بدون نظر
 
فرمانده سپاه تربت حیدریه:
آمریکایی ها به اتفاقات داخلی ایران دل بسته اند/بصیرت افزایی و روشنگری، مهمترین رسالت اصحاب رسانه است
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ در ۸:۳۰ ق.ظ
 
فرمانده سپاه تربت حیدریه با بیان اینکه، خط مقدم نظام اسلامی همچنان مقتدر و با صلابت در حرکت است، افزود: امروز آمریکایی ها عقبه استراتژیک نظام را مورد هجمه قرار داده اند و تمام امیدشان به اتفاقات داخلی کشور است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ سرهنگ علی نیک یاد سه شنبه شب در نشست اعضای کانون بسیج رسانه و در جمع خبرنگاران تربت حیدریه اظهار کرد: تجزیه و تحلیل و برآورد سیاستمداران آمریکایی مبنی بر براندازی و انحراف نظام اسلامی به سال ۹۶ ختم می شد اما بعد از اتفاقات دیماه و آشوب های خیابانی، آمریکایی ها در اتاق فکرهای خود به این نتیجه رسبدند که برای موفقیت طرح های خود باید نارضایتی ها را به قشر ضعیف جامعه تسری دهند.

 

وی تصریح کرد: آمریکایی ها هر لحظه از کوچکترین اتفاقات داخلی ایران به دنبال سوء استفاده و بهره برداری بودند و هستند و لذا همگان باید بدانند افرادیکه اقدام به آشوب و ناامنی می کنند یا نقش پیاده نظام دشمن را بازی می کنند و یا در دام آنها گرفتار شدند.

 

فرمانده سپاه تربت حیدریه با بیان اینکه، خط مقدم نظام اسلامی همچنان مقتدر و با صلابت در حرکت است، افزود: امروز آمریکایی ها عقبه استراتژیک نظام را مورد هجمه قرار داده اند و تمام امیدشان به اتفاقات داخلی کشور است.

 

نیک یاد اضافه کرد: تلاش دشمن بر این است که نظام اسلامی به چهل سالگی نرسد لذا به گفته خودشان برای تابستان که آبستن برخی بحرانها و آسیب ها در کشور است برنامه ویژه ای با عنوان تابستان داغ تدارک دیدند.

 

وی بستر این برنامه ریزی را در اجتماعات مردمی و اعتراضات صنفی عنوان کرد و افزود: مردم مطالبات بحقی دارند که باید مسوولان به آن رسیدگی کنند اما این مطالبات نباید فضایی برای موج سواری دشمن و منافقین برای ایجاد اغتشاش و ناامتی فراهم کند.

بصیرت افزایی و روشنگری، مهمترین رسالت اصحاب رسانه است

فرمانده سپاه ناخیه تربت حیدریه به تشریح وظایف نخبگان، خواص و بویژه اصحاب رسانه پرداخت و افزود: در چنین شرایطی که دشمن به میدان امده مهمترین و اصلی ترین رسالت نخبگان و اصحاب قلم و رسانه بصیرت افزایی و روشنگزی در فضای عمومی جامعه است چرا که اینجا دیگر بحث حزب راست و چپ، اصلاحطلب و اصولگرا نیست، بلکه حفظ نظام در اولویت است و در صورت هر اتفاقی دود آن به چشم همگان خواهد رفت.

 

نیک یاد با بیان اینکه رسانه ها تا جایی که امکان دارند به روشنگری در فضای جانعه بپردازند، افزود: حضور پر رنگ اصحاب رسانه در فضای مجازی می تواند به این روشنگری ها کمک کند، از طرفی بصیرت افزایی باید تداوم داشته باشد تا حامعه اسیر فتنه ها و توطئه ها نشود.

 

ورود بسیج تربت حیدریه برای حل مشکلات

فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه دومین اولویت امروز جامعه را شناسایی و رصد مشکلات و تهدیدات عنوان کرد و افزود: اصحاب رسانه مشکلات را شناسایی کنند و در انتقال و رفع آن مشکل یاری رسان باشند زیرا رسانه بعنوان چهارمین رکن دموکراسی در کشور نقش سازنده و ارزنده ای دارد.

 

وی افزود: بعنوان مثال بسیج تربت خیدریه در فصل تابستان مهمترین مشکل را کم آبی و قطعی برق شناسایی کرده بود و لذا با جلساتی که با روسای ادارات ابفا و برق برگزار کرد و همچنین توجیه فرماندهان حوزه ها و پایگاههای بسیج در تلاش است تا علاوه بر اغنای مردمی برای صرفه جویی، از انرژی بصورت بهینه استفاده شود.

 

تضارب افکار و سلایق نباید در فعالیتها خللی وارد کند

فرمانده سپاه تربت حیدریه راه پیشرفت و سربلندی کشور را در وحدت و انسجام ملی دانست و افزود: باید مطالبات بحق مردمی را شناسایی و به مسوولان گوش زد کنیم اما نباید از بستر آن فضای برای تنش و التهاب در جامعه پدیدار شود.

 

وی با بیان اینکه تضارب افکار و سلایق نباید به فعالیتها خللی برساند، افزود: به رغم وجود همه تفکرات سیاسی و حزبی در کنار هم می توان با وحدت و انسجام برای منافع ملی و شهرستانی دغدغه داشت و کار کرد، لذا همه رسانه ها می توانند در این نقش سازنده و ارزنده حضور منسجم و وحدت افرین داشته باشند.

 

ماموریت اصحاب رسانه گفتمان سازی و مطالبه گری است

رییس بسیج رسانه خراسان رضوی با بیان اینکه نباید از اختلاف سلایق سیاسی، اختلاف عقیده بتراشیم، افزود: امروز ماموریت اصلی رسانه ها گفتمان سازی و مطالبه گری بحق است که باید در سطح جامعه نهادینه شود.

 

عباس محمدیان با اشاره فه اینکه ۶۸ درصد تیترهای روزنامه ها و رسانه ها سیاسی شده اند، افزود: امروز باید گفتمان فرهنگی را در جامعه زنده کنیم نه ذائقه سیاسی را، لدا باید مطالبه گری و نقادی بحق داشته باشیم و در انتقال و رفع ان تلاش کنیم.

 

هماهنگی رسانه های انقلاب در جنگ نرم دسمنان از مهمترین اهداف تشکیل بسیج رسانه است

مسئول بسیج رسانه تربت حیدریه در تبیین اهداف و تشکیل بسیج رسانه گفت: با همکاری و تلاش برخی مسئولان و اهالی رسانه و با دستور سردار نقدی ریاست وقت سازمان بسیج مستضعفین بسیج رسانه در سراسر کشور در سال ۸۹ تشکیل شد.

 

رضا اسدنیا افزود: هماهنگی رسانه‌های اسلامی در نبرد نرم با رسانه‌های دشمنان انقلاب اسلامی از لوازم مهم جنگ نرم در عصر کنونی است.

 

وی همچنین زمینه سازی برای هماهنگی رسانه‌های انقلابی و اسلامی و همچنین تحول در مبانی نظری در ارتباطات مبنی بر جهان بینی اسلامی را از دیگر اهداف تشکیل بسیج رسانه خواند.

 

اسدنیا همچنین بصریت افزایی در میان نیروهای انقلاب، اتصال به شجره طیبه بسیج و شناخت بهتر دشمنان انقلاب را از جمله دیگر اهداف بسیج رسانه برشمرد.

 

در حال حاضر ۴۳ نفر عضو کانون بسیج رسانه در تربت حیدریه هستند که از این تعداد ۲۰ نفر خبرنگار و ۲۳ نفر دیگر عکاس، تصویربردار، مدیر مسوول و سردبیر جراید هستند.

 

در پایان این مراسم و بمناسبت روز خبرنگار از فعالان اصحاب رسانه، اعضای کانون بسیج رسانه و خبرنگاران تربت حیدریه توسط بسیج رسانه خراسان رضوی تقدیر شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
Dirty Factual Statements About free spins Unveiled Celebrating the Women at Tufts کمیته برنامه ریزی شهرستان نقشی در تصمیم گیری ها ندارد Top Five casino real money Urban myths تخلف دفاتر پیشخوان دولت در تربت حیدریه خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی