بدون نظر
 
کارشناس ارشد مسایل خاورمیانه:
آمریکا به دنبال ائتلاف منطقه ای علیه جمهوری اسلامی ایران است
تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۳۹۶ در ۸:۰۰ ق.ظ
 
کارشناس ارشد مسایل خاورمیانه، سفر اخیر وزیر امور خارجه آمریکا به خاورمیانه را در راستای مقابله با نفوذ متطقه ایران عنوان کرد و گفت: آمریکا به دنبال ائتلاف منطقه ای و رسمی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

محمدعلی مهتدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: با توجه به پیش روهای جبهه مقاومت در عراق و سوریه و پایان عمر داعش، دولت ترامپ به مانند سایر سیاستمداران ایالات متحده همچنان به دنبال تحت فشار قراردادن جمهوری اسلامی برای مقابله با نفوذ منطفه ای ایران است.

 

وی سفر اخیر وزیر امور خارجه آمریکا به خاورمیانه را در راستای مقابله با نفوذ متطقه ای ایران عنوان کرد و گفت: آمریکا به دنبال ائتلاف منطقه ای و رسمی علیه جمهوری اسلامی ایران است و این سیاست سالهای متمادی است که از سوی سران استکبار در عرصه های بین المللی و منطفه ای دنبال می شود.

 

پژوهشگر ارشد مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه افزود: ایالات متحده از نفوذ منطقه ای ایران به هراس افتاده و لذا سعی می کند با یک ائتلاف منطقه ای و رسمی علاوه بر همراهی کشورهای عربی، رژیم صهیونیستی را بصورت آشکار وارد این ائتلاف کرده تا از این نفوذ ممانعت کند.

 

وی از کشورهای عربستان، مصر، اردن و کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس بعنوان دنبال کنندگان این ائتلاف یاد کرد و گفت: با توجه به اینکه این کشورها با رژیم غاصب صهیونیستی در مسائل امنیتی در ارتباط بوده لذا آمریکا سعی خواهد کرد تا از طریق این ائتلاف فشارها علیه ایران را نیز افزایش دهد.

 

وی بیان کرد: کشورهای عربی از درون ورشکسته و دارای مشکلات فراوانی بوده وبنابراین به یقین هیچگاه توان مقابله با قدرت منطقه ای ایران نخواهند داشت.

 

سفیر سابق ایران در لبنان همه این افدامات را به مانند گذشته نافرجام دانست و گفت: این ائتلاف ها هیچ تاثیری در روند پیروزی های جبهه مقاومت و اقتدار و نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت و تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا به مانند سیاستمداران سابق ایالات متحده دست خالی به آمریکا باز می گردد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ادامه فعالیت پروژه زعفرانیه از توان شهرداری خارج است مدگرایی بزرگترین آسیب برای جامعه مداحان است اعزام ۷۰۰ تفر از تربت حیدریه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اشتغال دانش بنیان اولویت نخست کمیته امداد/هدف گذاری ۳ هزار نیروگاه خورشیدی برای سال آینده در خراسان رضوی فعالیت های فرهنگی آستان قدس رضوی ریشه دار و عمیق است هزینه ۲ میلیارد ریالی شهرداری برای فضای سبز ویژه نوروز حضور در مسابقات آسیایی جاکارتا مهمترین میدان رقابت حسن تفتیان در سال آینده پرداخت ۹۰ درصد مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی/توزیع ۲۰۰ تن میوه شب عید در تربت حیدریه خراسان رضوی با جشن نوروزگاه به استقبال بهار می رود نظام اسلامی ایران با دو رکن جمهوریت و اسلامیت پایدار است کلنگ زنی ۵ واحد آموزشی خیر ساز در جلگه رخ تربت حیدریه ۸۴ میلیون لیتر بنزین در تربت حیدربه صرفه جویی شد