بدون نظر
 
رییس مرکز جهاد کشاورزی رخ خبر داد؛
آغاز برداشت گندم در بیش از ۱۰ هزار هکتار مزارع بخش رخ تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ در ۱:۱۵ ب.ظ
 
مهدی شیبانی گفت: کار برداشت گندم از 10 هزار و 950 هکتار سطح قابل برداشت مزارع گندم آبی و دیم این منطقه آغاز شده و پیش بینی می شود بیش از 24 هزار تن محصول برداشت شود.

مهدی شیبانی، رییس مرکز جهاد کشاورزی بخش رخ تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: کار برداشت گندم از 10 هزار و 950 هکتار سطح قابل برداشت مزارع گندم آبی و دیم این منطقه آغاز شده و پیش بینی می شود بیش از 24 هزار تن محصول برداشت شود.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود با توجه به بارندگی‌های مناسب بهار امسال حدود 24هزار و 930 تن محصول گندم برداشت شود، افزود: برداشت محصول گندم این منطقه با بکارگیری 41 دستگاه کمباین و27 دستگاه دروگر از اواخر تیرماه ماه آغاز و تا اواخر مرداد ماه ادامه دارد.

رئیس جهاد کشاورزی رخ، ارقام گندم آبی کشت شده را ،پیشگام، میهن، ، حیدری، سیروان، امید، مهرگان و ارقام دیم سرداری آذر 2 وکوهدشت عنوان کرد و گفت: با اجرای طرح پهنه‌بندی گندم این منطقه و بکارگیری 6 نفر از کارشناسان جهاد کشاورزی استان سطح کشت شده گندم تحت نظارت قرار گرفته است.

شیبانی اقدامات انجام شده رابه منظور حمایت از کشاورزان گندم‌کار، بوجاری و ضدعفونی بذور، توزیع 336تن بذر اصلاح شده(گواهی شده(125 تن)، پرورشی 98تن و 103تن مادری)، توزیع 2100تن کود شیمیایی واعطای 5 میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش اعلام کرد.

وی ادامه داد: عملیات مبارزه با سن گندم در سطح 2800 هکتار و علف‌های هرز باریک برگ و پهن برگ در سطح 1300هکتار انجام شده و2500 هکتار از مزارع گندم منطقه سطح تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی است.

رئیس جهاد کشاورزی رخ اظهارکرد: به منظور انتقال یافته‌های تحقیقاتی از ابتدای سال زراعی 98 _99 تاکنون30 مورد کلاس آموزشی با حضور 400 نفر از کشاورزان، 5 مورد کارگاه آموزشی با حضور300 نفر از آنان در جهاد کشاورزی رخ تشکیل شده است.

وی یادآورشد: با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی استان مزارع تکثیر بذری رقم پیشگام و حیدری در طبقه پرورشی 3 در سطح 98 هکتار از مزارع منطقه انجام گرفته که در صورت تایید نهایی نمایندگان مرکز تحقیقات، به عنوان بذر پایه مادری برای سال زراعی آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسابقات قرآن کریم تیپ ١٧٧ تربت‌حیدریه برگزار شد ظرفیت بیمارستانهای تربت حیدریه تقریبا تکمیل شده است / ۳۲ بستری کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته پاسخگویی سامانه کارت هوشمند سوخت تربت‌حیدریه به ۳۵۰۰ شهروند چرخه معیوب مدیریت پسماند و مافیای طلای کثیف در تربت حیدریه ۳ هزار هکتار از مزارع بخش رخ تربت حیدریه زیر کشت چغندر قند رفته است کسانی که مدیریت اجرایی کشور را عهده دار می شوند از تجربه تلخ دولت دوازدهم استفاده کنند احداث ۲۸۹ واحد مسکن روستایی در تربت حیدریه طرح صیانت آغاز قانونمند شدن فضای مجازی برای حمایت از کاربران است در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد/ دیگران از این تجربه استفاده کنند تلاش دولت روحانی برای حذف بودجه زیارت/ هزینه اسکان زائران در مشهد ۴۵ درصد افزایش یافت مرمت و بهسازی ۱۶۰ منزل مسکونی نیازمندان توسط گروههای جهادی بسیج تولید سالانه ۷۰ تن گوشت سفید ماهی در بخش رخ