایل خاورمیانه:
آمریکا به دنبال ائتلاف منطقه ای علیه جمهوری اسلامی ایران است
تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۳۹۶ در ۸:۰۰ ق.ظ
 
کارشناس ارشد مسایل خاورمیانه، سفر اخیر وزیر امور خارجه آمریکا به خاورمیانه را در راستای مقابله با نفوذ متطقه ایران عنوان کرد و گفت: آمریکا به دنبال ائتلاف منطقه ای و رسمی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

محمدعلی مهتدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: با توجه به پیش روهای جبهه مقاومت در عراق و سوریه و پایان عمر داعش، دولت ترامپ به مانند سایر سیاستمداران ایالات متحده همچنان به دنبال تحت فشار قراردادن جمهوری اسلامی برای مقابله با نفوذ منطفه ای ایران است.

 

وی سفر اخیر وزیر امور خارجه آمریکا به خاورمیانه را در راستای مقابله با نفوذ متطقه ای ایران عنوان کرد و گفت: آمریکا به دنبال ائتلاف منطقه ای و رسمی علیه جمهوری اسلامی ایران است و این سیاست سالهای متمادی است که از سوی سران استکبار در عرصه های بین المللی و منطفه ای دنبال می شود.

 

پژوهشگر ارشد مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه افزود: ایالات متحده از نفوذ منطقه ای ایران به هراس افتاده و لذا سعی می کند با یک ائتلاف منطقه ای و رسمی علاوه بر همراهی کشورهای عربی، رژیم صهیونیستی را بصورت آشکار وارد این ائتلاف کرده تا از این نفوذ ممانعت کند.

 

وی از کشورهای عربستان، مصر، اردن و کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس بعنوان دنبال کنندگان این ائتلاف یاد کرد و گفت: با توجه به اینکه این کشورها با رژیم غاصب صهیونیستی در مسائل امنیتی در ارتباط بوده لذا آمریکا سعی خواهد کرد تا از طریق این ائتلاف فشارها علیه ایران را نیز افزایش دهد.

 

وی بیان کرد: کشورهای عربی از درون ورشکسته و دارای مشکلات فراوانی بوده وبنابراین به یقین هیچگاه توان مقابله با قدرت منطقه ای ایران نخواهند داشت.

 

سفیر سابق ایران در لبنان همه این افدامات را به مانند گذشته نافرجام دانست و گفت: این ائتلاف ها هیچ تاثیری در روند پیروزی های جبهه مقاومت و اقتدار و نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت و تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا به مانند سیاستمداران سابق ایالات متحده دست خالی به آمریکا باز می گردد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه جمهوری اسلامی ایران پایگاه امن و باثبات منطقه است