بدون نظر
 
رییس هلال احمر تربت حیدریه:
آمادگی ۳ پایگاه در طرح نوروزی امداد و نجات جاده ای
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ در ۱:۵۹ ب.ظ
 
رییس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه گفت: امسال در طرح نوروزی امداد و نجات جاده ای 3 پایگاه امدادی هلال احمر با 30 نفر نیروی عملیاتی بهمراه 12 دستگاه خودروی امدادی محورهای مواصلاتی تربت حیدریه به مشهد مقدس را پوشش می دهند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، رضا مومن زاده ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: طرح ملی و نوروزی هلال احمر در قالب ۳ طرح از روز ۲۵ اسفند امسال تا ۱۷ فروردین ۹۸ با حضور ۵۰۰ نجاتگر، امدادگر و داوطلب اجرا می شود.

 

وی در تشریح طرح های سه گانه هلال احمر افزود: طرح ایمنی و سلامت که با استقرار دو پایگاه ۲۴ ساعته در ورودی شهر در میدان جهاد و همچنین کارخانه کاشی زرین خراسان خدمات ایمنی و سلامت را در کنار راهنمای زائران و مسافران نیز اجرا می کنند.

 

مومن زاده خاطر نشان کرد: در طرح بهبود رفتار ترافیکی سعی شده با تبیین خطرات جاده ای و همچنین پیوستن رانندگان به کمپین نه به تصادفات جاده ای سفری بدون مخاطره و با نشاطی را برای مسافران رقم بزنند.

 

وی از طرح امداد و نجات جاده ای بعنوان سومین و مهمترین طرح هلال احمر یاد کرد و گفت: امسال در طرح امداد و نجات جاده ای ۳ پایگاه امدادی هلال احمر با ۳۰ نفر نیروی عملیاتی بهمراه ۱۲ دستگاه خودروی امدادی محورهای مواصلاتی تربت حیدریه به مشهد مقدس را پوشش می دهند.

 

مومن زاده همچنین از اجرای طرح ملی سحاب توسط داوطلبان هلال احمر خبر داد و افزود: این طرح با حضور داوطلبان در پارک ها، تفرجگاهها و کمپ ها و محل استقرار مسافرین با توزیع بروشور و راهنمای زائرین و ارائه خدمات پایش سلامت اجرا می شود.

 

رییس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه اضافه کرد: مرکز کنترل عملیات در شعبه مرکزی هلال احمر با مشارکت دستگاههای مربوطه از جمله پلیس راهور، دانشگاه علوم پزشکی و اداره حمل و نقل جاده ای نیز فعال شده است.

 

وی بیان کرد: با توجه به اینکه محور تربت حیدریه به مشهد بعنوان سومین محور حادثه خیز خراسان رضوی معرفی شده لذا علاوه بر فعالیت پایگاههای جاده ای چهار نقطه از جمله؛ گرماب، رباط سنگ، کدکن و کارخانه کاشی زرین خراسان به همراه اماکنی در داخل شهردر مواقع اضطراری به در راه ماندگان احتمالی اسکان می دهند.

 

مومن زاده با بیان اینکه امسال ۲۲ میلیارد ریال تجهیزات به جمعیت هلال احمر تربت حیدریه افزوده شده، گفت: خودروهای ست نجات، هیدرولیک و همچنین تجهیزات امداد کوهستان، سیلاب، اطفاء حریق و ملزومات انفرادی نجاتگران بعنوان بخشی از این تجهیزات مورد نیاز شهرستان به شمار می رفت.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره برداری از چهارمین پایگاه شهری اورژانس در تربت حیدریه «کوه شصت دره» صنوبر تفرجگاه بهاری تربت حیدریه جبهه مقاومت محاسبات آمریکا در منطقه را برهم زد/موشک های نقطه زن انقلاب اسلامی تن آمریکا و اسرائیل را می لرزاند/بخش مهمی از مشکلات کشور نتیجه سوء مدیریت هاست مدارس تربت حیدریه آماده اسکان زائران و مسافران نوروزی اصحاب رسانه مطالبه گری از مدیران شهری را در دستور کار خود قرار دهند حاشیه نشینی بزرگترین معضل مدیریت شهری تربت حیدریه/شورای شهر به جای مجری گری باید به تصمیم سازی ها و سیاست گذاری های کلان ورود کنند ویژه برنامه جشن نوروزگاه در تربت حیدریه اجرا می شود آمادگی ۳ پایگاه در طرح نوروزی امداد و نجات جاده ای اخذ مجوز پایگاه امداد هوایی در تربت حیدریه/کاهش ۲۴ درصدی تلفات جاده ای در تربت حیدریه سپید پایتخت ایران روایتی متفاوت از روستای ابریشمیِ بسک تربت حیدریه اعزام ۱۰۰۰ زائر از تربت حیدریه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس