بدون نظر
 
رییس هلال احمر تربت حیدریه:
آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ در ۱۲:۴۶ ب.ظ
 
رییس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه از آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی و مسابقات امداد و نجات منطقه ۳ استان در تربت حیدریه خبر داد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ رضا مومن زاده صبح امروز در حاشیه برگزاری این رویداد اظهار داشت: هدف از برپایی دوره بازآموزی طرح نوروزی ۹۸ و مسابقات امداد و نجات منطقه ۳ خراسان رضوی، تجدید دوره های آموزشی و ارزیابی توانمندی امددگران است.

 

وی  با بیان اینکه این دوره به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت، افزود: ۱۲۰نفر شرکت کننده مرد در چهار ماده کوهستان، جاده، آوار و اسکان با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

 

مومن زاده همچنین گفت: منطقه سه استان شامل شهرستان های گناباد، مه‌ولات، بجستان، بردسکن، کاشمر، تربت جام، خواف، رشتخوار، فریمان و تربت حیدریه است.

 

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار تربت حیدریه گفت: هر چند جمعیت هلال احمر این شهرستان در زمره دستگاه های بسیار فعال می باشد، اما امکانات آموزشی آن در شان این سازمان امدادگر و خدمت رسان نیست.

 

محمد ابراهیم داوودیان افزود: اهمیت این نقص زمانی بیشتر مشهود می شود که مسوولان جمعیت هلال احمر استان بدانند، شهرستان تربت حیدریه به لحاظ عقبه تاریخی، دارای موقعیت خاص استراتژیک در منطقه است.

 

وی گفت: همین اهمیت ها موجب شده تا فرمانداری تربت حیدریه به معاونت استانداری ارتقا پیدا کند و شایسته است دستگاه های اجرایی آن نیز به موازات این ارتقا، اعتباراتشان نیز افزایش یافته و از موقعیت ممتازتری برخوردار شوند.

 

داوودیان افزایش اعتبارات پژوهشی، آموزشی و پیشگیرانه را موجب کاهش هزینه های درمان و امدادرسانی دانست و از مسوولان جمعیت هلال احمر استان درخواست کرد نسبت به رفع کمبودهای آموزشی و امدادرسانی تربت حیدریه توجه بیشتری مبذول بدارند.

 

وی در ادامه به فعالیت های یک سال اخیر هلال احمر تربت حیدریه در حوزه آموزش اشاره کرد و گفت: آموزش همگانی و آموزش خانواده ها در مواجه با مخاطرات به تعداد پنج هزار و ۲۰۰ خانوار و با جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر، برگزاری طرح های آموزشی دانش آموزی در ۷۲ مدرسه و با جمعیت هزار و ۵۰۰، عقد تفاهم نامه با شهرداری برای آموزش گروه‌های امداد در ۲۷ محله، برگزاری دوره های آموزشی ۲۲ ساعته به تعداد ۵۰ دوره و با شرکت بالغ بر هزار نفر و برپایی دوره آموزش همگانی در سطح شهرستان با شرکت سه هزار و ۵۰۰ نفر از جمله این اقدامات است.

 

جمعیت هلال احمر تربت حیدریه دارای سه پایگاه ثابت در مناطق گرماب، کامه و زاوه، می باشد.

 

پایگاه گرماب در فاصله ۵۰ کیلومتری تربت حیدریه امدادرسانی تا رباط سنگ را پوشش می دهد.

 

پایگاه کامه در فاصله ۲۵ کیلومتری تربت حیدریه جلگه رخ تا کارخانه کاشی را تحت پوشش دارد.

 

پایگاه زاوه در فاصله ۳۰ کیلومتری تربت حیدریه کل مسیر تربت حیدریه تا مشهد را پوشش می دهد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رهبری دستور داده‌اند که جلسات شورا بدون حضور روحانی هم برگزار شود ادامه راه جریان مقاومت شفاف است/اگر بنا بود بهانه سختی و کمبود گرفته شود هیچگاه خرمشهر آزاد نمی شد برخی رسانه های داخلی در خدمت عملیات روانی و ادبیات خشن دشمن قرار گرفتند/استراتژی نظام مقاومت و ایستادگی است در پی نشانی از «محمد قهرمان» در زادگاهش تربت حیدریه! ماجرای آنتن نصب شده در روستای مرجان چه بود؟ رسانه ها و روابط عمومی ها فضای آرام و به دور از التهاب را در کشور حاکم کنند ۱۸ هزار نفر مبتلا به بیماری فشار خون در تربت حیدریه شناسایی شد ملت ایران با هر گونه مذاکره ای که حاکی از ترس مذاکره کننده گان باشد مخالف است/تقابل امروز ما با استکبار در میدان اقتصادی است کاوش‌های باستان‌شناسی در منطقه «دامسک» ادامه یابد اصل تبلیغ و ترویج زکات ضعیف است/جمع آوری ۱۴ میلیارد ریال زکات در تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مسوولان نظام افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در تربت حیدریه