بدون نظر
 
جهاد ادامه دارد/مشق همدلی با کمک مومنانه
آغاز مرحله اصلی رزمایش مواسات و کمک مومنانه در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۰:۳۷ ق.ظ
 
رزمایش «مواسات، همدلی و کمک مومنانه» شامل ۱۵۰۰ بسته اقلام معیشتی توسط بسیج سازندگی سپاه ناحیه تربت حیدریه و یکهزار بسته کمک های مردمی برای خدمت رسانی به اقشار نیازمند آغاز شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ سرهنگ پاسدار علی نیک یاد، فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه صبح امروز در حاشیه برگزاری این رزمایش در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: رزمایش «مواسات، همدلی و کمک مومنانه» شامل ۱۵۰۰ بسته اقلام معیشتی توسط سپاه ناحیه بسیج تربت حیدریه و یکهزار بسته کمک مردمی برای خدمت رسانی به اقشار نیازمند در حال برگزاری است.

وی ارزش ریالی هر یک از این بسته های معیشتی را ۵ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: پیش از این در نیمه ماه شعبان تا قبل از آغاز ماه مبارک رمضان ۱۲۰۰ بسته معیشتی توسط حوزه ها و پایگاههای مقاومت بسیج هر کدام به ارزش تقریبی و میانگین ۳۰۰ میلیون ریال بین جامعه هدف توزیع شد.

نیک یاد در خصوص اجرای این رزمایش اظهار داشت: مرحله اصلی رزمایش امروز با محوریت قرارگاه محرومیت زدایی بسیج سازندگی و گروههای جهادی انجام می شود و مرحله بعدی این رزمایش نیز در روز ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام ادامه خواهد یافت.

فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه گفت: ویروس کرونا دو روی یک سکه است که یک روی آن بیماری و گرفتاری و از دست دادن عزیزان است و دیگر روی آن همدلی و مواسات و خلق حماسه های زیبا و بیاد ماندنی و انجام کارهای جهادی است.

وی بیان کرد: تلنگر به بشریت جهت دوری از معنویت که امروز جهان گرفتار ظلم و ستم شده و همچنین ناتوانی ابر قدرت جهانی امریکا و بعضی از کشورهای اروپایی که در مقابل یک ویروس کوچک در باتلاق کروتا گرفتار شده و اینکه هیمنه پوشالی آنها در قالب پیشرفت و تکنولوژی آنچنانی که ابراز داشتند و در هم شکست، در مقابل اتحاد وهمدلی مردم ابران اسلامی جای بسی تامل دارد.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای انقلاب مردم ایران در همه حوادث و بحران ها اعم از دفاع مقدس، سازندگی، سیل و زلزله و امروز نیز ویروس منحوس کرونا خوش درخشیدند که الگوی خوبی برای جهانیان شده است.

فرمانده سپاه تربت حیدریه به تشریح فعالیت های انجام گرفته از آغاز شیوع ویروس کرونا در این شهرستان پرداخت و افزود: ما در چهار موضوع در مقابله با کرونا ورود کردیم که در موضوع اول با ضدعفونی منازل، کوچه ها و خیابان ها بصورت شبانه در کنار مدافعان سلامت حضور داشتیم.

وی از انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، تهیه و تولید و توزیع اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی و انجام رزمایش کمک مومنانه بعنوان سه موضوع دیگری که سپاهیان و بسیجیان به ان ورود داشتند، یاد کرد.

فرمانده سپاه تربت حیدریه اظهار کرد: از اوایل اسفند ماه گروه های خودجوش مردمی، هیئتی، جهادی و طلاب کار راشروع کردند و ما همه را در یک تیم واحد با عنوان قرارگاه پدافند زیستی شهید سلیمانی سازماندهی و ظرفیت های بالای تجهیزاتی مردم پای کار آمد و شاهد این هم افزایی بودیم.

وی ابراز داشت: حدود ۲۴ تیم در شب های مختلف کار ضد عفونی معابر را انجام می دادند، ضمن آنکه گشت امنیتی محله محور را به گشت های سلامت محله محور تبدیل کردیم.

فرمانده سپاه تربت حیدریه گفت: از اوایل اردیبهشت با تغییر پروتکل ها، ضد عفونی معابر، محدود و در مناطق صرفا آلوده و طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی انجام می گیرد.

انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه علوم پزشکی در قالب ۵ سرفصل

نیک یاد اظهار کرد: در تفاهم نامه با علوم پزشکی کار را در قالب ۵ سرفصل انجام دادیم که ابتدا ۲۰۰تیم از بسیجیان را اموزش دادیم و مامور شدند تا با مراجعه به مراکز بهداشتی به نگهداری بیماران کرونایی کمک کنند.

وی افزود: همچنین تیم های بسیج اداری در قالب ۲۷ تیم کار آموزش را صورت می دادند و ۱۵ تیم در مبادی ورودی و خروجی کار غربالگری را در کنار هلال احمر و علوم پزشکی انجام دادند.

فرمانده سپاه تربت حیدریه ادامه داد: کمک به غربالگری و پایش افراد در سامانه سلامت دیگر اقدام بسیجیان بود و مجموعا ۴۰۰ نفر در این طرح ها مشارکت داشتند که در ۱۵ روز بیش از ۹۵ درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه را غربالگری کردند.

وی از تهیه و تولید ۲۰ هزار بروشور محتوای آموزشی، راه اندازی ایستگاه غربالگری و تب سنجی و نقش آفرینی در فضای مجازی، تغسیل و دفن و کفن متوفیان کرونا توسط طلاب بسیجی تولید و توزیع رایگان ۵۰ هزار ماسک و ۴۰ هزار پک بهداشتی، بعنوان دیگر اقدامات جهادی بسیجیان یاد کرد.

آغاز مرحله اصلی رزمایش کمک مومنانه در تربت حیدریه

فرمانده سپاه تربت حیدریه گفت: مرحله اصلی رزمایش «مواسات، همدلی و کمک مومنانه» شامل ۱۵۰۰ بسته اقلام معیشتی

توسط بسیج سازندگی سپاه ناحیه بسیج تربت حیدریه و یکهزار بسته کمک مردمی برای خدمت رسانی به اقشار نیازمند امروز در جال انجام است.

وی بیان کرد: رزمایش کمک مومنانه و مواسات پس از تکلیفی که مقام معظم رهبری ابلاغ فرمودند بر اساس تدبیری که در شهرستان و استان صورت گرفت کار را به صورت محله ای پیش بینی کردیم، به این صورت که هر محله خودش کار را انجام و مسجد محور باشد و بسیجیان در پایگاه های بسیج محله هماهنگی را با همه گروه های جهادی انجام بدهند.

تاکنون ۷ هزار خانوار نیازمند و متضرر از کرونا شناسایی شده است

فرمانده سپاه ناحیه بسیج تربت حیدریه از شناسایی متضررین و محرومین ۷ هزار خانوار و ۳ هزار کارگر ساختمانی در شهرستان خبر داد و افزود: با هماهنگی و محوریت کمیته امداد سامانه ای طراحی شده که با ثبت شماره کد ملی کار صورت می گیرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام