بدون نظر
 
کارشناس ارشد مسایل خاورمیانه:
آمریکا به دنبال ائتلاف منطقه ای علیه جمهوری اسلامی ایران است
تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۳۹۶ در ۸:۰۰ ق.ظ
 
کارشناس ارشد مسایل خاورمیانه، سفر اخیر وزیر امور خارجه آمریکا به خاورمیانه را در راستای مقابله با نفوذ متطقه ایران عنوان کرد و گفت: آمریکا به دنبال ائتلاف منطقه ای و رسمی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

محمدعلی مهتدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: با توجه به پیش روهای جبهه مقاومت در عراق و سوریه و پایان عمر داعش، دولت ترامپ به مانند سایر سیاستمداران ایالات متحده همچنان به دنبال تحت فشار قراردادن جمهوری اسلامی برای مقابله با نفوذ منطفه ای ایران است.

 

وی سفر اخیر وزیر امور خارجه آمریکا به خاورمیانه را در راستای مقابله با نفوذ متطقه ای ایران عنوان کرد و گفت: آمریکا به دنبال ائتلاف منطقه ای و رسمی علیه جمهوری اسلامی ایران است و این سیاست سالهای متمادی است که از سوی سران استکبار در عرصه های بین المللی و منطفه ای دنبال می شود.

 

پژوهشگر ارشد مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه افزود: ایالات متحده از نفوذ منطقه ای ایران به هراس افتاده و لذا سعی می کند با یک ائتلاف منطقه ای و رسمی علاوه بر همراهی کشورهای عربی، رژیم صهیونیستی را بصورت آشکار وارد این ائتلاف کرده تا از این نفوذ ممانعت کند.

 

وی از کشورهای عربستان، مصر، اردن و کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس بعنوان دنبال کنندگان این ائتلاف یاد کرد و گفت: با توجه به اینکه این کشورها با رژیم غاصب صهیونیستی در مسائل امنیتی در ارتباط بوده لذا آمریکا سعی خواهد کرد تا از طریق این ائتلاف فشارها علیه ایران را نیز افزایش دهد.

 

وی بیان کرد: کشورهای عربی از درون ورشکسته و دارای مشکلات فراوانی بوده وبنابراین به یقین هیچگاه توان مقابله با قدرت منطقه ای ایران نخواهند داشت.

 

سفیر سابق ایران در لبنان همه این افدامات را به مانند گذشته نافرجام دانست و گفت: این ائتلاف ها هیچ تاثیری در روند پیروزی های جبهه مقاومت و اقتدار و نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت و تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا به مانند سیاستمداران سابق ایالات متحده دست خالی به آمریکا باز می گردد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
پیکر جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس در تربت حیدریه تشیع شد+تصاویر لشکر بسیج هیمنه پوشالی جبهه استکبار را در هم شکسته است احداث گرمخانه در تربت حیدریه در پیچ و خم کاغذ بازی اداری اجرای ۷۰ عنوان برنامه در هفته بسیج/جمع آوری ۱۰ تن اقلام زیستی برای زلزله زدگان/اعلام آمادگی ۳ گروه جهادی برای اعزام به کرمانشاه جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس به یاران شهیدش پیوست خرید توافقی زعفران به چهار تن رسید جمع آوری ۷ هزار اقلام مورد نیاز زلزله زدگان در تربت حیدریه مردم با هر توانی به یاری زلزله زدگان بشتابند اعمال محدودیت ترافیکی در محور تربت حیدریه به مشهد/ممنوعیت تردد خودروهای سنگین تا پایان ماه صفر زیارت امام رضا(ع) سرمایه فرهنگی برای جامعه اسلامی است/مهمترین پیام سیره زندگی امام هشتم مبارزه خستگی ناپذیر با ظلم و استبداد است امروز دشمن از بستر شبکه های اجتماعی به دنبال انحراف و فروپاشی انقلاب اسلامی است جمعیت کم و بذل و بخشش های گذشته مانع جذب دومین سهمیه نمایندگی برای حوزه انتخابیه تربت حیدریه شده است