بدون نظر
 
مدیر مرکز جهادی کشاورزی جلگه رخ تربت حیدریه خبر داد؛
آغاز برداشت چغندر قند از اراضی کشاورزی بخش رخ تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۰ در ۱۲:۱۹ ب.ظ
 
نجفی گفت: برداشت محصول چغندرقند درسطح بیش از 3 هزار هکتار از اراضی کشاورزی بخش رخ آغاز شد.

سید محمد نجفی، رئیس مرکز جهادکشاورزی بخش رخ تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ با بیان اینکه امسال بیش ازسه هزار هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه به کشت چغندر قند اختصاص یافته، افزود: پیش بینی می شود که بیش از 200 هزار تن چغندر قند از اراضی رخ برداشت شود.

وی مهمترین عوامل تاثیر گذار در عملکرد مطلوب مزارع چغندر قند را زمان کشت مناسب، استفاده از ارقام منوژرم و روشهای نوین آبیاری و همچنین روش کشت مطلوب در مزارع این محصول ذکر کرد .

نجفی بیان داشت: سطح زیرکشت چغندرقند امسال نسبت به سال زراعی قبل حدود 10 درصد افزایش داشته است

وی اشاره کرد: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، استفاده بهینه آب و الگوی کشت مناسب از جمله مواردی است که در کشت چغندر قند باید توجه داشت

نجفی اظهار کرد: بیشتر چغندرقند برداشت شده در منطقه رخ به کارخانه قند تربت حیدریه و فریمان تحویل داده می شود

وی گفت: وسعت زمین‌های زراعی بخش رخ حدود 65 هزار هکتار و محصولات عمده این منطقه گندم، جو، چغندرقند، سیب زمینی و زعفران است و این بخش حدود 7 هزار بهره‌بردار در بخش‌های کشاورزی، باغداری، دامپروری و طیور دارد.

پایان برداشت 12هزار تن گوجه فرنگی از اراضی بخش رخ

رئیس مرکز جهاد کشاورزی بخش رخ گفت: با پایان برداشت این محصول، امسال بیش از 12 هزار تن گوجه فرنگی از اراضی این منطقه برداشت شد.

نجفی، با اشاره به برداشت گوجه فرنگی از سطح 300 هکتار محصول زیر کشت در مزارع رخ اظهار کرد: پیش بینی می‌شود امسال بیش از 12 هزار تن گوجه فرنگی از ارقام عمده مبین، اولا، سوپر چک، باسیمو برنتا، آلیسا، سان ست، متین اراضی این منطقه برداشت شد.

نجفی ،میانگین تولید گوجه فرنگی در مزارع منطقه را بین 40 تن در هر هکتار عنوان کرد.

وی با بیان اینکه تولید و سطح زیر کشت این محصول در منطقه رخ نسبت به سال زراعی قبل به لحاظ کمبود نزولات آسمانی و قیمت پایین سال گذشته 25 درصد کاهش داشته است، افزود: محصول گوجه فرنگی در بخش رخ برای تبدیل به رب به کارخانجات استان و بازار مصرف ارسال می شود.

نجفی اظهار کرد: محصول گوجه فرنگی از محصولات عمده جالیزی بخش رخ است که هم اکنون به قیمت حدود 4 هزار تومان برای مصرف تازه خوری توسط فروشندگان دربازار عرضه می شود.

وی اظهار کرد: با برداشت محصول گوجه فرنگی در مزارع این بخش زمینه اشتغال بیش از 10هزار نفر روز کارگر فصلی فراهم شده است.

نجفی به لزوم افزایش بهره وری در کشاورزی اشاره و خاطرنشان کرد: بیش از 95درصد گوجه فرنگی در منطقه رخ به صورت نشایی و 95 درصد با روش آبیاری نوین تیپ(نواری) آبیاری می‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بیش از ۹۰ درصد تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ آموزشی درمانی امام حسین علیه السلام تولید داخل است تمرین مقابله با زلزله آسیب را کاهش می‌دهد پرداخت حقوق معوق پرسنل شهرداری تربت حیدریه/برای اداره امورات جاری باید روزانه ۱۷۰ میلیون تومان درآمد داشته باشیم سفرهای استانی دولت شیوه صحیح حکمرانی اسلامی است اهداف انقلاب اسلامی از ضروریات جهاد تبیین است نخبگان توان رفع تمامی مشکلات کشور را دارند حدود ۱۵۰۰ شهروند مه ولاتی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند جولان دلالان در سایه چشم انتظاری زعفرانکاران خراسان رضوی/معاون وزیر جهاد؛ هرگونه دخالتی منجر به ضرر زعفرانکاران با ورود دولت همراه خواهد شد علمی که در بسیج تعلیم می شود همراه با عمل است شوراها اقتصاد و اشتغال را راهبرد اصلی برنامه های خود قرار دهند اراده بسیج برای تشکیل تمدن اسلامی/دیپلماسی ایران باید بر اساس تعامل قدرتمندانه باشد سرمایه گذار آداک باید نسبت به جمع آوری سازه اقدام و زمین را تحویل شهرداری دهد/تخلفات متعدد سرمایه گذار در مراجع قضایی در حال پیگیری است